mszk8

Ziemniak przemysłowy

Polecane posty

rob334    68

dzwoniłem i taką dostalem informacje, i powiedziałem że ja licze na 2,5zł a Pani mi powiedziała że cena skrobi jest słaba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177
1 minutę temu, rob334 napisał:

dzwoniłem i taką dostalem informacje, i powiedziałem że ja licze na 2,5zł a Pani mi powiedziała że cena skrobi jest słaba.

2 zl to jest ile za tone, przy skrobi 18?  360 zl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aarrcczz    10
1 godzinę temu, rob334 napisał:

dzwoniłem i taką dostalem informacje, i powiedziałem że ja licze na 2,5zł a Pani mi powiedziała że cena skrobi jest słaba.

Pani z działu surowcowego czy pani prezes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aarrcczz    10

Rozmaiwała, jednak jej nie bronię. Tylko problem jest taki, że rozmawia a swoje robi. I my też swoje zrobimy, w przyszłym roku spadek kontraktacji o 75%. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155
23 godziny temu, rob334 napisał:

podpisujecie już umowy na przyszły sezon? Trzemeszno dopiero w lutym zaczną, cena ma być około 2 zł i Pani Dyrektor coś przymierza się do zwiększenia dopłaty do transportu. a jaką Łomża oferuje cene?

W Łomży praktycznie cena jest ustalona , tak jak pisałem w listopadzie , będzie dwójka z przodu... , z haczykiem🙂

Pozostają wszystkie dopłaty jak w poprzednim sezonie, jeszcze naciskam na podniesienie dopłat do transportu znacząco.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226

Łomża 2,2netto za jednostkę od 15% plus dopłaty i premia bez zmian. "Może" do transportu coś dorzucą. Jak skrobia podrożeje to tak jak w tym roku będą dodatki w czasie kampanii. 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROLEK7211    41

Drodzy koledzy czy miał ktoś odmianę Widawa z Zamarte podobno wczesna już na koniec sierpnia może być do kopania jak z plonem i skrobią ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob334    68

Przy tych nakładach i to co ziemniak wyciąga z ziemi to ta cena w Trzemesznie tego nie rekompensuje. Nie wiem co w tym sezonie jak narazie robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDRIUROL    39

ja w Trzemesznie zmniejszam areal o polowe.

chyba zawsze Trzemeszno mialo najlepsza cene w Polsce, ale teraz to co slysze- 0,25zl za kg skrobi mniej niz konkurencja to bardzo slabo.

to jest ponad 1000zl mniej na transporcie 25t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226

W zeszłym roku mieliście podobno 2,35, a u nas ok 2zł wyszło z dodatkami


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob334    68

2,50-2,70 nawet wyszło z dodatkami, to teraz krzywda będzie po 2zł podpisać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDRIUROL    39

mi wyszlo 2,51zl/kg skrobi z dodatami tj transport srodki 400zl/ha a umowa podstawa byla 1,78

to teraz 1,95 to duzo? wydaje mi sie ze nie.

ale mowmy o tym sezonie

nie mam porownania bo tylko do Trzemeszna odstawiam

patrze ze lomza 2,2 a trzemeszno tylko 1,95

nie wiem jakie duze doplaty maja w lomzy ale na dzien dobry 0,25 lepiej u nich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    518

W Trzemeszno macie podstawę poniżej 2zł ale z dopłatami wychodzi Wam powyżej 2,5 a my w innych zakładach mamy podstawę 2,2-2,3 a dodatki znikome tak że tego nie płaczecie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
    • Przez Benzynek
      Witam jak rozpoznać że koło wynoszące (totolotek) jest krzywy? Totolotek potrafi się zatrzymać a w koszykach zbyt dużo ziemniaków nie ma.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj