adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

jaro86    31

Które formy azotu będą lepsze to nie wiem. Sam tego nie sprawdzałem. Do tej pory korzystałem z yara lub pojedynczych nawozów npk. Timac któregoś razu mnie przekonywał do ich nawozów w których też jest forma amidowa, ale na razie się nie skusiłem.

 

 

 
 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

w zalecanym nitraborze i saletrach wapniowych praktycznie cały azot jest w formie azotanowej.

w praktyce to i amonówka też jest dobra a tam jest pół na pół azotanowej i amonowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51
1 godzinę temu, jaro86 napisał:

Które formy azotu będą lepsze to nie wiem. Sam tego nie sprawdzałem. Do tej pory korzystałem z yara lub pojedynczych nawozów npk. Timac któregoś razu mnie przekonywał do ich nawozów w których też jest forma amidowa, ale na razie się nie skusiłem.

 

 

 
 

 

Ja rozsypalem teraz przed przykryciem eurofertil 33 n process w dawce 150 kg na 0,9ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

Czyli jednak nawóz na start dałeś na "oko". A po ile płaciłeś za ten eurofertil 33?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 minuty temu, jaro86 napisał:

Czyli jednak nawóz na start dałeś na "oko". A po ile płaciłeś za ten eurofertil 33?

Na czuja :D  tylko że on nie jest tak pewnie powszechnie dostępny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OziOzi    3
6 godzin temu, tomn95 napisał:

ICL Everris

ile kwasu tygodniowo zalecił Ci ten doradca?

27 minut temu, jaro86 napisał:

Czyli jednak nawóz na start dałeś na "oko". A po ile płaciłeś za ten eurofertil 33?

Eurofertil około 2800 kosztuje w tym roku chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51
1 godzinę temu, jaro86 napisał:

Czyli jednak nawóz na start dałeś na "oko". A po ile płaciłeś za ten eurofertil 33?

Dalem tyle bo na jesieni poszlo 350 kg/ha agromastera w rzędy. A dałem dlatego bo podobno spora część składników zostala wyplukana z gleby, dalem asekuracyjnie zeby uzupełnić przede wszystkim fosfor. Tak jak napisal kolega wyzej placilem ikolo 2800 za tone. Timac ma ciekawe nawozy do wertygacji z biostymulatorem tylko ponoć srogo je cenią. 

1 godzinę temu, OziOzi napisał:

ile kwasu tygodniowo zalecił Ci ten doradca? 

20L 53.5%

Edytowano przez tomn95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, tomn95 napisał:

Ja rozsypalem teraz przed przykryciem eurofertil 33 n process w dawce 150 kg na 0,9ha

 

Ja tu czegoś nie rozumie pisałeś że sypałeś czy masz zamiar sypać nawóz z dużą zawartością fosforu a małą azotu

W tym eurofertil 33 n process jest N8% P8% K17%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Koncepcja mi się zmieniła człowieku, daj spokój chociaż w te święta 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dość szybko :|

Wesołych Świąt :360_strawberry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Nie mieli innego nawozu na stanie 😂 to brałem co było bo czas gonił. Wzajemnie 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W tych nawozach eurofertil 33 n process   jest mowa o wydłużonym działaniu tylko azotu a pozostałe zawarte pierwiastki przenikają przenikają do gleby jak w innych nawozach bezchlorkowych

Powszechnie wiadomo że największe straty azotu są z mocznika mimo że procentowa ma on najwięcej.

Na stronie producenta eurofertil 33 n process możemy się dowiedzieć że najbardziej stratna jest forma amonowa zawarta chociażby w saletrze czy complexie

Dość nowe podejście do  mocznika ponieważ jest on nie chętnie kupowany do posypywania ze względu na duże straty przez plantatorów.

Nie wiadomo skąd to pozytywne podejście do formy amidowej i przedstawienie go w lepszym świetle niż forma amonowa.

Być może dlatego że w ich nawozie ta właśnie forma jest zawarta

 

https://timacagro.pl/produkty/eurofertil-33-n-process/

2.PNG

Szkoda że nic nie ma mowy o temperaturze i ilości opadów

 

Program Nawożenia Timac Agro

Przechwytywanie.PNG

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

Wychodzi na to, ze forma azotu bedzie zalezala od stanu plantacji. Slaba - szybko dzialajaca saletra. W dobrym stanie - forma amidowa wystarczy. Nie wiem czy mam racje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tego to  oni nie uwzględniaja. przynajmniej nie ma o tym informacji

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasquallo    1

czy yara mila complex to dobry wybór na wiosne?? poleca ktoś cokolwiek innego?  w okolicy mam jeszcze rosafert,fructus, novatec i ogród do dostania. Cena w zasadzie nie gra roli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
memphis1205    14

Dobry wybor. Ale jak bedziesz sypal to podziel sobie na 2 dawki. Jedna teraz druga za 2-3tygodnie.

A Wy obrywacie suche liscie czy zostawiacie? 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
39 minut temu, memphis1205 napisał:

Dobry wybor. Ale jak bedziesz sypal to podziel sobie na 2 dawki. Jedna teraz druga za 2-3tygodnie.

A Wy obrywacie suche liscie czy zostawiacie? 

Moja sąsiadka to nawet kwiatuszki obrywa na pierwszorocznych.

Różne ludzie mają zboczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Po cholerę Ci takie wynalazki ?

wapno to można podać w postaci szybkodziałającej kredy

azot wystarczy ze zwykłej saletry amonowej. obie te forma są tak samo w complexie. taniej a tak samo i większa zawartość procentowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

2 razy mniejszą niż saletry wapiennej i dłużej Ci podziała

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasquallo    1

Słuchajcie, wiem, że na tym forum są osoby, które znają się na rzeczy i wiedzą o co kaman w uprawie truskawki. Ja mam co roku problem z chwastami. Nigdy  jeszcze nie używałem niczego na chwasty, zawsze starałem się robić wszystko  ręcznie\mechanicznie w obawie przed  złą dawką i osłabieniem plantacij. Ostatnio tak się porobiło, że zostałem sam na gospodarstwie i jestem zmuszony użyć chemii bo zwyczajnie nie dam rady. Mam niestety sporo wrażliwej na herbicydy Alby. Reszta to Roxana.  Jakie dawki i czego dać, żeby truskawki nie ucierpiały? Mam śmieszną ilość, 0.5 ha. Nie jestem dla Was tak naprawdę konkurencją przy takim areale.  W zeszłym roku udało mi się osiągnąć plon 26ton z ha. Pomógłby mi ktoś choćby na pw? Więcej jak pół ha i tak miał nie będę , bo większość mojej ziemi się nie nadaje na te uprawy. Zależy mi na radzie osoby która wie a nie przypuszcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj