Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
radek151    1

No u mnie będzie chodziła ewentualnie pod 912 bo 16145 nie zamierzam podpinać do sieczkarni;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Czy ktoś ma może model Mengele mb 400 microspit? kiedyś natknołem sie na taki model na allegro i było zdjecie na którym było widać gniotownik podobny do sieczkarni samojezdnej, i tu moje pytanie co do jakości sieczki widział może ktoś? jak wypada w porównaniu z mb 350 turbo?

Edytowano przez zetor10045

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Do 350 912 bedzie w miare ładnie chodziła tylko troszke mało biegów ale cos dobierzesz :)

 

Jedna osoba w okolicy ma taka 400:) Wiem ze gniotnik w 2010 musieli rozkładac bo sie zapychało za mokra była bo był mokry rok nie wiem jak w ubiegłym sezonie. Jesli chodzi o budowe to jest to 300 + gniotownik.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafalwwl    0

Witajcie podobno jest gdzieś na forum jakoś nie znalazłem a szukałem żeby nie było :) Z racji ze jako pierwsi na wsi :D mamy zamiar zasiać kukurydzy około 1h maks jak na początek, powiedzcie Mądrzy ludzie co kupić do c360? bo ja czytam Wasze posty, te mądre i te mniej, i nie wiem co.. Przez najbliższe 4 lata tylko 60-tka będzie. Oglądałem z ojcem jakąś starą classa z małymi rozdzielaczami czy jakoś to się zwie, gość kosił nią 2 h przez 4 lata, sprzedaje bo kupują wszyscy na wsi samojezdną. Ojciec teraz znalazł jakiegoś większego classa i jest głupio uparty na niego a w ogóle się nie zna... Z tego co zdążyłem przeczytać mengelkę 200 inni tu piszą ze na innych też daje radę. Ale obawiam się czy to dawanie rady nie wychodzi bokiem dla traktora/./ jakby ktoś mógł nie wiem na allegro czy innym portalu luknąć i wysłać mi linka itp byłby wdzięczny-może ktoś na forum ma co będzie dobrze chodziło z 60 ? Jeżeli coś to dajcie znać czy tu czy na gg.Dzięki z góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

kup sobie mengele 200, 220, 280, lub potingera mex I lub II i bedziesz kosił bez problemó szybciej wolniej ale wykosisz :) 1ha to nawet c360 w dzien wyrabiesz :) Ja bym claasa odpuscił miałem kiedys jaguara 30 i nie było to zbyt dobre :) Preferuje mengele


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafalwwl    0

o taka odpowiedź to konkret:) własnie tego classa co oglądaliśmy to taki stary był ale na kółeczku :P i qq rozdrabniało super, nie wiem jak z wyrzutem ale gość normalny chłop nie handlarz, nie wiem jaki nawet to model;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Do 350 912 bedzie w miare ładnie chodziła tylko troszke mało biegów ale cos dobierzesz :)

 

Jedna osoba w okolicy ma taka 400:) Wiem ze gniotnik w 2010 musieli rozkładac bo sie zapychało za mokra była bo był mokry rok nie wiem jak w ubiegłym sezonie. Jesli chodzi o budowe to jest to 300 + gniotownik.

Ta sieczkarnia pracuje z renault? ;) bo mi sie coś tak o uszy obiło :) zastanawia mnie jakośc sieczki z takiej 400, to chyba taka zamiana z 350turbo nie bardzo miała by sens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

powinna z proxima :) bo to Woźniaków a pewnie renówka okazyjnie bo ma swoje 2szt. polskie :) Mysle ze wielkiego sensu nie ma tyle ze młodsze.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

A to nawet widziałem jak kosili w tym roku proximą, ale sie nie przygladalem, kosili jak dobrze pamietam już 3 września, czyli wcześnie, w dzień Cezara wesela :P tak tylko trafiliśmy przypadkiem na allegro na taką i chciałem zaczerpnąc informacji ;) z resztą z tego co widze mało ich jest i cena ok 10tys? dla mnie sporo , nasza 350 kosztowała chyba 5,5 tys a wieć róznica jest. trzeba troche inwestowąc w nią bo juz troche wykośiła, i chodzi dalej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam do sprzedania pottingera mex gt w idealnym stanie, zadbana, mało kosiła, jak ktoś jest zainteresowany to pisać na gg lub pw. Sprzedaję bo chce kupić samobieżną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
velFoka    9

Mam takie pytanko. Czy ciągnik 62 konny pociagnie mengele 350 turbo? Bo jest za nieduże pieniądze i się zastanawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Trochę za mało. Trzeba co najmniej 80kM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
velFoka    9

Kupiłem wczoraj john deere przypadkowo:) dziś ciachaliśmy gałęzie i pod moim ciągnikiem leciutko chodzi tak więc polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zulus    0

Mam do sprzedania pottingera mex gt w idealnym stanie, zadbana, mało kosiła, jak ktoś jest zainteresowany to pisać na gg lub pw. Sprzedaję bo chce kupić samobieżną.

Witam czy to jeszcze aktualne jeśli tak to proszę o szczególy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norek1994    0

-- połączono --

 

Witam!

Jestem zainteresowany kupnem sieczkarni do mojego MF 255 i chciałbym żebyście mi doradzili jaka będzie dobra wg doboru mocy do ciągnika na 4ha.

Na razie chcę się dowiedzieć o sieczkarni o potem podam cene czy watro kupić;p

Edytowano przez Marcin91
dublowanie tematów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zanim podasz cenę czy też sumę do wydania, napisz najpierw do czego ta sieczkarnia ma być.

Do traw z pokosu? Kukurydzy? Czy może jeszcze czegoś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamc330    142

Sieczkarnia Krone chyba najlżej będzie chodzić :)

Taka jak na tym filmie


Massey Ferguson 255
Ursus C-330 + Tur1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Od 13 lat posiadam właśnie taką jak na filmie wyżej wstawionym, jest to Krone MC 8, bardzo prosta w budowie, lekka, u mnie współpracuje ze zwykłą c 360 i sobie radzi.Jak masz dorodną kukurydzę to prędkość roboczą dostosujesz do możliwości silnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOLTYS40    3

Witam!

 

 

Polecam Mengele MB 200 lub 220 moja 60 pięknie daje radę 1 ha dziennie spoko znajomy kupił jesienią MB 220 za 3800 z org. wałkiem stan idealny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal97    92

Witam.

Wie ktoś może czy sieczkarnia PZ Zweegers MH 80 s ma tarkę lub gniotownik?

I takie pytanie do właścicieli tych sieczkarni czy jest to dobra sieczkarnia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

PZ nie ma tarki ani gniotownika.Według mnie jest do dobra sieczkarnia,bo jest lekka,ma małe zapotrzebowanie mocy,i przełożenie na paski,przy dobrej regulacji noży można z nią 3p jeździć,sieczka jest ok ale i ziarko się czasem trafi ;)




Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez wojcat
      Dzień dobry,
       
      Czy możliwe jest koszenie z zamkniętym zbiornikiem lexionem 530 z 2007 roku? Nikt nie potrafi udzielić mi takiej odpowiedzi, gdyż nikt nie próbował. Ktoś wie może?


       
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj