adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Mulinek    0

To honeoye. Dzięki za podpowiedź, będę działać, mam nadzieję, że chociaż na dżem się uzbiera 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mulinek    0

Środek zmieszałem z fusilade i może to ta mieszanka zaszkodziła. Tyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toooomaszewski    501

To chyba najgorsze połączenie jakie może być, herbicyd doglebowy plus graminicyd. A jednoliścienne jak miałeś tak masz. Na przyszłość oddzielnie te środki i najlepiej z kilkudniowym odstępem czasowym.

Oddzielnie jedno i dwu liścienne.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mulinek    0

Dzięki za pomoc 🙂 teraz już mam nauczkę, czy bardzo się to odbije na truskawkach? Mam mały kawałek aby dla siebie i trochę dla znajomych, zawsze robiłem robotę ręcznie a teraz mnie pokusiło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartas0706    8

Ładnie kwitną. Pszczoły robią robotę :)

 

20220428_162947.jpg

Tylko coś niektóre boli.

Czy to brak potasu i fosforu czy przędziorek ? 

Czy jeszcze co innego

 

20220501_174121.jpg

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5616

Zależy na które, te z pod foli to głównie wapniem, krzemem, aminokwasami,algami i mikro, reszta nawozów idzie w taśmach kroplujacych. Te nie przyspieszane to teraz bor, potasil, mikro i zaczynam powoli dawać aminokwasy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomktad    3

Dzien dobry. Chciałem wpiąć się opryskiwaczem do rury z wodą aby tłoczyć nawóz celem fertygacji. Czy ktoś wie jak to zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5616
Napisano (edytowany)

Kupić coś takiego, oczywiście na odpowiednią rurę, nie wiem co tam masz czy PE50 czy PE63 czy PE75.

https://instalhurt.sklep.pl/Opaska-Obejma-siodlowa-na-rure-PE-25-1-2 i do tego wkręcasz przejściówkę na wężyk do opryskiwacza (dostaniesz ją np w OBI czy sklepie z artykułami hydraulicznymi) i pod tą przejściówkę podpinasz się do opryskiwacza. Możesz dołożyć jeszcze między obejmą a tą przejściówką jakiś zawór kulowy, który będziesz zamykał gdy opryskiwacz akurat nie będzie podpięty.

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racyl    1319
Dnia 1.05.2022 o 20:28, Bartas0706 napisał:

Ładnie kwitną. Pszczoły robią robotę :)

 

20220428_162947.jpg

Tylko coś niektóre boli.

Czy to brak potasu i fosforu czy przędziorek ? 

Czy jeszcze co innego

 

20220501_174121.jpg

 

najpierw trzeba się nauczyć perfekcyjnie odżywiać truskawki, znać wszystkie bolączki a potem zabierać się za uprawę tunelową

 

Co Ci z tego tunelu ? jak truskawka z niego powinna już być na rynku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5616

Dokładnie, niby tunel, a przyspieszana folią w polu będzie szybciej od tego tuneliku ... Koszty na tunel duże, a można by to dużo taniej zrobić w polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartas0706    8

Panowie kto bogatemu zabroni ? :)

Co to za biznes 1 tunel :D

Ja truskawki mam dla siebie, rodziny i jeszcze coś się sprzeda. Folia była w lutym zakładana to truskawki sadzone w Marcu wiec owoc będzie koło 20 Maja i mnie to bardzo cieszy. W tym roku będą już 2 szefowie od kontroli jakości i smaku i to dla mnie największa frajda a nie żeby być pierwszym na rynku i sprzedawać po jakiś kosmicznych cenach.

W przyszłym roku będą na weekend majowy tak jak były rok temu i 2 lata.

Najlepszą nauką jest praktyka.  Jak czegoś nie wiem to pytam Was znawców tematu.

Ja z rolnictwa nie żyję tylko mam frajdę mając własne truskawki maliny pomidory dynie i od tego roku własny miód.

Mam niezależność żywieniową i to jest fajne.

 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edek85    6

Panowie czy ścielenie słoma  w okresie kwitnienia wplywa na kwiaty idt. Moze glupie pytanie,ale w zeszlym roku troche przespałem i owoce  zostawaly pod sloma 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Przed chwilą, edek85 napisał:

Panowie czy ścielenie słoma  w okresie kwitnienia wplywa na kwiaty idt. Moze glupie pytanie,ale w zeszlym roku troche przespałem i owoce  zostawaly pod sloma 🙂

no to jak zostawały pod,    to wpływa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solaris1919    0

Panowie jak to w praktyce jest z opryskami jak warunki pozwalaja to mozna 2-3 wieczory pod rzad wykonywac zabiegi czy koniecznie trzeba zrobic odstep .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racyl    1319
Dnia 3.05.2022 o 19:59, Bartas0706 napisał:

Panowie kto bogatemu zabroni ? :)

Co to za biznes 1 tunel :D

Ja truskawki mam dla siebie, rodziny i jeszcze coś się sprzeda. Folia była w lutym zakładana to truskawki sadzone w Marcu wiec owoc będzie koło 20 Maja i mnie to bardzo cieszy. W tym roku będą już 2 szefowie od kontroli jakości i smaku i to dla mnie największa frajda a nie żeby być pierwszym na rynku i sprzedawać po jakiś kosmicznych cenach.

W przyszłym roku będą na weekend majowy tak jak były rok temu i 2 lata.

Najlepszą nauką jest praktyka.  Jak czegoś nie wiem to pytam Was znawców tematu.

Ja z rolnictwa nie żyję tylko mam frajdę mając własne truskawki maliny pomidory dynie i od tego roku własny miód.

Mam niezależność żywieniową i to jest fajne.

 

 

 

Ten tunel który masz to nie jest za parę groszy na kilka krzaczków dla siebie.

Postawiłeś ewidentnie ten tunel na zarobek tylko nie wiesz jak się za to zabrać żeby inwestycja się zwróciła.

Tunel co najmniej ma wymiary 7x30 m używka samego tunelu bez folii kosztuje około 5 tys. To jest nowy tunel ze specjalistycznymi cybantami także nie wciskaj nam bajek. Do tego jeszcze folia a Ty nam wciskasz że ktoś stawia tunel o wartości za około 7tys żeby sobie pojeść truskawek 😁😁😁

Owszem ludzie mają swoje warzywa i owoce ale w mniejszych ilościach i nie inwestują tyle kasy żeby sobie pojeść w domu owoców.

Przez 10 lat człowiek nie przejadłby truskawek wartych tyle co ten tunel 😄

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Możecie polecić jakieś konkretne aminokwasy pod truskawki? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartas0706    8

Tunelik łącznie 4 lata temu wyszedł za 7400 pałąki kotwu drzwi więc po 3 latach już się zwrócił (koszt tunelu foli doniczek, szmat linii sadzonek zamknął się w 16 tysiakach a w 3 sezony dał 32 tysiaki więc nie dość że obżarty jak knur to jeszcze kasa jakaś tam była).  Tunel nie standardowy 7,5 x 40.

 W tym roku będzie z 300 kg to będzie z 5000 zł

za rok koło tony wiec jak będzie klient jak w poprzednich latach i cena podobna to z 15000 zł da

za 2 lata to samo co za rok.

Koszty:

Tunel już się zwrócił to nie jest liczony

Cena foli 2 tysiaki

Ziemia 1,5 tysiaka

Szmaty 1 tysiak

Sadzonki 2,5 tysiaka

Środki 0,6 tysiaka

Linie 0,4 tysiak

Koszt dojazdów i rozwózki i ewentualnie człowieka 1 tysiak na rok

Pracy nie liczę bo robię to dla przyjemności więc przy prostym rachunku zysk jest.

Obecny koszt takiego tunelu jakbym chciał kupić 2  to 11 tysiaków więc na samym kupnie jest wartość dodana

 Podsumowując chciałem mieć tunel to mam. Chciałem mieć w nim truskawki to mam a czy ja je przejem sam czy sprzedam czy zrobię z nich bimber to Ciebie Racyl i kogokolwiek innego to ..uj interesuje. Bajki to może Ci stara codziennie wciska i wydaje Tobie się że każdy tak robi.  Myślałem że na tym forum znawcy tematu służą pomocą takim niedoukom jak ja. No ale na błędach człowiek się uczy.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racyl    1319
Dnia 6.05.2022 o 21:55, Bartas0706 napisał:

Tunelik łącznie 4 lata temu wyszedł za 7400 pałąki kotwu drzwi więc po 3 latach już się zwrócił (koszt tunelu foli doniczek, szmat linii sadzonek zamknął się w 16 tysiakach a w 3 sezony dał 32 tysiaki więc nie dość że obżarty jak knur to jeszcze kasa jakaś tam była).  Tunel nie standardowy 7,5 x 40.

 W tym roku będzie z 300 kg to będzie z 5000 zł

za rok koło tony wiec jak będzie klient jak w poprzednich latach i cena podobna to z 15000 zł da

za 2 lata to samo co za rok.

Koszty:

Tunel już się zwrócił to nie jest liczony

Cena foli 2 tysiaki

Ziemia 1,5 tysiaka

Szmaty 1 tysiak

Sadzonki 2,5 tysiaka

Środki 0,6 tysiaka

Linie 0,4 tysiak

Koszt dojazdów i rozwózki i ewentualnie człowieka 1 tysiak na rok

Pracy nie liczę bo robię to dla przyjemności więc przy prostym rachunku zysk jest.

Obecny koszt takiego tunelu jakbym chciał kupić 2  to 11 tysiaków więc na samym kupnie jest wartość dodana

 Podsumowując chciałem mieć tunel to mam. Chciałem mieć w nim truskawki to mam a czy ja je przejem sam czy sprzedam czy zrobię z nich bimber to Ciebie Racyl i kogokolwiek innego to ..uj interesuje. Bajki to może Ci stara codziennie wciska i wydaje Tobie się że każdy tak robi.  Myślałem że na tym forum znawcy tematu służą pomocą takim niedoukom jak ja. No ale na błędach człowiek się uczy.

 

 

Z całym szacunkiem ale muszę przyznać, że nie jesteś normalny ładując 16 tys w tunel 😄.

W tym co piszesz brakuje elementarnej wiedzy ogrodniczej a nawet matematycznej 😄😄, widzę że sadzisz truskawkę pierwszy raz bez żadnego pojęcia

Kto tak gęsto sadzi truskawki ? co ile te twoje truskawki są w rzędzie ? 15cm ? 😄

Rząd od rzędu masz co 40cm czy mniej ? 😄

Z tego to jest naprawdę niezły ubaw 🤣 brak elementarnej wiedzy o uprawie tych roślin

20220501_174121.jpg

 

 

Dnia 6.05.2022 o 21:55, Bartas0706 napisał:

Bajki to może Ci stara codziennie wciska i wydaje Tobie się że każdy tak robi.  Myślałem że na tym forum znawcy tematu służą pomocą takim niedoukom jak ja. No ale na błędach człowiek się uczy.

 

 

W odróżnieniu od ciebie ja uprawiam truskawkę od kilku lat na 1,5ha. Mi nikt nie musi mi nic opowiadać, sam też kiedyś zaczynałem ale nie w ten sposób że takie coś odpierdzielałem i jakieś kosmiczne zyski wyliczałem. W tym żeby się czegoś nauczyć to trzeba też chcieć i znać swoją wartość a nie opowiadać że moje truskawki to będą po 16,60zł.

To co posadziłeś to jest od razu to zlikwidowania bo tego nie zabezpieczysz chemicznie w takim gąszczu i bez żadnego pojęcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edek85    6

Panowie w jakich skrajnie niskich temperaturach dziala Pyrus (Mythos)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Jakie macie pompy w swoich systemach nawadniania chodzi mi o 230 v czy 400? Jestem przed wymiana a do tej pory miałem 400 v ale facet w sklepie namawia mnie na 230, że niby bezpieczniejsza i nie można tak zjarać jak trójfazową  ale w sumie mam zabezpieczenie więc mi to bez różnicy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5616
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, edek85 napisał:

Panowie w jakich skrajnie niskich temperaturach dziala Pyrus (Mythos)

Pyrus/Mythos to chyba akurat najbardziej tolerancyjna na niskie temperatury grzybówka, kiedyś mi się obiło o uszy, że nawet od +5 działa już na właściwym poziomie, ale to nie jest na 100% pewna informacja. Jak masz początek kwitnienia to można dołożyć do niego kaptanu, wtedy masz Pyrus/Mythos interwencyjnie a kaptan jako zabezpieczenie przed następnymi infekcjami. Tylko kaptan to na początku kwitnienia, najpóźniej pełnia kwitnienia bo ma długą karencję. Na pewno natomiast Pyrus/Mythos nie jest tolerancyjny na wysokie temperatury, jak jest cieplej niż +17 to nie powinno się go stosować.

Edytowano przez Tomasz0611
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj