adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Gość   
Gość

 

15 minut temu, memphis1205 napisał:

Jak sprawdzic przy ogledzinach czy przekladnia nie ma luzu?

poruszaj po obu stronach wałami z niżami do przodu do tyłu, góra dół

czasem da sie luz skasować ale jak jest duży i ktoś tym robił to daj sobie spokój z tą glebogryzarką zwłaszcza za takie pieniądze

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Zawsze jak będą luzy to możesz powiedzieć sprzedawcy niech opuści Ci na części. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

bez przesady z luzami 😄. lekki luz to jeszcze jako tako ale jak duży i widać że olej gubi a gość chcę za to 2,5tys to sobie daj spokój.

no i uważaj żebyś nie kupił takiej co ktoś nią cement mieszał 😂 bo wtedy zobaczysz jakie przyjemne odkęcanie śrub do wymiany noży 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykjd    11

może mi ktoś powiedzieć jak to jest z Roksana, myślałem żeby zasadzić trochę ale słyszałem od znajomego który ma ta odmianę że w tym roku miał straszny problem z antraknoza w tej odmianie. Da się to jakoś zwalczyć skutecznie czy dać sobie spokój z tą odmianą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5636

Daj sobie spokój, plenne to jest, ale podatne na szaraka i antraknoze. 

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosyn94    11
12 minut temu, patrykjd napisał:

może mi ktoś powiedzieć jak to jest z Roksana, myślałem żeby zasadzić trochę ale słyszałem od znajomego który ma ta odmianę że w tym roku miał straszny problem z antraknoza w tej odmianie. Da się to jakoś zwalczyć skutecznie czy dać sobie spokój z tą odmianą?

Ja też słyszałem o samych zaletach i wsadziłem prawie 0,5ha pierwszy rok za***iscie bo był suchy duzy plon fajna truskawka smaczna ale sprzedac w tym samym dniu co sie rwało bo leci. Ostatnio rok caly czas lało zebrałem może 10% reszta zgniło a ochrona wszysto z najwyzszej polki luna signum switch itp. Zostawiam jeszcze na 3 owocowanie i podziekuje. Wole np taką azje co może nie jest super plenna ale w niej nie wyrzuciłem praktycznie nic przez ostatnie 2 lata i kasa lepsza bo azje kazdy kupi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    774

Potwierdzam do puki nie dolało jednorazowo 80l to roxana była ok zwłaszcza na 1 rocznych ,a po opadach nawet na rocznych  antraknoza w innych odmianach bez problemów z szarą nie było problemu w zmian na próbę posadziłem sibille 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykjd    11

a jak poradziłeś sobie z antraknoza bo ona chyba może przetrwać w glebie, mało się słyszy o tej chorobie i tak dopytuje. Na jesieni posadziłem vibranta honeya i elkata i myślę zasadzić jeszcze coś na wiosnę i zastanawiałem się nad tą Roksana ale odpuszczę ja a zasadzę chyba rumby, widzę że chwalicie ja na forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
memphis1205    14
9 godzin temu, racyl napisał:

bez przesady z luzami 😄. lekki luz to jeszcze jako tako ale jak duży i widać że olej gubi a gość chcę za to 2,5tys to sobie daj spokój.

no i uważaj żebyś nie kupił takiej co ktoś nią cement mieszał 😂 bo wtedy zobaczysz jakie przyjemne odkęcanie śrub do wymiany noży 😂

No to przeciez jest sposob na takie zapieczone sruby😁 maly bosh i jazda😃 sruby nie sa takie drogie.

A nie ma nikt glebogryzarki grudziadz w bardzo dobrym stanie z Malopolski/Podkarpacia/Swietokrzyskie/Slaskie?

Edytowano przez memphis1205

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5636

A tego ci nie powiem, u mnie bardzo mało tego chwasta jest. Jakieś małe siewki pewnie weźmie. Najwyżej opryskać, a co przepuści to potem wypielić będzie trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimnepiwo    30

Dervinol tego nie wziął. Po goltixie jakby trochę mniej tylko nie wszystko nim pryskalem. Nic trzeba trochę poczekać aż przymrozków nie będzie bo stomp raczej nie zadziała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

zimnym piwem go potraktuj i będzie po chwaście 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lok125    7

Panowie zmienilo się coś w zezwoleniach o pracę dla cudzoziemców? Bo coś mi się o uszy obiło że teraz niby ma być ważne 3 miesiące a nie 4 do przyjazdu A jaka teraz stawkę trzeba wpisać? 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toooomaszewski    504

Od listopada jest nowa podstawa prawna, więc trzeba mieć świeże wnioski. 18,30brutto/h.

Możliwe, że 90 dni. U mnie w up kobieta zajmująca wnioskami zawsze dzwoni i pyta, czy umażać, czy przedłużać (zwykłe podanie, proszę o przedłużenie ważności zaświadczenia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Jak to jest z tymi przepisami odnośnie Ukraińców? Dokument który odbieram z urzędu pracy i wysyłam na Ukrainę mają jakiś okres ważności? Jeżeli Ukrainiec wjechał do Polski przykładowo 1 maja to czy w następnym roku może wjechać wcześniej? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5636

W zeszłym roku miał 4 miesiące ważności, tzn. Ukrainiec miał 4 miesiące czasu na wjazd do Polski, w tym roku podobno zmienili na 3 miesiące, ale to najlepiej zadzwonić do PUP-u i tam znają odpowiedź ;)  Na stronie właściwego dla mojego zamieszkania jest niby 120 dni.

Co do drugiego pytania. Kiedyś tak było, teraz nie ma znaczenia, w następnym roku może przyjechać wcześniej. Ważne jest, aby tylko, żeby nie przekroczył 9 miesięcy w ciągu roku kalendarzowego na terytorium Polski.

Jak chcesz, to tu możesz sobie co nieco poczytać https://sochaczew.praca.gov.pl/dla-pracodawcow-i-przedsiebiorcow/zatrudnianie-cudzoziemcow/zezwolenia-na-prace

Edytowano przez Tomasz0611
  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

A jak Ukrainiec jedzie na biometrycznym to ile może być w Polsce? Potrzebne wtedy zaświadczenie o wpisie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj