kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

freetaxi    947

Zrób sobie obrót stada. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUBandrzej    2

Mam pytanie jeżeli tata przepiszs mi 10h. i 15 da mi w dzierżawę czy tak można i jak te punkty będę liczone woj
Młody rolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak można ale nie dostaniesz punktów za przekazanie gospodarstwa w całości.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elamir    1

Okres docelowy w biznesplanie to rok w, którym deklaruje wypełnienie biznesplanu i w tym roku będzie obliczana wartość ekonomiczna gospodarstwa do wzrostu o 10%? Mogę podać np. 2020 a zrealizować w 2018?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ninja    12

a czy jeśli obecnie jestem współwłaścicielem ziemi to mogę złożyć wniosek na Mr? wziąłbym 1ha w dzierżawe normalnej ziemi a z tą współwłasnościa załatwiłbym sprawy po złożeniu już wniosku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianlozki    2

Witam,
Mam kilka pytań, wiem, że już niektóre odpowiedzi były w tym temacie, ale chce się upewnić, bo się polubiłam z tym wszystkim. A mianowicie:
1. Czy osoba która ukończyła studia i posiada staż w rolnictwie 5 czy tam 6 lat może ubiegać się o premię nie robiąc kwalifikacji rolniczej?
2.W dniu składania wniosku osoba musi mieć co najmniej jaden hektar w dzierżawę, czy musi być na własność?
3.jeżeli chce zwiększyć przelicznik to czy mogę wpisać w dopłaty czarnuszka siewna, a w kalkulator ze podaje się ja jako roślina ozdobna w uprawie polowej (czy jakos tak), a może lepiej posiac pietruszkę?
4.jeżeli osoba która chce ubiegać się o premię i ma na siebie pole nie dłużej jak rok i złożyła wniosek o dopłaty bezpośrednie, czy to w czymś przeszkadza?
5.gdy jest złożony już wniosek o dopłaty bezpośrednie, i chce wprowadzić zmiany (np. Chce wpisać czarnuszke) czy mozna jezzcze takie zmiany wprowadzic?

Przepraszam za tyle pytań, ale czytając poprzednie pogubilem się. Za odpowiedź z góry dziękuję i Pozdrawiam!!!
;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafalr2    0

Czy każdy który korzystał z młodego rolnika to będzie miał kontrole ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jak nie będziesz miał w dopłatach dywersyfikacji to kontrola raczej murowana. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafalr2    0

Trzeba zgłaszać Np po 2 latach decyzji jak kupiło się więcej pola + dzierżawiło ? Jak się nie poda to jest jakaś kara ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszSachry    0
Napisano (edytowany)

Dzisiaj osoba, która ma przygotowywać mi wniosek powiedziała , że wykształcenie R.3 nie jest podstawą do uzyskania punktów za szkołę. Mam zrobione studia wyższe pierwszego stopnia oraz ten kurs R.3. To się nie kwalifikuje na te 4 punkty ?
 

Edytowano przez ukaszSachry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianlozki    2

Jeżeli teraz dostanę premie, to czy za 5 lat gdy minie termin, będzie mogła starać się o nią moja siostra? Czy można składać na te same gospodarstwo dwa razy premie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    243

O ile dobrze pamietam to na te same dzialki nie mozna dwa razy skladac wniosku MR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elamir    1

Jakie parametry ciągnika trzeba podać? Trzeba konkretnie model danej firmy czy wystarczą jakieś ogólniki? Bo nie jestem jeszcze zdecydowany na konkretny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Podaj przedział mocy.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianlozki    2

O ile dobrze pamietam to na te same dzialki nie mozna dwa razy skladac wniosku MR.

Dzięki :)

A jeszcze jedno, gdy się wpisze kilka maszyn sadowniczych i do tego, np. Siewnik zbożowy, rozsiewacz czy opryskiwacz połowy, to czy uznają ten wniosek?

Proszę o odpowiedź, pozdrawiam! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elamir    1

To chyba zależy od tego jaki masz profil produkcji w gospodarstwie, jak nie planujesz siać zbóż to wydaje mi się, że nie przejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk94    1

Ja mam takie pytanie czy przy robieniu darowizny gospodarstwa z rodziców na syna musi byc przekazany takze budynek mieszkalny czy moga byc przekazane tylko budynki gospodarcze ?? I czy beda liczone punkty(2pkt)  za przejęcie gospodarstwa w całości jeśli budynek mieszkalny nie byłby uwzględniony w darowiźnie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianlozki    2

Przy liczeniu punktów za posiadane hektary poza srednia wymagana, to czy dzierżawa na 10 lat też się wlicza? Dostanie się za to punkty? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Też się wlicza do punktacji. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragon12    0

Witam.

Mam pytanie. Czy jeśli nie mam żadnego wykształcenia ( jestem po liceum ), a teraz studiuje rolnictwo to dostaje jakieś punkty czy nie ?

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianlozki    2

Co radzicie posiac aby zwiekszyc esu?? Pietruszka to dobry pomysł? Oczywiście posiac aby było, nie licząc na zbiór tego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj