sambao

Uprawa bezorkowa

Polecane posty

kamil800    141

Saletra nie bedzie za agresywna w podsiewaczu? U mnie jeszcze dawali mocznik w podsiewacz. W tamtym roku po siewie byla susza to na gorkach chyba zaczelo troche podpalac bo widac, ze byla taka biedna ale jak w koncu popadalo to wystrzelila. W tym roku od razu po siewie popadalo kilka razy i nie bylo zadnego problemu. Dawalem 200kg saletrzaku

Edytowano przez kamil800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    413

Saletrzak od saletry wiele nie sie różni, jedynie granulka jest twardsza, ale forma azotu ta sama. mocznik potrafi uszkodzic siewki. jesli saletrzak nie uszkodził, to saletra tez tego nie zrobi. A polifoska poszłaby rzutowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    141

Wiem ale wlasnie przez to, ze jest twardsza dluzej sie rozklada i moze mniej przypali? Ciezko powiedziec. Tak jak mowie osobiscie 2 razy dawalem saletrzak i kukurydza byla jak dzwon. No nic testuj 😁

Edytowano przez kamil800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    141

Npk dalem troche ponad 300kg/ha

Saletrzaku 200kg/ha

I mocznika 170kg /ha

Bylo ostroznie z nawozami bo ceny wiadomo jakie byly a plon mimo to zaskoczyl i dzieki temu cos z tego jeszcze zostalo😁 a no i zasiana byla na stanowisku po rzepaku. No i wiadomo jeszcze tam jakies odzywki szly. Pamietam, ze dosypalem jeszcze po wiaderku mocznika na ha do odzywki i chyba tyle z nawozenia

Edytowano przez kamil800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichyh32    164

Stoję przed wyborem agregatu do uprawy bezorkowej, w większości moje uprawy to kukurydzą i rzepak więc nie powinno być ok, zastanawiam się jaki typ zębów wybrać terrano czy delta flex, druga sprawa to jaki wał, mam dużo rodzajów gleb od ciężkich niedrenowanych glin do do turbo piachów, zastanawiam się który wał był by najmniej problemowy i dobrze robił, zastanawiałem się nad daszkowym, teownikiwym, ceownikowym bądź coś typu gumowy lub craker.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    141

Ząb to jaki tam chcesz ja tam roznicy nie widze. Moze typu horsch lzej idzie sle nie wiem. Ja super ciezkich nie mam. Mam kilka ha troche ciezejszych to daszkowy od biedy daje rade ale gdybym mial wiecej takiej gleby to bym bral daszkowy na tandemie. A i musisz wiedziec ze jak jest susza to daszkowy na piachu lubi sie zapasc jak jest normalna wilgoc idzie elegancko

Edytowano przez kamil800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichyh32    164

Ogólnie to właśnie myślałem nad tandemem ale pomysł jest taki że chce kupić agregat składany 4.2 m coś w stylu landstala, po złożeniu mogę sobię latać 3m na gleboko a po rozłożeniu miał bym szeroki do płytkiej uprawy czy mulczowania i taki wał tandem za mocno podniesie wage zestawu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12194
cichyh32 napisał:

Ogólnie to właśnie myślałem nad tandemem ale pomysł jest taki że chce kupić agregat składany 4.2 m coś w stylu landstala, po złożeniu mogę sobię latać 3m na gleboko a po rozłożeniu miał bym szeroki do płytkiej uprawy czy mulczowania i taki wał tandem za mocno podniesie wage zestawu

tym case co w galeri ? chyba trochę odpłynąłeś....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    413

nie lepiej wziąć 3 m, na wale daszkowym? na 25 cm bedzie miał co robić. a do płytszej uprawy z założonymi skrzydełkami też będzie duży opór. ten traktor akurat do takiej szerokości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichyh32    164
slawek74 napisał:

cichyh32 napisał:

Ogólnie to właśnie myślałem nad tandemem ale pomysł jest taki że chce kupić agregat składany 4.2 m coś w stylu landstala, po złożeniu mogę sobię latać 3m na gleboko a po rozłożeniu miał bym szeroki do płytkiej uprawy czy mulczowania i taki wał tandem za mocno podniesie wage zestawu

tym case co w galeri ? chyba trochę odpłynąłeś....

Mam jeszcze case puma 185

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    141

Ja na twoim miejscu bym wolal 3m i sobie szybciej latac niz dzwigac to zelastwo i zajezdzac ciagnik

Edytowano przez kamil800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    413

najwyżej półzawieszany! nie będzie tego dźwigał, a nie mysi na 35 cm robić. Na 25 cm -185 km da sobie spokojnie rade, zalezy tez jakie ziemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    141

Jakie zgrzebla? Te druty na koncu za walem? Jak w standardzie to bierz jak nie to chyba nie warto doplacac. Podobno lubi troche sciagac i robic kupki ze slomy. Chyba ze bedziesz odkrecac i orzykrecac w zaleznosci kd uprawy ale pewnie sie skoncczy, ze bedzie lezec w garazu :D

Edytowano przez kamil800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    413

Jeśli by siał samym siewnikiem po trzybelkowcu, to się przydadza, ale jak to tylko uprawa, a potem talerzowka, lub siew agregatem talerzowym z siewnikiem , to one sa zbedne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
3 godziny temu, cichyh32 napisał:

Mam jeszcze case puma 185

Miałem po żniwach na testach steyer impuls 180 , to nic innego jak case puma 180 , i przy agregacie bezorkowym  3 metry na 28 cm to mu mocy trochę brakowało , a znajomy ma też 180 km , tylko podniesiona moc na 205 km , to mówi że na styki  przy 3 metrach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichyh32    164

Właśnie trochę mnie to dziwi bo jeden mowi że 150 km na styk a drugi mówi że 200 km mało, pewnie dużo zależy od gleby ale i tak rozrzutność duża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniaks    9
20 godzin temu, kamil800 napisał:

Ząb to jaki tam chcesz ja tam roznicy nie widze. Moze typu horsch lzej idzie sle nie wiem. Ja super ciezkich nie mam. Mam kilka ha troche ciezejszych to daszkowy od biedy daje rade ale gdybym mial wiecej takiej gleby to bym bral daszkowy na tandemie. A i musisz wiedziec ze jak jest susza to daszkowy na piachu lubi sie zapasc jak jest normalna wilgoc idzie elegancko

 

A co Ci da daszkowy tandemie? Pytam z ciekawości, bo sam o tym myślałem, ale z tego, co mi powiedzieli, to daszkowy pojedynczy a daszkowy tandem ma ten sam rozstaw między pierścieniami, więc szczerze mówiąc, nie ma to wtedy żadnej różnicy między dwiema wersjami, jeśli chodzi o jakieś rozbijanie czy zagęszczanie.

 

1 godzinę temu, cichyh32 napisał:

Właśnie trochę mnie to dziwi bo jeden mowi że 150 km na styk a drugi mówi że 200 km mało, pewnie dużo zależy od gleby ale i tak rozrzutność duża.

My mamy 219 KM i bywa, że brakuje mocy przy tych 3m. Schodzę wtedy do 7 km/h przy cięższych glebach i ciut gorszych warunkach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichyh32    164

Myślałem o daszkowym tandem dla tego że właśnie są zwiększone odstępy między pierścieniami i nie pchał by przed sobą wału piachu na lekkiej ziemi, ale bedzie wał ceownikowy tandem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    413

ja mam lekkie ziemie, gliny spiaszczone, mam daszkowy i nic sie nie pcha. moze sie pchaja, ale na czystym piachu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj