adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

cinek1808    1746

Nigdy nie miałem marmolady więc nie wiem. Swoją drogą to mam baby z Ukrainy trochę leniwe. Już kilka lat w Polsce , dorobiły się. Bo po truskawkach do samej zimy w polszy. Więc wolę mieć 3 ludzi więcej a na spokojnie zbierać. Ale są i takie zawzięte co zbierają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

no co ty marmolady nie miałeś to gorszy drobiazg od honoye

to nie jest realne w 3 minuty łubiankę nazbierać. jeszcze z początku dnia ale nie przez cały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Loverboy    8

To wszystko zależy od ludzi z którymi się współpracuje. Oni biorą proszki przeciwbólowe i jazda bo 2 łubianki i prawie $, to ich motywuje. To tak jak wikingowie podczas swoich wypraw...wojownik wiedział ile kasy zgarnie za walkę i nie myślelal o tym że zginie tylko co sobie później za te pieniądze kupi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

Kurna 280 łubianek przez cały dzień upał z nieba się leje i wytrzymują ludzie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

proszki  😂 chyba prochy

 

2 minuty temu, galan99 napisał:

Kurna 280 łubianek przez cały dzień upał z nieba się leje i wytrzymują ludzie .

 

stary a durny jesteś żeby wierzyć w takie brednie że ktoś rwie najgorszej odmiany łubiankę poniżej 3 minut

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

LSD pewnie. A smoki tam były? 

Nie mówię że nie można uzbierać ponad 250 dziennie. Ale nie przez cały sezon tak. To trzeba mieć też spory zapas. A jak chce się ładny deser to trzeba często zbierać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dokładnie. jak coś  ładnego to często zbieranie w tym samym a na takich to tyle na zbiera.

w roxanie w czasie wysypu 2 letniej to jeszcze może i by coś podobnego

 

@cinek uzbierasz łubianke np rumby w 3minuty

Edytowano przez racyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Loverboy    8

Pewnie że 280 nie co dzień. To był najlepszy wynik najlepszego pracownika. Wiadomo że jest początek zbiorów później środek i koniec. W szczycie zawsze zrywają najwięcej. Znam przypadki u znajomych że potrafili zerwać ponad 300 ale to już wychodzili o 4.30 a schodzili o 18 z godzinna przerwa obiadowa. Truskawka oczywiście igła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

co to znaczy igła ? kwaśna marmolada to jest igła ?

bo rozumiem że roxana to nie jest igła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5604
7 minut temu, Loverboy napisał:

Pewnie że 280 nie co dzień. To był najlepszy wynik najlepszego pracownika. Wiadomo że jest początek zbiorów później środek i koniec. W szczycie zawsze zrywają najwięcej. Znam przypadki u znajomych że potrafili zerwać ponad 300 ale to już wychodzili o 4.30 a schodzili o 18 z godzinna przerwa obiadowa. Truskawka oczywiście igła.

25 łub/h, co to za truskawka była ?? To wychodzi około 2,5 min na łubiankę. Może jeszcze pełne na poprzeczniak wynosili ?? Kogoś tu fantazja ostro ponosi. 17, 18 łub/h przy największym wysypie w roxanie to możliwe, ale że więcej to mi się wierzyć nie chce. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Loverboy    8
8 minut temu, racyl napisał:

co to znaczy igła ? kwaśna marmolada to jest igła ?

bo rozumiem że roxana to nie jest igła

Cieszy mnie to że dla wielu takie wyniki to abstrakcja. Znaczy że znajdzie się dla mnie miejsce w nadchodzącej selekcji 😉 Marmolada to jedna z wielu, młoda dobrze poprowadzona Roxana też daje radę ale ja się już w nią nie bawię. 

Edytowano przez Loverboy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, Loverboy napisał:

Cieszy mnie to że dla wielu takie wyniki to abstrakcja. Znaczy że znajdzie się dla mnie miejsce w nadchodzącej selekcji 😉

chłopie o czym Ty marzysz ? agroszmata, nawozy dolistne, woda, środki ochrony  za darmo nie są

wciskasz kit ludziom że masz plon i jednocześnie przy pomocy tylko kaptana 😁

Przed chwilą, zimnepiwo napisał:

A inżynieria wymyśla co nóż nowe maszyny do zbioru truskawek ALE PO CO?

a gdzie masz maszyny do zbioru truskawki ?

jedynie z tego co wiem to są roboty z fotokomórkami ale one zbierają z truskawek posadzonych w doniczkach na podniesieniu gdzie truskawka jest na wierzchu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Loverboy    8

Niech każdy robi jak uważa. Życzę wszystkim sukcesów aby włożony trud się zrekompensował. Jak to w życiu jeden przyłoży się bardziej drugi mniej. Dla jednego 20k dochodu z ha to dużo a dla innego 80k to mało. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, Loverboy napisał:

Niech każdy robi jak uważa. Życzę wszystkim sukcesów aby włożony trud się zrekompensował. Jak to w życiu jeden przyłoży się bardziej drugi mniej. Dla jednego 20k dochodu z ha to dużo a dla innego 80k to mało. Powodzenia

powiedz nam jaki masz plon tej swojej marmoladki ? 50 ton ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Ja osobiście truskawki nie zbieram. Tylko pilnuje Ukrainek i zagaduje te ładniejsze 🙈  kiedyś mój rekord to 120 przez cały dzień. 

Sytuacja w tym roku znajomy jednego pola nie zbierał od początku truskawki . Zapas niesamowity. Dałem mu ludzi w niedzielę a niech sobie zarobią. To dwie po 300 uzbierały. A reszta ponad 240. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

od początku ? 5dni truskawka nie która nie może na krzaku wytrzymać a co dopiero tydzień przy takich temperaturach.

przed ostatnimi 2 lata malwiny jak było chłodniej mogłem tydzień nie zbierać a w ostatnich latach takie rzeczy już tylko w opowieściach

i też to była marmolada ? honoye ? czy senga ?

Edytowano przez racyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Tego ci nie powiem. Raczej mix odmian. Truskawki to można było gablami zbierać. Wszystko na raz czerwone. Od początku sezonu nie było zbierane. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

weż nie zbieraj np póżniejszej florence dłużej niż co 3-4 dni to potem zamiast zbierać tylko to trzeba jeszcze wywalać przejrzałe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Dość specyficzna odmiana. Krzaczasta owoc ciemny ale słodka. Szczęście miał ten znajomy że nie było opadów. Inaczej by wszystko popłynęło a tak na skupie jeszcze parę groszy miał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to w niedziele są u was skupy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja tylko malinę wożę na skup a w niedziele to wszedzie u nas pozamykane

Edytowano przez racyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Bo niedziela nie handlowa. Tak was Jarek załatwił. 

W soboty i niedziele największy zastój na giełdzie. Co nie schodzi to na skup. Sezon krótki a muszą zarobić. Potem skupy u nas zamknięte. Malin w okolicy praktycznie nie ma wiśni mało. Jeden skup czynny w okolicy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 malin u nas na lubelszczyżnie nie brakuje i nigdy w niedziele nie było otwarte

co do skupu truskawek to w okolicy nie ma. jedynie chłodnie w dalszej okolicy. mój rejon nie truskawkowy

 

niedziela jak najbardziej na truskawki w mieście handlowa 😁

przy tych upałach jak ostatnio to ciężko spokojnie zbierać odmiany jedna po drugiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj