adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
thor1984    685

Tunel 8 x100 m za 23 tys brutto. Po jakim czasie mniej więcej jest szansa aby to się zwróciło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

tyle jest czynników które na to wpływają.  raczej nie prędko.  ale chyba tunele to przyszłość.  roslina jest mniej narażona na zmienne warunki.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5605

8 arów tunelu za 23 brutto, w najbliższych 2 3 latach bym nie inwestowal bo kiedyś w końcu będzie kryzys w cenie truskawki jak z jabłkiem w zeszłym roku, ale to tylko moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 minuty temu, Tomasz0611 napisał:

8 arów tunelu za 23 brutto, w najbliższych 2 3 latach bym nie inwestowal bo kiedyś w końcu będzie kryzys w cenie truskawki jak z jabłkiem w zeszłym roku, ale to tylko moje zdanie

tylko po ile masz tą truskawkę z tunelu. na pewno nie po 4zł czy to twoje jabłko za 50gr

wszystko z tunelu jest wcześniej no i droższe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian55    12

Zależy w jakiej technologi chcesz je uprawiać, czy na przyśpieszony zbiór, czy powtarzające, czy w ziemi czy w kokosie. Bo jeśli normalnie zasadzić w pole i dać na to tunel, do tego bez fertygacji to nie ma sensu się w to bawić, a przy bardziej kosztownej i zaawansowanej technice można zbierać truskawki bardzo dobrej jakości od maja do października z tego samego tunelu, i wtedy tunel bardzo szybko się zwróci. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian55    12

A tak poza tym nie wiem co to za firma i z jakiej rury są zrobione, ale to bardzo drogo bo prawie 300tys/ha te tunele wychodzą, a zblokowane można mieć już za połowe tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Znajomy wziął w ramach RMG. Truskawki w ziemi. Jakieś tam już w tym roku handlował ale nie wiem jeszcze po ile. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian55    12

Zależy od roku bo niekiedy tunel wychodzi prawie tak samo z folią. W tym roku było troche różnicy, na dzisiaj cena 10-12zł/kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5605
14 godzin temu, racyl napisał:

tylko po ile masz tą truskawkę z tunelu. na pewno nie po 4zł czy to twoje jabłko za 50gr

wszystko z tunelu jest wcześniej no i droższe

Może i będą droższe te z tunelu, ale wczesna truskawka to nie jest ten sam interes co 15-20 lat temu, jak brakuje to bez problemu przyjedzie hiszpańska po 10, maks 15 za kilogram, nie wiem jak w tunelach, ale pod folią jest zauważalny spadek plonowania w porównaniu z truskawką nie przyspieszaną, gdyby nie niedobór pracowników to nie wiem czy by mi się opłacało przykrywać truskawkę, ponieważ cena już nie wynagradza ponoszonych nakładów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Czy wedlug was stosowanie calibry ma jakiś wpływ na wielkość owoców? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

kiedys stosowałem i ma wpływ. owoce sa większe.  ale nie stosuje bo owoce są potem bardziej miękkie iż bez calibry. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Czemu sądzisz że są bardziej miękkie? Moze za mało wapnia? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

bardziej pachną od calibry.  wapno było dawne na zmianę z  Calibra.  teraz na kwitnienie daje agroleaf wapniowy wapno azot potas z mikro. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Traque    1
Napisano (edytowany)

Który fungicyd oprócz Topsinu i Domarku ma działanie wyniszczające w truskawce?

Edytowano przez Traque

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a co chcesz wyniszczyć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Traque    1

Słusznie, zafiksowałem się na wyniszczający a miałem na myśli interwencyjny. Cofam pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jaką chorobe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Traque    1

Szarą, ale interwencja wystarczy, pomyliłem się z tym wyniszczaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

pyrus (mythos)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51
3 godziny temu, cinek1808 napisał:

bardziej pachną od calibry.  wapno było dawne na zmianę z  Calibra.  teraz na kwitnienie daje agroleaf wapniowy wapno azot potas z mikro. 

Ja nie daje odżywek i nie widzę różnicy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimnepiwo    30

Czy można 2x opryskiwać topsinem na szarą pleśń w truskawkach, odmiana honey. Pierwszy był robiony ok 3 tygodnie temu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@zimnepiwo tiofanat metylu 1 raz w sezonie. ja na Twoim miejscu zostawiłbym go do użycia w pełnej fazie kwitnienia, działa bardziej interwencyjnie niż zapobiegawczo, załatwi również mączniaka, który teraz się pojawia, a honeoye są na niego podatne właśnie teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

Czym polecacie teraz opryskać ? Był już domark i luna .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj