kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

Gość   
Gość
13 minut temu, matek89121 napisał:

o to że nie  możesz kupić ziemi od ojca który przekazał Ci cześć gospodarstwa

nawet chyba  musisz napisać oświadczenie o braku pokrewieństwa

 

Pomyliłeś to z Kredytem Młody rolnik  z premi możesz dużo ludzi u mnie tak kupiło i nie było problemu

2 minuty temu, matek89121 napisał:

jakby to było takie łatwe i możliwe  to każdy młody rolnik by tak robił a nie słyszałem o takim przypadku

A kto zmusi ojca by ziemię całą przepisał ? Ma prawo zrobić co chce ze swoim ważny by przepisał minimalny obszar na zachodzie większość musi kupić gospodarstwo od rodziców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280

no jakoś mi się zdaje ze nie masz racji ale reki sobie nie dam obciąć w poniedziałek zapytam w agencji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tam Ci nie powiedzą tego zapytaj dobrego doradcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Kurde jakby kazdy mial placic rodzicom za przejete gosp to ta srednia wieku rolnikow zaraz by sie 60 zrobila w polsce.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280
2 godziny temu, ukaszProcho napisał:

W agencji jakby to powiedzieli to większość by tak robiła 😅 mi mówił mój doradca ze można 

mam  info od  doradcy ze od rodziców nie można ew od rodzenstwa

z jakiego woj jesteś bo nie wydaje mi się ze to by była kwestia  położenia geograficznego

Edytowano przez matek89121

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik115    140

Jak to z tym jest? Mogę sam sobie zrobić plan nawozowy z wykazem działań agrotechnicznych? Czy muszę iść do odr zeby zrobili? Planuje teraz w 2019 zacząć zrobić ten wykaz gdyż rok docelowy to właśnie 2019. A z tego co mi wiadomo to najpóźniej w roku docelowym można go zacząć. Pomoże ktoś z tym ? Może @freetaxi?

IMG_20181215_172651.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelmf    238

ChiquitaB napisał:

Kurde jakby kazdy mial placic rodzicom za przejete gosp to ta srednia wieku rolnikow zaraz by sie 60 zrobila w polsce.

 

Tak jak w Norwegii. Tam nikt nie dostanie w spadku musi sobie kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280
5 minut temu, rolnik115 napisał:

Jak to z tym jest? Mogę sam sobie zrobić plan nawozowy z wykazem działań agrotechnicznych? Czy muszę iść do odr zeby zrobili? Planuje teraz w 2019 zacząć zrobić ten wykaz gdyż rok docelowy to właśnie 2019. A z tego co mi wiadomo to najpóźniej w roku docelowym można go zacząć. Pomoże ktoś z tym ? Może @freetaxi?

IMG_20181215_172651.jpg

 plan nawozowy musi Ci przygotować ktoś (doradca ) w oparciu o próby glebowe

Edytowano przez matek89121

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mohyl    48
4 godziny temu, ukaszProcho napisał:

Tez myślę że to bzdura. 

kolego pytałem się w banku czy można wziąć dotowany kredy na zakup ziemi od rodziny i dyrektor powiedział ze nie można więc z kasa z młodego rolnika też tak może być 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280
7 minut temu, pawelmf napisał:

 

 

Tak jak w Norwegii. Tam nikt nie dostanie w spadku musi sobie kupić

tylko ciekawe czy mlody rolnik pracuje na gospodarstwie  rodziców czy musi  gdzieś indziej  zbijać kapitał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 minuty temu, Mohyl napisał:

kolego pytałem się w banku czy można wziąć dotowany kredy na zakup ziemi od rodziny i dyrektor powiedział ze nie można więc z kasa z młodego rolnika też tak może być 

To by tylko zimię jeden od drugiego kupował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
29 minut temu, misiekbz2 napisał:

świetokrxzyskie w końcu dzwonili żeby przyjsc na poprawki w poniedziałek do biura powiatowego 

to teraz biura powiatowe tym się zajmują a nie BR 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

To można wkoncu łączyć mr z modernizacja lub restrukturyzacja? Miały być zmiany pozwalające na to ale chyba nie weszly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mohyl    48
1 godzinę temu, masa24 napisał:

To można wkoncu łączyć mr z modernizacja lub restrukturyzacja? Miały być zmiany pozwalające na to ale chyba nie weszly

można od tego roku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

Restrukturyzacje tez można łączyć ?

Edytowano przez masa24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mohyl    48
20 minut temu, masa24 napisał:

Restrukturyzacje tez można łączyć ?

tylko modernizacje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kros    8
Dnia 15.12.2018 o 17:44, staszek131415 napisał:

To by tylko zimię jeden od drugiego kupował 

Z tego co mi wiadomo to jeszcze kilka lat temu, można było dostać kredyt z częściową spłatą kapitału na zakup ziemi od rodziców z linii MRcsk. Obecnie takiej możliwości już nie ma.

W poprzednim PROW na ułatwianie startu młodym rolnikom było takie oświadczenie :  http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/zdjecia_strony/186/MR_osw_300309.pdf

W tym rozdaniu takiego oświadczenia chyba już nie ma, co nie musi oznaczać, że zakaz nie obowiązuje. W działaniu restruktoryzacja małych gospodarstw takiego zakazu chyba także nie ma, przynajmniej w odpowiedziach na pytania, które publikuje arimr jest zawarta informacja, że z pomocy z tego działania można kupić ziemie od rodzica.      

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

W csk był rok albo dwa jak zwiększyli kasę do 70 tys euro i dali możliwość kupowania id rodziny. Na 10 umów w banku tylko ja kupowałem od obcych , reszta kupowała od rodziny. Teraz jest 70 tys zł i zakaz od rodziny ake i wogike tego kredyty nie widać. Ktoś zrobił przepisy pod siebie na jakiś czas.

Byly plany żeby ten kto wziął restrukturyzacje mógł wziąć młodego rolnika prawda? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W praktyce nie sprawdzałem ale można kupić ziemię od rodziców.

  • Like 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolek123    6

W Podlaskim na razie nie słychać o decyzjach albo poprawkach, 
A co do kupna ziemi od rodziców na młodego rolnika, kolega w zeszłym roku (tj. 2017) składał i właśnie tak zrobił że kupi ziemię od ojca, i w tym roku na przełomie sierpnia i września miał ten cel właśnie realizować, więc da się na pewno, ale trzeba się dowiadywać bo u nas rzetelnych informacji udało się uzyskać dopiero w biurze regionalnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj