gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

Mikruss    536

W nh mechanicznej (bez elektroniki) nie ma licznika całościowego jest niestety tylko dzienny licznik balotów.

Na mojej 648 tez na tabliczce jest 644 a na obudowach itp 648 i na kilku co oglądałem tak było, moja jest 2002 rok.

Co do obwiązywania sznurkiem idzie dość sprawnie i szybko, idą 2 sznurki od środka do zewnetrznej strony, także z jednym sznurkiem nie da się owinąć.

A czy da radę dolożyc siatke tego nie umiem powiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szpadel2012    0

Hopy co wybrać jd854 mchale 660 jd znam to jest stary model ale znany, na 960 nie stać mnie, mchale wygląda na ciężką prase (600kg cięższa). Ja mam do prasowania siano-kiszonke, siano i słome. Prosze o opinie i uwagi co do tych pras.

Edytowano przez szpadel2012

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotreQ99    0

Panowie, potrzebuje nowej, polskiej prasy, do 500 sztuk sianokiszonki rocznie, w przyszlosci doszla by do tego na pewno sloma. Ciagnik to Ursus C385 (rzekomo z silnikiem 912). Mam dylemat czy wybrac cos tanszego, np Ursusa Z-543 czy moze lepiej doplacic do lepiej wyposazonej Famarolki VD z nozami i rotorem. Roznica w cenie bedzie na pewno znaczaca. Moze cos z Sipmy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Na polskich prasach się nie znam za dobrze ale doradzę coś w kwestii rotora i noży, że możesz o tym zapomnieć przy ciągniku C385.... Kolejna sprawa koniecznie nowa? Jakością te prasy nie są za fajne no i nie mówimy tutaj o zbiciu bo kupisz np. pasówkę NH, JD czy Vicona za ok. 25 tys zł i zbije Ci lepiej niż nowa sipma... Ale jak koniecznie na nową się upierasz to wybrałbym Famarolkę DFkę ale bez żadnych noży czy rotora... Znajomy prasę ursusa kupił to była tak zrobiona że jak wyjechał w pole to mu się coś na dzień dobry urwało... Serwis przyjechał zrobił, potem owinęła mu 2 baloty siatką i aparat się rozleciał ... Sipma? Podobno strasznie poszły do góry te prasy... co do jakości sąsiad ma 3 letniego Classica i pół łożysk i łańcuchów wymieniał. Więc z tymi nowymi prasami to jest różnie

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotreQ99    0

Co do rotora i nozy - sasiad ciaga VD 75 konnym Farmtrackiem z kompletem nozy, lekko nie ma ale daje rade, wiec mysle ze i moj Ursus powinien sobie poradzic.

Wolalbym nowa bo mysle ze byloby z nia mniej problemow niz z uzywana, ciezko wybrac cos w dobrym stanie, a i z czesciami nie byloby problemow z przypadku awarii, co w przypadku starszej zagranicznej mysle ze mogloby byc problemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Ciagnik to Ursus C385 (rzekomo z silnikiem 912).

Żartujesz?Nie wiesz czym się różni sil. 385 od 912, 385 ma pokrywki przykręcane pod kolektorem wydechowym a 912 w tym miejscu ma okrągłe korki ( zaślepki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

z czesciami ciężej jest do nowych polskich niż do starych pras z zachodu, bo nigdzie w sklepie ich nie dostaniesz a podstawowe rzeczy to ja do NH dostane prawie w kazdym sklepie, do tego mam serwis 30 km ode mnie w razie czego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr820    43

@RafZielak ale u którego byłeś bo tam jest dwóch, ten pierwszy ma złomy, a ten drugi fajne, tam gdzie @Luke kupował...

 

Witam

Kupiłem prasę tam gdzie @Luke , czyli u pana Jacka z Koloni Łyszkowice...

Polecam, gość zna się na rzyczy, nic nie picuje, co chciałem to mi pokazał, nic nie kombinował, ceny nie ma tak bardzo wygórowane jak na stan maszyn, moja prasa ma jeszcze lakier na zębatkach, widziałem troche pras, i gadałem z kilkoma ludźmi i żadnego bym nie polecił.

Tylko transport to on ma drogi, tzn. on, jakiś tam jego kolega, liczy 2,3 zł/km, do tego jeszcze wydłuża trase, ja jechałem do niego i miałem 140 km a on wyliczył 175... Za tą cenę to by może i załatwił ciężarówkę z naczepą.

Wiec jeśli kupować u niego to tylko z własnym transportem...

Pozdrawiam ;):);)


KPK Kumurun Team


Zanim komuś pomożesz, zastanów się czy on by ci pomógł!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Tak to jest jak się nie chce samemu szukać transportu, a tak na poważnie to ciekawe jak ty byś miał transport czy byś jeździł za marne grosze, w moich okolicach za ciężarówkę z naczepą wołają min. 4 zł/km za lawetę +/- 2 zł/km, a z wydłużaniem trasy to jest tak że tam gdzie przejedziesz osobówką nie zawsze przejedziesz ciężarówką bo są ograniczenia nośnośni na co kierowcy aut osobowych nie zwracają uwagi. Piszę to nie w obronie przewoźników tylko sam się przekonałem o tym bo osobówką zrobiłem 300 km w jedną a potem jak jechałem w ciężarówce po sprzęt to trzeba było drogi nadkładać ( wyszło 350 ) bo były ograniczenia na które nie zwracałem uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

w transporcie jest kryzys ale za 2,3 naczepy to raczej nie znajdziesz :) widziłęm oferty po 2,5 ale to jeżdza za tyle tylko samobójcy bo koszt paliwa i kierowcy to 2zł !!!!!!!!!! Druga sprawa to odległosc na trase 100 czy 150km nikt ci naczepa nie pojedzie nawet po 3zł bo tu nei chodzi o odległosc ale i czas stracony na załądunek i rozładunek. Trasy do 200km nawet wiecej to sie lata czesto na pusto czeby czasu nie marnowac. Co z tego ze wezmisz po 3złza 150km jak to daje w efecie koncowym może 100zł zarobku a pół dnia przy dobrych układach zmarnowane.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Ale muszę poprzeć kolegę piotr820 niestety gość od transportu leci sobie w kulki i dla mnie cena 2,30zł to jest normalna za km no ale nie wiedziałem że 71km x 2 czyli 142km x 2,30km to się równa według tego pana od transportu 430zł bo mi wychodzi 326zł umówiliśmy się na 350zł mówie ok no ale zaczął się tłumaczyć że autostrada płatna (dzień wcześniej jechałem i jakoś płatna nie była), bo viatol itp. no to kuźwa niech nie pierdzieli głupot że 2,3zł tylko 2,6zł bo wtedy bym go nie wziął tylko znajomego za 2,4zł ... Ja mu wypłaciłem 400zł i powiedziałem że niech nie liczy na dobrą opinię z mojej strony na internecie i każdemu chcącemu kupić maszynę tego handlarza będę polecał ale zaraz zaznaczę że jak dojdzie do zakupu to transportu niech szukają gdzie indziej bo gość jest oszustem i śmiało mogę to powiedzieć....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr820    43

Dzięki @Luke za poparcie...

 

@ptaszyna ja rozumiem jak są drogi że nie da się inaczej przejechać, ale ja jak jechałem zwracałem na to uwagę, żeby większe samochody mogły przejechać. Mówię temu gościowi, a on mówi że tędy nie jedzie bo są dziury, no sory, ale ja płacę. Wyznaczyłem mu trasę która wynosiła 140 km a on wyznaczył 170, bo mu się nie chciało jechac wsiami, itp. Jechał trasą, cały czas 90 km/h więc samochód mu mało spalił, więc powinien wziąć to pod uwagę... Rozumiem że na 300 km 50 to normalne, ale nie na ponad 100 km 30... Chciałem żeby wzioł 2 prasy, @Luke i moją, ale on mówi że się nie zmieści, według mnie jeszcze by miejsca zostało. Dlatego mówię że drogo bo u mnie taki transport to poniżej 2 zł...


KPK Kumurun Team


Zanim komuś pomożesz, zastanów się czy on by ci pomógł!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Dlatego mówię że drogo bo u mnie taki transport to poniżej 2 zł...

 

Tym bardziej się dziwię że nie bierzesz " swojego " transportu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor95    2

Witam. Podepnę sie pod temat. Czy prasa rolująca welger rp 12 z gładkimi walcami posiada haki trzymające komore?? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor95    2

Morfi81, a sianokiszonkę też robi? Jak tak, to jak mu sie w niej sprawuje? Wiesz może czy dobrze zbija sąsiadowi bele?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
usiek93    0

Ja mam John deere 623 Multicrop i jest super bele dobite że paznokcia by nie wycisną. Nie chcę narazie polecać bo mam ją dopiero rok Ale narazie bez zarzutów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Jacor95 mój kumpel ma taką prasę nawet belował mi ze 2 lata w sianokiszonce belowała ale nie były zbite i na dodatek zdeformowane. Słomę belował tylko wieczorem bo mu się zatrzymywało tylko że on na dodatek miał nad spawane druty na walcach , bo bez nich to w ogóle by chyba nie dał rady w słomie. Ja też miałem taką kupić ale jakoś wybrałem klasa 44S i nawet przez chwilę nie żałuję tylko raż stanęła bela ale dla tego że łańcuch się zerwał a belowałem w samo południe przy 33 stopniach aż słoma się się kruszyła ale szło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łukasz    29

Panowie szukam prasy zmienno-komorowej do 65tyś zł. Ma być to prasa do sianokiszonki czyli mile widziane noże. Zastanawiałem się nad welger rp435 i claas variant 360 którą wybrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj