adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

stempos1980    7906

U mnie jest na składzie Perełka. Toyc dajesz przed założeniem plantacji bo tak jak posypiesz to spali truskawke. Minimum 500 kilo na ha. U nas to stosóją w tunelach foliowych 5 - 6 tyg przed sadzeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiekbz2    9

Własnie jak jest ze stosowaniem mospilanu na kwieciaka jeśli działa prawidłowo od 12 chyba czy 15 stopni a mamy chory klimat i w dzień temperatura około 25 stopni a w nocy czesto poniżej 10? Bo mam ten sam problem pryskane a kwieciak dalej sie trafia.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4rdu    0

Dzień dobry, chciałbym prosić o rozjaśnienie kilku kwestii związanych z uprawą truskawki, jestem totalnym nowicjuszem jeżeli chodzi o rolnictwo jedynie to co udało mi się wyczytać w internecie a i tak nie znalazłem odpowiedzi na wszystkie moje pytania. Z góry dziękuje osobą które poświeciły swój czas aby trochę mi rozjaśnić w tym temacie.

1.Mianowicie posiadam 2 ha ziemi , na próbę chciałbym posadzić minimum 5 arów truskawek odmiany nad którymi się zastanawiam to(zaznaczam że chciałbym posadzić tylko jeden rodzaj nie kilka):

- Senga sengana

-Korona

-Honeoye

który z tych 3 będzie odpowiednie nastawiając się później konkretnie na handel?

2.Z tego co wiem klasa ziemi jest w przedziale 4-5, ale nie jestem tego pewien także nie znam jeszcze PH jakie dokładnie występuje. Tu pojawia się pierwszy zgrzyt ponieważ rodzina która zajmowała się gospodarstwem i ma jakieś doświadczenie twierdzi że to wszystko jest niepotrzebne żeby uprawiać truskawkę, moje pytanie brzmi czy to ja przesadzam czy oni mają rację?

3.Obecnie na polu wysiana jest pszenica rozumiem że to kwalifikuje się jako przedplon? ( Jedna osoba stwierdziła u mnie że jak przejedzie kombajn i to zaorają to już nie będzie działać jako przedplon dla truskawek.)

4. Plan działania, nie jestem pewien w jakiej kolejności miały by się odbyć wszystkie czynności prosiłbym o nakierowanie na poprawną wersję.

-Przedplon (pszenica) , teraz jak kombajn przejedzie to trzeba to wszystko następnie zaorac? 

-Usuwanie chwastów herbicydem typu Roundup

-Nawóz wieloskładnikowy mineralny

-Przekopać

-Sadzonki? (czy coś jeszcze trzeba zrobić przed)

5. System nawadniający zastanawiałem się nad nawadnianiem kropelkowym jakaś beczka + pompka nie wiem czy to zda egzamin?

Jeżeli post dla nie których osób wydaje się śmieszny z powodu mojego totalnego braku doświadczenia jak i wiedzy no trudno, kto pyta nie błądzi. :$

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7906
2 godziny temu, misiekbz2 napisał:

Własnie jak jest ze stosowaniem mospilanu na kwieciaka jeśli działa prawidłowo od 12 chyba czy 15 stopni a mamy chory klimat i w dzień temperatura około 25 stopni a w nocy czesto poniżej 10? Bo mam ten sam problem pryskane a kwieciak dalej sie trafia.. 

Niby mospilan działa w dużym zakresie temperatur ale jednym zabiegiem nie zwalczysz kwieciaka. Minimum 3 - 4 zabiegi a jak odpuści szybko to potrafi ostatnie kwiaty wyciąć do zera. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomktad    3
8 godzin temu, stempos1980 napisał:

U mnie jest na składzie Perełka. Toyc dajesz przed założeniem plantacji bo tak jak posypiesz to spali truskawke. Minimum 500 kilo na ha. U nas to stosóją w tunelach foliowych 5 - 6 tyg przed sadzeniem

Jeśli możesz powiedzieć ,gdzie jest ten skład.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
Moim zdaniem zacznij od zbadania gleby, będziesz wiedział czego brakuje i co musisz wysiać przed zasadzeniem truskawki, to tak na początek, potem dobrze dopraw żeby było w miare równo i na jesień możesz zasadzić, co do nawadniania jeśli jest to gleba bardzo przepuszczalna to nie wiem o jakiej wielkości beczce myślisz bo 5 ary tak beczka jeszcze da rade ale na 2ha to musisz o głębinówce pomyśleć, na jesieni o ile nie masz perzu na polu to rzaden raundap nie będzie potrzebny tylko dobrze skrywająca orka a potem herbicydy na wiosne ale też ostrożnie bo pierwszo roczne sadzonki są wrażliwe raczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.05.2018 o 08:58, ardjan94 napisał:

Czy ktos wie co to moze byc? Gdzieniegdzie mam takie kwiatki

20180501_121640.jpg

 

witam czy ktos sie orientuje jak wyglada zatrudnienie ukraincow do zbierania truskawek jakie wymagane dokumenty i czy to prawda ze trzeba zatrudniac na caly etat?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471
przed orka dobrze z wapnowac a po za tym jest na forum temat obszerny o truskawkach wiec po co kolejny zakladasz tam dowiesz sie sporo o uprawie ja bym postawil na inne odmiany rumba roxana

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7906
1 godzinę temu, Tomktad napisał:

Jeśli możesz powiedzieć ,gdzie jest ten skład.

A ile potrzebujesz tego nawozu. Gmina Potworów powiat Przyszuski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matixd    9

U mnie susza:/ dzis musiałem szpule z konsola rozciągnąć i z 30 l/m trzeba polać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blabla    7

Ile czasu od odprysku na chwasty Roundapem+Chwastoxem można sadzić truskawki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
memphis1205    14

Mozliwe zeby w taka susze wystapila u mnie szara plesn? Czy to robota kwieciaka? Wczoraj znalazlem jeden owoc nadgnity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 godziny temu, blabla napisał:

Ile czasu od odprysku na chwasty Roundapem+Chwastoxem można sadzić truskawki ?

5lat  xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolaO    0
20 godzin temu, stempos1980 napisał:

U mnie jest na składzie Perełka. Toyc dajesz przed założeniem plantacji bo tak jak posypiesz to spali truskawke. Minimum 500 kilo na ha. U nas to stosóją w tunelach foliowych 5 - 6 tyg przed sadzeniem

Bardzo dziękuję. Uzyskałam informacje ze można jeszcze go zastosować co wydało mi się dziwne, wolałam się w upewnić. 

Ma ktoś problem z pedrakami? Straszna plaga u mnie w tym roku. Co polecacie? Słyszał ktoś o Biomass sugar? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25625

Chyba tylko wróżka może Ci pomóc. Jest tyle zmiennych, że nie sposób wirtualnie oszacować. A rozpiętość może być kolosalna.

Optymistycznie przyjmij sobie plon z sadzonki matecznej np 1kg, podziel przez ilość planowanych zbiorów pomnóż razy sadzonki na powierzchni i uwzględnij odpowiedni procent dla początku wysypu i końca zbiorów. ;)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
memphis1205    14

Wszystko zalezy od tego czy: 

-rosliny sa zdrowe

-nawodnienie jest

-jaka jest klasa ziemi

-noi jaka odmiana.

 

Ja na jesien albo na wiosne planuje posadzic na agrowlokninie. Ciekawe jak to bedzie. Czy sie sprawdzi u mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasquallo    1

jak wygląda sprawa z truskawkami sadzonymi na folii? Jak jest upał, to owoce które jej dotykają nie są odparzone? z ciekawości pytam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosyn94    11
1 godzinę temu, Pasquallo napisał:

jak wygląda sprawa z truskawkami sadzonymi na folii? Jak jest upał, to owoce które jej dotykają nie są odparzone? z ciekawości pytam

Jak popada deszcz i zostanie troche wody na zagonie okrytym folia a nastepnego dnia przyjdzie upał to jest dużo odparzeń. Ja na początku robiłem na foli ale przeszedłem na agrowłoknine niby troche drożej ale większe korzyści widze po stronie agrowłókniny. Teraz wszystko robie na agrowłókninie;)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasquallo    1

jaki jest optymalny moment na wysianie unika calcium? Nitrabor był sypany tydzień temu, obecnie jest lekko po pełni kwitnienia, jest sporo zawiązków. Jutro ma troche popadać, można dać? Nitrabor w dawce 150 ha, w takiej samej chciałem unika calcium

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj