Polecane posty

slawny    7

w nowych ciagnikach gdzie w silnikach jest technologia wykorzystujaca adblue nie ma recylkulacji spalin. Mam pytanie jeszcze odnosnie spalin, jak wysoka moga miec temperature w tym przewodzie, bo chcialbym zamontowac tam zaworek, pytanie jaki zeby wytrzymal temperatury.

Edytowano przez slawny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

po przeczytaniu tego tematu postanowiłem sam coś pogrzebać przy silniku ale nie zabardzo wiem która to rurka.

 

mam pytanie jest to rurka B na zdjeciu kolegi slawny???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moryc    0

Byłem ostatnio u znajomego i on wykręcił ten cały EGR wraz z rurką i zrobił dwie zaślepki. Przewody z płynem chłodniczym połączył, aby był przelew. Wymontował śmigło wiskozowe i założył sztywne. Powiem wam szczerze inny ciągnik i osiągi. Przynajmniej się nie grzeje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

moje modyfikacje na dzien dzisiejszy to wymiana termostatu na starszy model i wstawienie zaslepki zrobionej z kawalka blachy miedzy chlodnice spalin a zawor egr( duzo lepsze i latwiejsze rozwiazanie gdyz w kazdej chwili mozna wrocic do oryginalnego set-up'u posiadam jeszcze zestaw do przerobienia wentylatora na zwykly bez wiskozy jednaj na razie go nie zakladalem aby przetestowac rozne konfiguracje, na dzien dzisiejszy czyli zatkany egr i termostat78stopni daje efekty: silnik nie zamula ponizej 1500rpm co przeklada sie na 2x zadsze uzywanie polowek i mniejsze zdzieranie spzegla, odnosnie temperatury to myslalem ze bedzie caly czas ok 80 jednak przy pracy ciezkiej jednak skacze do tych 100 i skoki sa jednak temp rosnie i spada w duzo mniejszym tempie moim zdaniem dzieje sie tak gdyz wiskoza zalacza sie w temp ok 100 stopni takze najlepszym rozwiazaniem byloby do mojej konfiguracji sprzeglo wiskotyczne o temp ok 85-90 stopni aby na pusto chodzilo sobie na pol gwizdka a pod obciazeniem na full nie dopuszczajac do rosniecia temp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krist4321    0

Witam. Posiadam Forterre z 2010 roku i dzisiaj z ciekawości zajrzałem do zaworu EGR i muszę stwierdzić, że rożni się od tego na zdjęciu tym ,że nie posiada rurki A. Wie ktoś może jakie jeszcze modyfikacje przeszła Forterra w 2010 roku, nie interesują mnie modyfikacje wyglądowe. ???? Dodam, że nie posiadam również wiskozy. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darecki037    0

Witam.Mam zetora114 z 2007r i ten sam problem z temperaturą.Zamierzam zmienić termostat na 77 stopni i pogrzebać w wiskozie.Wiem że można ją podregulować,chociaż nie wiem jeszcze jak,bo nie wyciągałem jej.Odpowiedzialny za jej włączenie jest bimetal wrażliwy na temperaturę .Jest to najczęściej blaszka lub sprężynka .Jak się nagrzeje to się wygina , wciska zaworek i włącza wentylator. Nie wiem jak to jest w zetorze.Jak ktoś ma to wywalone to mógłby zdjęcie wrzucić na forum,bo nie wiem kiedy to wyciągnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr0509    0

Mam Forterrę 115 z 2012 roku z przebiegiem 30 mth i też jest przymulona do 1500 obrotów. Czytałem o waszym pomyślę tuningu i mam taką prośbę. Poniżej są zdjęcia silnika i nie wiem który to przewód jest do zaślepienia. Czy trzeba zmieniać termostat?

Poniżej jest zdjęcie z zaznaczonym elementem przy turbinie. Do czego to służy?

 

89257692388023889696_thumb.jpg

 

89764538110298293174_thumb.jpg

 

 

44854461499221401973_thumb.jpg

Edytowano przez Piotr0509

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr0509    0

Witam. Kiedyś natknąłem się na temat odłączenia EGR'u w forterze. Temat chyba już był dawno zamknięty, wiec szukam odpowiedzi w tym dziale. Wgl warto jest to odłączać? Liczę na pomoc. Pozdrawiam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a po co odlanczac chcesz to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

raczej zaślepić nie odłączyć, jeśli nie ma sondy to jest prosta sprawa, wstaw blaszkę blokującą dopływ spalin. Egr to g...... paskudzi kanały że szok. Po tej operacji powinien być mocniejszy przy niższych obrotach. Znalazłem podobny link http://www.agrofoto.pl/forum/topic/12953-zetor-11441-slaby-silnik-ponizej-1500-obrmin/

Edytowano przez dominik12200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofz14    75

Rozłączałem ten kabel u siebie w euro dwa i skutek jest taki że podczas rozruchu nie ma chmury czarnego dymu z wydechu.Myśle że odpowiada on za zwiększenie dawki paliwa ale tylko na rozruch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1998    92

To po jakiego grzyba by szedł do EGR'u?


Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kubotę m 6040 i normę spalin EURO 3 zawór EGR z chłodnicą wywaliłem cały zawór zaślepiłem otwory turbina działa jak należy, odme pusciłem też bokiem bo była podłączona do turbiny dołożyłem jeszcze Intercooler teraz ten traktor bryka jak potrzeba. A paliwka to o wiele mniej i silnik przcuje równiutko.

Po jasną cholere zakładać EGR do silnika jak on zwiększa zuzycie paliwa nie wspomnę tu o żywotności któą skraca co najmniej do połowy i za chwile trzeba kupić nowy silnik bo stary sie zepsuje. Te wymysły ekologów nie mają się jak do rzeczywistości zużyć i kupić nowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturmen    3

a czy można zaślepić ten egr w ten sposób że docinam cienką blaszkę i wkładam między chłodnice egr a kolektor wydechowy? Bo tak chyba jest najmniej roboty.

 

a czy można zaślepić ten egr w ten sposób że docinam cienką blaszkę i wkładam między chłodnice egr a kolektor wydechowy? Bo tak chyba jest najmniej roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1998    92

Pewnie tak,tylko nie na tyle cienką żeby ją wessało i poszła w kolektor dolotowy.


Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lisek202    0

Witam. Posiadam zetora forterre 11441 z 2003 roku i mam pytanie. Czy posiada on zawór EGR ?

Chciałęm go jakoś zaslepić ale nie wiem gdzie on jest ;/

Tematy połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Czy znalezienie kawałka rurki łączącej kolektor wydechowy z kolektorem ssącym to taki problem? Jak chcesz zaślepić coś czego znaleźć nie umiesz? Ten model prawdopodobnie nie ma egr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszo    0

Panowie, czy nie lepiej zatkać tą rurkę na ostatnim złączu tj. z kolektorem powietrznym,wtedy na pewno bedzie mniejsze ryzyko przepalenia tej blaszki.A właśnie, jaką blaszkę najlepiej zastosować:dachową, kwasowkę a może lepiej z piwa ;) ?Po świętach sam też wezmę się za ten EGR a przy okazji za termostat .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez ZimowyZolnierz
      mam problem z zetorem 9540 jak w tytule traktor po wciśnięciu pedału sprzęgła hamuje, od czego zacząć poszukiwania? Dodatkowo jak obsługiwać wzmacniacz momentu obrotowego (pierwszy traktor z tego typu bajerami) skrzynia 4 biegowa.
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
    • Przez ZimowyZolnierz
      Witam w katalogu części naszego Zetora występują 4 świece żarowe w głowicy, natomiast fizycznie mamy świece płomieniową w kolektorze. Czy to oznacza że głowica jest nieoryginalna czy w starszej wersji z mostem zetorowskim po prostu tak jest? Oraz mam mega problem z rozruchem, w mrozy jak złapie początkowo chodzi na jeden cylinder, pora się szykować do remontu?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj