adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

zaszkodzić to nie powinno ale czy to cos da jak zimno jest . ja bym poczekał jak się ociepli bo nawet te super wynalazki cudów nie zrobią bez odpowiedniej temperatry

 

 

 

3 minuty temu, Agrest napisał:

Ja mam takie ciemne plamy na Grandarosie i zdecydowanie od wiatru, też bez przykrycia. Malina podobnie się zachowuje przy uszkodzeniach mechanicznych.

moja młoda na jesienie sadzona nie ma tego

Edytowano przez racyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Calineczka    2

@racyl oby to było to...  w sensie ze względu na zimno... a jak Ci wrzucę fotkę tej alby to coś byś zerknął fachowym okiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

miałem 2 lata temu albę i więcej jej nie chcę mieć 😁

to cholerstwo wrażliwe na herbicydy i mało owoców na krzaku. mam kilka set krzaków azji sybilli i też ona mi sie nie podoba bo też chyba sie boi herbicydów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matixd    9

Tez taka opcje zakładałem i tak pewnie jest ze to są uszkodzenia mechaniczne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7906

Każda nowa odmiana  jest wrażliwa na herbicydy a szczególnie włoskie odmiany. Na zachodzie niebawią się w uprawy 3 - 4 lata tyko sadzone są  frigo a+++ i po zbiorach idzie do kasacji 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, stempos1980 napisał:

Każda nowa odmiana  jest wrażliwa na herbicydy a szczególnie włoskie odmiany. Na zachodzie niebawią się w uprawy 3 - 4 lata tyko sadzone są  frigo a+++ i po zbiorach idzie do kasacji 

no dobrze ale młodą też trzeba pryskać od chwastu. jak chcesz rwać w chwaście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628

Wygląda na poparzenie słońcem. Silnie uwodniony liść  spod włókniny lub foli odkryty na wysoką temp. i silne naslonecznienie. 

 

Czy nie uważacie że w tym roku truskawki mają mniej słupków kwiatowych, a te z kolei mają mniej kwiatów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kacper83    0
5 minut temu, Agrest napisał:

Wygląda na poparzenie słońcem. Silnie uwodniony liść  spod włókniny lub foli odkryty na wysoką temp. i silne naslonecznienie. 

 

Czy nie uważacie że w tym roku truskawki mają mniej słupków kwiatowych, a te z kolei mają mniej kwiatów?

tylko że nie były przykryte niczym 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628

Nawadniane nadkoronowo W słoneczny dzień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosyn94    11
6 godzin temu, racyl napisał:

miałem 2 lata temu albę i więcej jej nie chcę mieć 😁

to cholerstwo wrażliwe na herbicydy i mało owoców na krzaku. mam kilka set krzaków azji sybilli i też ona mi sie nie podoba bo też chyba sie boi herbicydów

możesz sie podzielić jakie odmiany sadzisz jeszcze i co polecasz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765
8 godzin temu, Agrest napisał:

Ja mam takie ciemne plamy na Grandarosie i zdecydowanie od wiatru, też bez przykrycia. Malina podobnie się zachowuje przy uszkodzeniach mechanicznych.

U mnie też na grandarosie i roxanie nie było żadnych oprysków tylko często duży wiatr .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewka9010    0

Witam mam pytanie. Czy Fusilade w za dużej dawce mogło rozłożyć Albe??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

w czasie kwitnienia herby nie za bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628
Napisano (edytowany)

E turkuć to już kawał mięsa. Nie chce mi się szukać ale poczwarki to na pewno nie ma a każde imago jest ruchome. A gniazda ma głębiej niż Ty motyką czy glebogryzarką  sięgniesz.

Edytowano przez Agrest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalpl    3
Napisano (edytowany)

Sezon się jeszcze nie zaczął a już mogę go zakończyć. U mnie 2 miesiące nie spadła kropla deszczu serio, a dziś na polu przymrozek -5. Wszystkie kwiaty szlak trafił i mnie przez tą okropną pogode. Byłem na polu ziemia popękana jak na pustyni na polu czarno od zmarzniętych kwiatów jestem załamany takiej klęski nie widziałem.

Edytowano przez rafalpl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roberto1978    1

Rejon WCI  wczoraj -3 przy gruncie  zmroziło 90 %  kwiatów i paków, Opady deszczu marzec 15mm, kwiecień 1mm, maj 0,5 mm.

20190504_203521.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Też mamy podobnego kolegę z truskawek

20190406_162248.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalpl    3

Ci u których nie będzie przymrozków niezle się obłowią w tym roku. W głębi kraju macie deszcz i cieplej U mnie na północnym zachodzie jakiś przeklęty region nie dość że susza jak na pustyni to mróz zniszczył wszystkie kwiaty dołożę do tego interesu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7906

Bez nawadniania to niema sęsu bawić się w truskawki niestety takie są teraz warunki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj