kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

18 godzin temu, Maksu napisał:

Ale nazwa jest inna tylko czy zupełnie inny jest przedmiot szkolenia? Ja u siebie miałem ten problem, że nie mogłem znaleźć szkoleń, które wpisałem w biznesplan, to zawnioskowałem o zmianę biznesplanu, a tematy szkoleń wpisałem dokładnie takie jak nazywały się szkolenia, które odbywały się w okolicy (oczywiście w powiązaniu z założeniami biznesplanu).

własnie mam inne nazwy szkoleń które są zrobione. 2 daloby sie podciągnąc. bhp to jest ok. i ze straczkowymi tez. ale nie mam produkcji trzody i integrowanej produkcji roslin. co najlepsze nigdzie tych szkolen póki co nie robią. 

a ile pkt jesst za szkolenie bo nie pamiętam? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maksu    7
8 minut temu, grzesiek0150 napisał:

własnie mam inne nazwy szkoleń które są zrobione. 2 daloby sie podciągnąc. bhp to jest ok. i ze straczkowymi tez. ale nie mam produkcji trzody i integrowanej produkcji roslin. co najlepsze nigdzie tych szkolen póki co nie robią. 

a ile pkt jesst za szkolenie bo nie pamiętam? 

0,5 pkt za szkolenie. To ewentualnie znajdź w okolicy jakieś szkolenia zbliżone, złóż wniosek o zmiane w zakresie tych dwóch szkoleń i jak Ci ją zaakceptują, to zrób te szkolenia.


Pomagam wypełniać wnioski o premię dla Młodego Rolnika i w ramach MGR
kontakt@mlodyrolnikdoradca.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nazwa, nazwą. Tematyka ma się zgadzać. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maksu    7

Pewnie, pewnie - tematyka ma się zgadzać, o to mi chodziło.


Pomagam wypełniać wnioski o premię dla Młodego Rolnika i w ramach MGR
kontakt@mlodyrolnikdoradca.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174

Zaczynałem MR(wzięty w 2014) z 22ha, zadeklarowałem kupienie 2,80ha za premię- kupiłem, więc aktualnie działam na 24,80ha

Złożyliśmy z ojcem wspólny wniosek na PROW i pasowałoby mu "oddać" z 5ha, żeby mieć taką samą(podobną?) liczbę hektarów do równego zwrotu(200k/200k). Wyrażą zgodę na zmianę biznesplanu? Poniżej wojewódzkiej/krajowej nie spadnę, a startowałem z ESU równym 4.00 także rośliny z trochę wyższym przelicznikiem i zakończę powyżej 4.00 ESU. Do otrzymania równego zwrotu użytkowanie maszyn musi być 50/50 i hektary też mają być idealnie np 20ha/20ha czy jeden może mieć np 23ha, a drugi 17ha, ale wpisane 50/50 użytkowanie i pełny zwrot, nie podważą tego? hmm?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 12.04.2018 o 19:50, falcon83p napisał:

Czy premię można przeznaczyć na zakup ziemi od rodzeństwa?

Można

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

własnie tematyka sie nie zgadza. bo nie mam produkcji trzody chlewnej. a szkoleń nie ma. moze uda się cos zmienic sam nie wiem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Szybcy i wściekli ;) Przelew na koncie 17 kwietnia, czas do 20 kwietnia. Prędkość światła, ale jest ;) Podlaskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

Mi pani z odr w tamtym roku powiedziała, żeby zaczekać do maja, żeby było wiadomo, co gdzie posiane.


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maksu    7
12 godzin temu, grzesiek0150 napisał:

własnie tematyka sie nie zgadza. bo nie mam produkcji trzody chlewnej. a szkoleń nie ma. moze uda się cos zmienic sam nie wiem 

Docelowy masz 2018? Jak tak, to masz jeszcze trochę czasu. Nic Ci nie pozostaje, jak składać wniosek o zmianę o szkolenia o najbardziej zbliżonej tematyce i zobaczyć, co zrobi agencja


Pomagam wypełniać wnioski o premię dla Młodego Rolnika i w ramach MGR
kontakt@mlodyrolnikdoradca.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekvip99    18

Do mnie dzisiaj dzwoniła Pani z Poznania ze mam jedną działkę 18 arów na współwłasność z sąsiadem i tak jest bo jest to droga dojazdowa do mojego i sąsiada pola które są w środku innych pól i inaczej się dojechać nie da tylko ta nasza droga prywatna. Pani ma się skonsultować z ich prawnikiem bo nie wie jak to rozstrzygnąć bo niby nie można mieć współwłasności w młodym rolniku no ale to droga która nie jest uprawiana przecież. Może miał ktoś taka sytuacje? Sprawa wyszła dopiero teraz gdyż miała być przekazana cześć gospodarstwa ale z uwagi na wcześniejszą emeryturę przekazane zostało wszystko juz po otrzymaniu decyzji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jeśli jest to użytek rolny to nic nie poradzisz. Będziesz musiał się zrzec współwłasności. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekvip99    18

tylko jak sie moge zrzec jak np kiedys sasiada sprzeda lub sam stwierdzi ze nie mam dojazdu do pola bo to jego roznie moze byc przeciez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Współwłasność inna niż małżeńska jest niedozwolona w młodym rolniku więc wybór należy do ciebie. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emergency12    8

Jarekvip99 nie możesz przekazac na  rodzeństwo? Na emeryturze można miec chyba jakis kawałek ziemi więc i z powrotem na rodziców możesz chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekvip99    18
17 godzin temu, freetaxi napisał:

Współwłasność inna niż małżeńska jest niedozwolona w młodym rolniku więc wybór należy do ciebie. 

W ksiedze wieczystej jest dzialka jako droga jednak w wypisie z rejestrow gruntow jako grunt orny ale to moze dlatego ze z 4 lata temu ojciec wraz z sasiadem zmienili przeznaczenie dzialki zeby placic mniejszy podatek gdyz od drogi bylo drogo. a moze jakby znowu zmienic przeznaczenie gruntu na droge z gruntow ornych to by to przeszlo gdyz Pani z agencji po konsultacji z prawnikiem  mowila ze droga by bylo ok jako wspolwlasnosc ale wtedy jeszcze nie wiedzialem co jest w wypisiem z gruntow gdyz akurat nie bylo mnie w domu. czy daloby rady znowu tak odkrecic przeznaczenie gruntu? bo oddanie dzialki rodzicom to pewnie koszta notarialne znowu plus zmiany biznesplanu itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorki    30

Czy mozna robić zmiany w biznesplanie po wypłacie I raty?  Chodzi mi o zmiane cen maszyn? 

I jeszcze jedno, przeznaczyłem całą premie na środki trwałe i byłem święcie przekonany że nie będzie żadnych haczyków, otóż pewien pan z odr który pisał mi wniosek wklepał mi 40 tyś zł na środki obrotowe a ja nic o tym nie wiedziałem! Złożyłem wniosek o drugą rate i pani z agencji dzowni z zapytaniem gdzie są fv na 40 tyś zł na środki obrotowe... co mam zrobić? Zmiana do biznesplanu wchodzi w grę? Gdyby to było 4 tyś czy 14 tyś byłbym w stanie uzbierać faktur ale na 40 tyś nie mam szans... doradzcie coś bo to co w moim odr się dzieje to przekracza wszelkie granice.


Zetor 7340 + tur MetalFach
Zetor 5320
URSUS c-330 + tur1
3 konie na 35ha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

Jak można nie wiedzieć co się składa co dany doradca napisał to byś sam na siebie wyrok podpisał i był zdziwiony ze coś takiego jest .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorki    30

Nie będę tu roztłumaczał co i jak, zadzowniłem do osoby która pisała mi wniosek i pytam skąd taka suma i wgl dlaczego wpisał mi środki obrotowe odpowiedział mi że tabela nr 21 dla agencji tylko obrazowaniem tego że coś planuje w gospodarstwie robić i upierał się że żadnych faktur nir musze na to dostarczać, brzmi to komicznie ale taka sytuacja mi się przytrafiła.


Zetor 7340 + tur MetalFach
Zetor 5320
URSUS c-330 + tur1
3 konie na 35ha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jeżeli wydałeś 100 000 PLN w środki trwałe to wystarczy wyzerować obrotowe i problem z głowy. 

  • Like 1
  • Thanks 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pepe9665    0
Dnia 19.04.2018 o 17:19, jarekvip99 napisał:

W ksiedze wieczystej jest dzialka jako droga jednak w wypisie z rejestrow gruntow jako grunt orny ale to moze dlatego ze z 4 lata temu ojciec wraz z sasiadem zmienili przeznaczenie dzialki zeby placic mniejszy podatek gdyz od drogi bylo drogo. a moze jakby znowu zmienic przeznaczenie gruntu na droge z gruntow ornych to by to przeszlo gdyz Pani z agencji po konsultacji z prawnikiem  mowila ze droga by bylo ok jako wspolwlasnosc ale wtedy jeszcze nie wiedzialem co jest w wypisiem z gruntow gdyz akurat nie bylo mnie w domu. czy daloby rady znowu tak odkrecic przeznaczenie gruntu? bo oddanie dzialki rodzicom to pewnie koszta notarialne znowu plus zmiany biznesplanu itp

Lepiej zapłacić 500 złoty notariusz niź oddać cało premiera i przekazać  na siostrę to ale wtedy punkty ci się pomniejsza o przekazanie w całości 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piszczu    1
Czy młodego rolnika moge przeznaczyć na spłatę kredytu na modernizację? Orientuję się ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj