kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

damianzetor9540    2705

Jak myślicie, w tym roku do naboru utrzyma się te minimalne 12 punktów aby załapać się do rozpatrzenia wniosku? Czy może jeszcze spadnie minimalna ilość pkt? W roku 2015 2016 2017 wykorzystano łącznie dopiero 38% kasy przeznaczonej na operacje młody rolnik 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Nikt tego nie wie, na tą chwilę nie było żadnej mowy o obniżeniu progu, jak dla mnie to w tym momencie jeszcze nie obniżą, może bliżej końca prowu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948

Uzbierać te 12 pkt to raczej nie jest duży problem, myślę, że jak komuś na tym zależy to poświęci się, nabierze zobowiązań ale punkty wyrobi. Tak więc zmniejszenie liczby pkt raczej nie wpłynie znacząco na zwiększenie liczby wniosków.

Zwiększą pod koniec na 150tyś PLN lub przesuną środki na modernizację. Nadwyżka to nie problem, gorzej jakby brakowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

W 2015 r minimum było te 15 pkt, w zeszłym zrobili na 12, stąd moje przemyślenia czy jeszcze to ruszą. :)

Macie jakieś informacje od znajomych czy każdy kto uzyskał te 12-13 pkt to dostawał? Czy może trzeba większą przewagę robić? 

Edytowano przez damianzetor9540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz2107    0

Spokojnie wystarczy 12 punktów oczywiście lepiej mieć troszkę ponad sam miałem niecałe 13 spokojnie przeszło i nie byłem na końcu listy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian1994rolnik   
Gość Damian1994rolnik
33 minuty temu, Maciekcaseih napisał:

Jak skonczylem technikum rolnicze a nie zaliczylem egzaminu końcowego to moge sie starac o MR?

Ja też miałem skończone technikum a nie miałem jeszcze egzaminu i nie zaliczyli mi punktów.  Musisz mieć potwierdzone kwalifikacje zdanym egzaminem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6915

Dokładnie. Samo ukończenie szkoły nic nie daje, trzeba mieć zdany egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie.

Kiedy robiłem turystykę wiejską (mój zawód ze szkoły to technik informatyk) wielu z grupy twierdziło, że wystarczy samo chodzenie i dyplom ukończenia a część, że aby tylko pierwszą kwalifikację po drugim semestrze i można rzucać szkołę (na tym kierunku były dwie kwalifikacje- T.07 i T.08). Wystarczyło tylko przeczytać rozporządzenie żeby wiedzieć, że na tym kierunku potrzebne są zdane obie kwalifikacje. Z grupy 25-30 osób obie kwalifikacje zdały 4 osoby. Reszta... no cóż ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek901215    0

Witam , mam pytanie odnośnie szkoleń za które były przyznawane punkty . Jestem z naboru z września 2015 i chciałem się dowiedzieć gdzie i jakie szkolenia robiliście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084
26 minut temu, darek901215 napisał:

Witam , mam pytanie odnośnie szkoleń za które były przyznawane punkty . Jestem z naboru z września 2015 i chciałem się dowiedzieć gdzie i jakie szkolenia robiliście?

Też mam szkolenia. ODR twierdzi że są wypisane na stronie www ale ja nic nie widzę. Może @freetaxi Co wiesz na ten temat? 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian1994rolnik   
Gość Damian1994rolnik
9 minut temu, sumek666 napisał:

takie coś rozumiem. 
w wlkp. nie ma takiej listy :/

A jakie masz szkolenia ? Ja widziałem kiedyś listę w Wielkopolsce tylko nie wiem jaki powiat 12 lutego z VATszkolenia tam sa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

integrowana uprawa ziemniaka.

istnieje możliwość zmiany założeń szkolenia?
 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian1994rolnik   
Gość Damian1994rolnik

Tak możesz zmienić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

a musi być powiązane z założeniami biznesplanu?
bo mam wpisane zwiększenie areału ziemniaków.

np. na uprawę zboża

Edytowano przez sumek666

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian1994rolnik   
Gość Damian1994rolnik

Jak prowadzisz tez uprawę zbóż to możesz zmienić na to . Teraz w lutym masz na zboża w Osieku małym 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

prowadzę.
teraz u mnie w powiecie też były 3 czy 4 dni szkoleń ale żadne nie spełniało kryteriów MR. W tematach były poruszane tematy zbóż oprysków itp ale zaświadczenia nie było pod MR.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert2329    0
9 godzin temu, robert2329 napisał:

witam.w grudniu wziąłem w dzierżawę od ojca ziemię.teraz chcę zarejestrować na siebie bydło -czy będę mógł składać na MR w maju?

i jeśli po raz pierwszy złożę w marcu na dopłaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Damian1994rolnik napisał:

Ja też miałem skończone technikum a nie miałem jeszcze egzaminu i nie zaliczyli mi punktów.  Musisz mieć potwierdzone kwalifikacje zdanym egzaminem 

Aha. Pierwszą część zaliczyłem drugiej już nie. 4 osoby zaliczyły tylko chyba 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj