adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

blabla    7
1 godzinę temu, tomekkomar napisał:

sam zbieraj

No to im płać i po 5 zł. a sprzedawaj w skupie za połowę z tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

niech Ci co płacą ponad 2 zl niech pokażą swoje plantacje jakie to mają cudowne truskawki.   jak nie ma z czego uzbierac to sie placi i po 3zl jak u mnie po 200 zbieraja po 1.5zl to daje 300zl. to gdzie tyle zarobi. a drugi co ma wszy na polu i zbieraja ludzie po 40 . najlepiej wszystko im oddać , Ukraińcy potrafia się zjednoczyć co do ceny.  

2 godziny temu, anula01 napisał:

Witam.Zastanawiam sie czy ktos z was ma dobry sposób na amatorów cudzych truskWek?bo ja musze sie spieszyc ,żeby zdażyc przed nimi.mam na mysli kamerke czy cos.mam plantacje pod lasem ,a spanie na polu raczej nie wchodzi w gre

chyba nie ma sposobu.  złodzieje pilnują Ciebie. możesz umieścić kamerkę i podglądem na tel i wtedy stale monitorować sytuacji 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo6234    80
5 godzin temu, blabla napisał:

Ja szukałem w tym roku Ukrainców poprzez agencję pracy i usłyszałem przez telefon że zbierają za 3 zł od koszyczka i do tego zakwaterowanie im trzeba zapewnić. Odłożyłem słuchawkę. Wolę Polaków zatrudniać :D

Ja mam przez agencje w tym roku i 1.6 zł z ogonkiem  i 2 zł bez za 2 kilogramy. Moje wyżywienie i nocleg.   Chętnych do pracy opór już mam 12 osób a następni też by chcieli przyjechać  tylko że mam jeszcze swoich stałych bywalców z Ukrainy i mi tyle wystarczy   ale w każdej chwili mogę dobrac bo czekają ludzie za pracą.

2 godziny temu, cinek1808 napisał:

niech Ci co płacą ponad 2 zl niech pokażą swoje plantacje jakie to mają cudowne truskawki.   jak nie ma z czego uzbierac to sie placi i po 3zl jak u mnie po 200 zbieraja po 1.5zl to daje 300zl. to gdzie tyle zarobi. a drugi co ma wszy na polu i zbieraja ludzie po 40 . najlepiej wszystko im oddać , Ukraińcy potrafia się zjednoczyć co do ceny.  

chyba nie ma sposobu.  złodzieje pilnują Ciebie. możesz umieścić kamerkę i podglądem na tel i wtedy stale monitorować sytuacji 

Dokładnie jak ktoś ma zadbaną i gruba truskawke to za 1.5 będą zbierać a jak ktoś ma ŚRUT i w dodatku  małe ilości to musi dać 2.5 żeby wyrównać różnice. Rok i 2 lata temu 1.4 płaciłem i nikt nie narzekał każdy zadowolony bo zarobił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

a jak szukacie Ukraińców do pracy, przez urzędy pracy czy jakieś prywatne agencje pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo6234    80

Prywatna agencja Pośrednictwa pracy,  przy najmniej  ja tak szukam  od 3 lat współpracuje i jestem zadowolony.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czy obcinacie pędy przed zbiorem owoców ? Czy ma to wpływ na plon?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25710

Kpina totalna te ceny.  I jaki wpływ mogą mieć te przymusowe ceny minimalne? Są tak denne że równie dobrze może ich nie być. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

to się nazywa brak szacunku do producenta. w jednym roku dają cenę poniżej progu gdzie zbieracz więcej ma niz rolnik.  potem ludzi kasuja plantacje a przetwórcy płaczą że towaru nie ma.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5616
I niech dadzą cenę poniżej progu, każdy myśli że będzie się sadzić bez opamiętania i co roku sprzedawać z zyskiem. Jak się nie opamietamy to będzie z truskawka to samo co rok temu z jabłkiem. Dobrze ze trochę sucho było, trochę zgnilo, trochę wymarzlo to będzie jakaś cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

jak by nie było mrozów , suszy to chyba została by na polu. jak by kazdy miał po 2 ha lub nawet 3 to i cena była by lepsza i Ukraińcy nie krzyczeli by nie wiadomo ile.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25710

Ja mam 0,5 ha i wcale więcej nie potrzebuję. A i nie wiem czy przy tym zostanę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5616

Pewien znajomy mi kiedyś dobrze powiedział, nie sadzi się tego co się za bardzo opłaca, bo niedługo nie będzie się opłacać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25710

To się od lat sprawdza. Jak towar długo dołuje to trzeba myśleć o nasadzeniu, jak jest hossa to ograniczać areał lub uciekać z biznesu.

Tylko truskawka dziś jest towarem który w bardzo szybki sposób można uzupełnić, nie to co drzewa czy krzewy.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cinekpol    0

A jak tam u Was z pogodą? U nas deszcz naprzemiennie ze Słońcem a 29.05.2019r. kolejny przymrozek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

u nas był jeden taki co sądził pora.  4 lata nie płacił a on sadzil. ludzie mu mówią weź tego nie sadz prawie bankrut jesteś.  na 5 rok zasadzil była cena i milioner. tak samo z truskawka . trafi sie z arealem i tonażem oraz cena.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinWoos    9

Witajcie, planuje płacić pracownika 1.80zl za urwany koszyk i 1.20zl za oskubana czyli 3zl.  Co wy o tym sądzicie? Myślałem trochę przyciąć na 1.50zl urwana i 1zl skubana ale nie wiem czy będą chcieli za tyle pracować. Piszcie ile wy płacicie. Plantacja zadbana, bez chwastów, owoce jak kartofle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blabla    7

Jak skutecznie zwalczyć przędziorka po zbiorach? Mam standardowy opryskiwacz a na wielu środkach przeciwko temu cholerstwu piszę że muszę pokryć ciecz roboczą od spodu liścia a raczej nie mam do tego przystosowany opryskiwacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

skosić, wygrabić i zebrać liście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m1c1    0

Witam

Czy mógłby ktoś pomóc i napisać co się dzieje z liśćmi i jak z tym walczyć? 

IMG_20190602_165732.jpg

IMG_20190602_165749.jpg

IMG_20190602_170209.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

 bla bla musisz dodać np siloker on odbija ciecz do góry podczas oprysku. albo stosować środki o działaniu wglebnym. 

m1c1 biała plamistosc. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga1985    85

Jaka u Was cena u mnie skup 3,50 /kg odszypułkowanej .W Radomiu w sobotę udało się sprzedać po 6,50 na targu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj