gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

Gość Luke16   
Gość Luke16

konrad82 NH 648 ma podwójny sznurek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

No właśnie zastanawiam się intensywnie nawet w tym Pleszewie a raczej jego okolicach co byłem 3 sztuki z siatką wyjechane totalnie zaś ta z samym sznurkiem nawet ładna była najładniejsza z nich wszystkich ... I nawet przeglądam na allegro ten model czyli 648 i bez sznurka są w znacznie lepszym stanie niż te z siatką a nie daj jeszcze z nożami ... Dlatego robiąc ok 500 belek rocznie może przemęczyć się z tym sznurkiem... Ja wiem co to znaczy siatka ale jeżeli nie idzie nic szczególnego kupić a sezon się zbliża to czy nie lepiej zainwestować w sam sznurek w ładnym stanie a i cena znacznie korzystniejsza, kolejna sprawa to ciekaw jestem jak właśnie takowa prasa owija tym sznurkiem bo o JD i sznurku dobrego słowa nie powiem akurat siatka super ale sznurek nie za ciekawie to wyglądało... Co do sprzedaży to się na 100% sprzeda już moja w tym głowa :)

 

konrad82 ja innej niż pasówki akurat nie chce i wolałbym się przemęczyć z sezon na usłudze niż inną prasę niż pasową kupić :P

 

@Luke16 spokojnie do sezonu jeszcze co najmniej 2 miesiące. Po drugie wg. mnie myślisz trochę nie logicznie bo po co szukać prasy w jakimś super stanie ( bez siatki) którą chcesz zrobić ok. 500 bel i po roku ją sprzedać, tyle to każda wytrzyma byle była na chodzie.

Prasa nie samochód nie musi się błyszczeć najważniejszy stan techniczny ( nie wizualny), wg. mnie lepiej kupić prasę kompletną ( która ma wszystko) i ewentualnie dołożyć trochę gotówki i mieś spokój na parę lat.

Nie namawiam Cie do kupna szrotu ale prasy to nie są bardzo skomplikowane maszyny i trudno coś w nich ukryć a z drugiej strony nie tak ciężko naprawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

ptaszyna nie tak ciężko naprawić to fakt akurat tylko ceny części potrafią zabić za małe łożysko do JD pamiętam dawaliśmy ok 300zł ... Ja akurat na lakier nie patrzę chociaż na to też trzeba zwracać uwagę bo widać tak to czy była garażowana i ile pracowała ... Na 100% nie kupię nic malowanego bo to już wskazuje że handlarz wyciągnął ją z krzaków ... Co do prasy ze sznurkiem to właśnie nie chciał bym nic drogo wtedy kupić żeby nie stracić przy sprzedaży. I np. zamiast takiego modelu 648 można by wziąć odpowiednik jeszcze z Fiata-Agri o kilka lat starszą ...

 

Ta jest np. ładna:

http://otomoto.pl/fiatagri-new-holland-5880-A388986.html

tylko pewnie kręci bale do 180cm co niestety by ją zdyskwalifikowało :(

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

sznurek jest oryginał new holland ale kłebek nie jest taki mały jak od goloata w którym jest chyba coś ok 4000 m, grubość prawie że identyczna. Co do owinięć to nie mam w prasie bezstopniowej regulacji, tylko skokową i w tej chwili mam chyba 18 owinięć, bo 14 to jaki by nie był sznurek było za mało, najlepiej by pasowało 16 ale tak nie ustawię :(

Nigdy nie liczyłem ile zajmuje owinięcie, średnio robię 25-30 belek 140 cm średnicy na zgniocie ok 1500 bar, zależy dużo od pola.

Goliat ma coś około 3360m czyli połowa tego co piszesz że jest w tym twoim , za 50 zł to z Chin ten"new holland" :D

No i bez urazy ale 30 belek 140 cm w godz. samym sznurkiem do tego 18 owinięć - to albo ściemniasz ,albo takie te belki .......

 

konrad82 NH 648 ma podwójny sznurek :)

Ma podwójny sznurek - dwa ramiona - jedno od środka do brzegu , drugie z drugiej strony , i jednym sznurkiem-w sytuacjach awaryjnych - nie owiniesz normalnie belki


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

mariuszd93 da rade osiągnąć sam JD 550 osiągałem takie wyniki na sznurku. Ale tylko w słomie bo w sianokiszonce czy sianie już tak szybko się nie jeździło....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Nie twierdzę że się nie da , ja robię siatką ostatnio, więc ciężko mi powiedzieć jak jest ze sznurkiem .

W moich stronach są fachowcy co liczą od sztuki, to robią po 35 szt na godz claasem 44s , tylko potem belka waży 120kg , a moja ok 190kg


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

mariusz belki są naprawde dobrze zbite, po co sobie miałbym robić kluski ;)

A sznurek jest z drugich rak i przetestowany w poprzednim sezonie i daje rade :P

Co do prasowania to musze zobaczyć w tabele prędkości ciagnika ale tak wychodzi jak dobrze pamiętam 7-10 km/h.

W sianokiszonce oczywiście mogę zapomnieć o tym wyniku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

ptaszyna nie tak ciężko naprawić to fakt akurat tylko ceny części potrafią zabić za małe łożysko do JD pamiętam dawaliśmy ok 300zł ... Ja akurat na lakier nie patrzę chociaż na to też trzeba zwracać uwagę bo widać tak to czy była garażowana i ile pracowała ... Na 100% nie kupię nic malowanego bo to już wskazuje że handlarz wyciągnął ją z krzaków ... Co do prasy ze sznurkiem to właśnie nie chciał bym nic drogo wtedy kupić żeby nie stracić przy sprzedaży. I np. zamiast takiego modelu 648 można by wziąć odpowiednik jeszcze z Fiata-Agri o kilka lat starszą ...

 

Ta jest np. ładna:

http://otomoto.pl/fi...80-A388986.html

tylko pewnie kręci bale do 180cm co niestety by ją zdyskwalifikowało :(

 

Trzy lata temu szukałem siewnika. Pojechałem do jednego handlarza i mówię że ten siewnik jest na 100% malowany.

On zarzekał się że "nie jest malowany". Kupiłem ten siewnik i nie żałuję (super sieje). Po dwóch latach lakier zrobił się matowy.

Ze względu na to że nadal robię interesy z tym handlarzem to powiedział mi że maluję Je lakierem bezbarwnym dlatego tak ładnie się świecą. Zdziwiłbyś się jak można pęknięta prasę naprawić nawet byś tego nie zauważył. :)

Ta prasa z linku moim zdaniem jest malowana.

A może ta, koleś ten sam co namiar podaje @ptaszyna, to od razu dwie byś pojechał obejrzeć:

http://impoljacekpol...90-A402051.html

Wygląda identycznie jak Twoje w galerii tylko że jest 590 i znów robi do 180cm.

Pozdrawiam

Edytowano przez tespis17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

@Luke16 a tą oglądałeś;http://impoljacekpolit.otomoto.pl/new-holland-648-A407212.html pisałeś że masz nie daleko a ta jest z siatką i nie malowana.Mogę polecić tego gościa, kupiłem od niego ciągnik i mogę powiedzieć że nie chachmęci i stara się mieć dobry sprzęt ( może warto dać 2-3 k więcej ), szrotów nie ściąga.

Co do wydajności to u mnie w słomie 50 szt/h to norma, to myślę że sznurkiem 30 spokojnie wykręci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

ptaszyna dzięki naprawdę za podpowiedź :) Prasa dzisiaj zakupiona właśnie od tego Pana :) Super gość nie wciska wody podłączy powie co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Super, cieszę się Twoim szczęściem i oby wszyscy handlarze przynajmniej tacy byli.

 

P.S dużo urwałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

ptaszyna 600zł ale prasa ma jeszcze lakier na walcach i wszystkie pasy są bez spinek czyli tak jak fabrycznie powinny być czyli zgrzewane... I włączył i nawet komputer przyniósł i pokazał co i jak nawet ja nie chciałem a pokazał i nie było co się zastanawiać tylko brać bo przy mnie o nią dzwoniło jeszcze dwóch .... Chyba mu jeszcze ciągnik powierzę żeby mi jakiś ściągnął ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

ptaszyna 600zł ale prasa ma jeszcze lakier na walcach i wszystkie pasy są bez spinek czyli tak jak fabrycznie powinny być czyli zgrzewane... I włączył i nawet komputer przyniósł i pokazał co i jak nawet ja nie chciałem a pokazał i nie było co się zastanawiać tylko brać bo przy mnie o nią dzwoniło jeszcze dwóch .... Chyba mu jeszcze ciągnik powierzę żeby mi jakiś ściągnął ;)

Witam, ja jak szukałem swojej prasy to też znalazłem taką co miała lakier na walcach, ale zębatek na walcach już nie miała.....


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

@Luke16

Gratuluje. a możesz napisać jaki przebieg ma, ile przepracowanych bel łącznie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr820    43

@Luke Skoro ją kupiłeś to dlaczego ogłoszenie dalej jest???


KPK Kumurun Team


Zanim komuś pomożesz, zastanów się czy on by ci pomógł!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Bo to nie allegro i nie ma "kup teraz" i do puki nie będą Cię denerwować telefony, to można spokojnie czekać aż ogłoszenie samo wygaśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol-13    0

A mowicie że te walcowe to takie dobre,byłem dwa razy w Kąkolewie k.Grodziska Wlkp. na Zielonym Agro Shoow i jakoś do walcowych nie mam przekonania.Moim zdaniem przy presowaniu np. kończyny dużo listek jest wyczaśnietych przeez te walce.

 

A mowicie że te walcowe to takie dobre,byłem dwa razy w Kąkolewie k.Grodziska Wlkp. na Zielonym Agro Shoow i jakoś do walcowych nie mam przekonania.Moim zdaniem przy presowaniu np. kończyny dużo listek jest wyczaśnietych przeez te walce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr820    43

A miał ktoś NH 648 z mechanicznym owijaniem sznurka??? ja to się wszystko odbywa??? Da się do takich pras dołożyć obwiązywacz siatką???

 

@Luke Oglądałeś tą??? http://otomoto.pl/ne...na-A405845.html

Ja miałem zamiar po niedzieli jechać ją oglądać, ale chyba zrezygnuje, nie chciał jej uruchomić??? Mówisz że ta najlepsza była?? a pasy miała całe??

 

A oglądał ktoś tą http://otomoto.pl/ne...na-A398411.html ?????? Co o niej sądzicie?? Bo właśnie miałem jechać do pleszewa i tego jarocina obejrzeć te dwie...

 

@Luke A ty tą prase już kupiłeś?? Nie miał ten gość innej tam jeszcze??

 

 

@RafZielak Ale powiedz o którym mówisz?? o tym z Pleszewa, czy o tym od którego @Luke kupił prase??

Edytowano przez piotr820

KPK Kumurun Team


Zanim komuś pomożesz, zastanów się czy on by ci pomógł!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafZielak    13

Nie chcę za bardzo studzić Waszych pozytywnych emocji związanych z tym handlarzem z okolic Łyszkowic (woj. łódzkie) tym nie mniej ...

3 lata temu szukaliśmy ciągnika i dość mocno napalilismy się na sprzęt marki Kubota. Traf chciał, że ów handlarz posiadał wtedy akurat M9540 w dobrym roczniku i niezłej cenie. Chcieliśmy co prawda mocniejszy sprzęt, ale ... mając do niego 30 km postanowiliśmy zobaczyć co tam w trawie piszczy.

Handlarz mega uprzejmy, grający fachowca, całkiem sporo sprzętu ... poczuliśmy się jak w salonie samochodowym bo w zasadzie wszystko, do wyboru do koloru. Zdanie zmieniliśmy dopiero gdy chciał nam pokazac, że w owej Kubocie zmiana prędkości wałka WOM to "tylko" kwestia przekręcenia główki, złapał za klucz, odkręcił wszystko, pociągnął i ... wylał na swoje podwórko 70 litrów oleju przekładniowego ze skrzyni. Póxniej zaczęliśmy oglądac jego sprzęty uważniej i w końcu sam się przyznał, że wraz z ojcem i kimś tam jeszcze ściągają, naprawiają i sprzedają. Dalsze oglądanie sprzętu potwierdziło, że już tak cudownie nie jest.

Pozdrawiam

Rafał

 

P.S. Nie zmienia to jednak faktu, że szanownemu kupującemu życzę 100.000 balotów bez awarii. :-)

 

P.S. Nie znam nikogo kto po przesiadce z walcowej na pasową chciałby wrócić do walcówki. Każdy chwali swoje to prawda słuszna od wieków. W tym wypadku chwali dopóki nie wypróbuje czegoś lepszego (pasówki zmiennokomorowej).

Edytowano przez RafZielak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Kolego Ameryki nie odkryłeś..... każdy handlarz tak robi... BO dobry sprzęt zza granicą jest dużo droższy niż u nas .Tylko jeden kupi nowe części ,włoży i działa a drugi pospawa stare poszlifuje dotoczy i działa trochę...


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj