gumis45

którą prasę zwijającą wybrać

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mirasek    13
@ariss uparłem się na niego, bo to dobra prasa w niższej cenie od vicona, a wcale jakością nie odbiega od niego ani na krok, praktycznie jak byś pościągał osłony, i pomalował na jeden kolor, to ne jeden by z pięciu metrów powiedział że to takie same prasy.

Nie wiem jak nowe modele ale starsze JD i Vicon różniły sie znacznie, i nie o kolor tu chodzi. Wszystkie prasy JD które widziałem (a troche ich widziałem) jakoś licho wyglądały przy podobnym Viconie. Możliwe że w najnowszych modelach róznica sie zatarła i obie marki reprezentują podobny poziom, choć w czołówce zawsze były Krone i Vicon/pochodne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nimar1999    0

mirasek zgadzam się z tobą, przede wszystkim różnią się od siebie sposobem owijania sznurkiem, vicon ma elektryczne praktycznie bezawaryjne a JD hydrauliczne które nie bardzo mi sie podoba ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25
Nie wiem jak nowe modele ale starsze JD i Vicon różniły sie znacznie, i nie o kolor tu chodzi. Wszystkie prasy JD które widziałem (a troche ich widziałem) jakoś licho wyglądały przy podobnym Viconie. Możliwe że w najnowszych modelach róznica sie zatarła i obie marki reprezentują podobny poziom, choć w czołówce zawsze były Krone i Vicon/pochodne.

zgadzam się w pełni z miraskiem vicon był zawsze w czołówce najlepszych pras lata praktyki i techniki.a co do tego że endrju00711 chcesz pomalować prasy na tą samą farbe to się zdziwisz bo vicon ma prostszą budowe jak chcesz to moge wstawić katalogi obydwu pasówek i się zdziwisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Heh, to możesz wstawiać te twoje katalogi. Vicon lepszy od JD heh, ok ok. Ale co do wiązania sznurka to jesteś w wiekim błędzie, jak chcesz to możesz dostać praske JD z elektrycznym obwiązywaniem, a działają na podobnej zasadzie, moim skromnym zdaniem hydrauliczne owijanie jest o wiele lepsze i przy nim napewno zostane. Jak chcesz to możemy o tym podyskutować ;)

 

Kolego mirasek nie wiem jak dla ciebie, ale dla mnie maszyna nie jest dla szpanu i po to aby ładnie wyglądała w garażu i lepiej się z ciągnikiem prezentowała. No ale jak lubisz płacić za troche więcej blachy to twój wybór. Wkońcu nikomu nie karze kupować JD :) Hmm, ciekawe jak wypada Vicon w porównaniu claasa Varianta 280 rc, bo na moje to vicon claasowi nie dosięga do pięt. A jednak nasz poczciwy JD 592 nie odstaje claas-owi ani na krok. A jak chcesz dowodów to prosze cię bardzo :)http://pl.youtube.com/watch?v=fH0Y0V_H4mI

 

Ja mam na myśli nowe prasy, bo w starszych modelach Vicona to ja nie jestem tak obcykany :) A dla twojej wiedzy to ja również widziałem troszku prasek JD itp. i wypadł na tle innych najlepiej w stosunku ceny do jakości :)

 

ariss@ kolego jak tak się boisz nowinek technicznych i ich wykorzystania w pracy to kup sipme :) Bo to chyba najmniej skomplikowana prasa jaką znam, a i tak jest to niewypał. Mieliśmy sipme od nowości, choć jej budowa była prostrza od budowy wideł. Z tego względu jesteśmy szczęśliwymi sprzedawcami :) :)

 

P.S. Jak nadal będzie ktoś miał coś do zarzucenia to znajde fotki budowy pod pokrywą obydwóch pras, ale tylko do porównania :)

 

EDIT : http://www.agrofoto.pl/forum/Co-lepsze-VIC...image22434.html a ta fotka tak dla opanowania, żebyście zaraz nie mówili że Vicon A Deutz fahr to całkiem inne prasy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
Kolego mirasek nie wiem jak dla ciebie, ale dla mnie maszyna nie jest dla szpanu i po to aby ładnie wyglądała w garażu i lepiej się z ciągnikiem prezentowała. No ale jak lubisz płacić za troche więcej blachy to twój wybór. Wkońcu nikomu nie karze kupować JD :) Hmm, ciekawe jak wypada Vicon w porównaniu claasa Varianta 280 rc, bo na moje to vicon claasowi nie dosięga do pięt. A jednak nasz poczciwy JD 592 nie odstaje claas-owi ani na krok. A jak chcesz dowodów to prosze cię bardzo ;)http://pl.youtube.com/watch?v=fH0Y0V_H4mI

To pokaż mi gdzie napisałem że maszyna jest po to żeby ładnie wyglądała i była dla szpanu? Bo juz któryś raz z kolei ktoś wciska mi słowa których nie napisałem. Brak rozumienia czytanego tekstu czy co? :) Zacząłeś pisać o "zdjęciu osłon" i w kontekście tego pisałem, chodziło mi o strone mechaniczną...

 

Agrument ze "na moje vicon claasowi nie dosiąga do pięt" to możesz sobie w buty wsadzić :) Daj jakieś rzeczowe uzasadnienie. O Krone i Viconie/pochodnych pisałem nie w moich odczuciach a o głosie ogółu, poczytaj tematy na forach rolniczych, ja tego nie wymyśliłem :)

 

Na filmiku wyraźnie widać że JD nie potrafi zbić tak dobrze beli jak Claas, to samo tyczy sie prędkości, bo zakładam że obie prasy robiły rolke tej samej wielkości w celu obiektywnego porównania :)

 

Ja mam na myśli nowe prasy (...)

A ja mam na myśli używne prasy :) o czym pisałem w poprzednim poście.

 

EDIT : http://www.agrofoto.pl/forum/Co-lepsze-VIC...image22434.html a ta fotka tak dla opanowania, żebyście zaraz nie mówili że Vicon A Deutz fahr to całkiem inne prasy :)

No popatrz... nie bez kozery napisałem Vicon/pochodne, gdyż prasy te wychodziły też pod marką Greenland, DF, MF i RC, nic to nowego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
A jednak nasz poczciwy JD 592 nie odstaje claas-owi ani na krok. A jak chcesz dowodów to prosze cię bardzo ;)http://pl.youtube.com/watch?v=fH0Y0V_H4mI

 

Co w tym filmiku dziwnego, też swoją tak potrafię :)

 

Jak to mówią każdy chwali swoje, niby mam ciągnik i kombajn JD ale prase już Vicona i nie dlatego że Vicon ładnie wygląda ale dlatego że ma prostrzą budowę od JD, nie wspominająć o Claasie. Prostota jest genialna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nimar1999    0

endrju00711 jak widzi znaczek JD to zaczyna się spuszczać tak jak mój nauczyciel od maszyn rolniczych ;) JD jet daleko w tyle jeśli chodzi o prasy, kolega wiesmak zna się troche na prasach i tak jak przeczytałem to marka JD już u niego nie postoi, poprostu nie "radzi sobie w konkretnej słomie" Ta odpowiedz mówi o wszystkim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Kolego rober bara, wiem że ty też tak umiesz, lecz nie będę pisał więcej nic o prostocie budowy, wsadź jakieś fotki co i jak rozmieszczone masz pod pokrywą, a nie z wierzchu. Ja jak w końcu kupie aparat na 100% pójdę i zrobię fotkę jaką budową cechuje się praska JD, lecz na moje ma prostszą budowę. Lecz moim zdaniem prostota nie świadczy o wyższości nad innymi. Fakt nie ma się tam praktycznie co zepsuć, ale miałem sipme i praktycznie nic w niej specjalnego nie było, ale i tak potrafiła się tak spie...... ( zepsuć ;) ) że na myśl by ci to nie przyszło. Wiele zależy od wykonania i jakości. O tym nie wątpię że Vicon tego nie posiada, bo moim zdaniem to dobre prasy, lecz za samą budowę nie można odpychać JD na drugą półkę, bo to również zasłużony cud techniki jej projektantów. Chętnie bym zrobił takie małe porównanie oby dwóch pras z paru perspektyw. A więc wytaszczę ją s garażu i porobię fotki co i jak. Mam nadzieje że mogę liczyć abyś robert wyciągnął swoją i porobił praktycznie identyczne fotki, i wtedy będziemy mogli prowadzić konkretną rozmowę, czy jest tak czy tak. Ja szczycę JD za to że od 15 lat posiadają podobną konstrukcje pras zmiennokomorowych pasowych, przez co likwidują niedociągnięcia i poprawiają jej ogólną jakość, dołożą pare bajerów, i wszystko działa jak należy. Pod fotką tego prototypu sipmy pisałeś że zjechali ją z vicona. Ja oglądają z bliska dość dokładnie tą prasę widziałem w 70% JD, więc niech mi nikt nie mówi że ich konstrukcja nie jest choć w 60% taka sama. :)

 

Kolego nimar1999 @ nie masz pojęcia w ogóle co to jest prasa rolują ca a takie epitety walisz w moją stronę. Daruj sobie, bo od ziemi jeszcze nie odrosłeś i nie wiem skąd takie słownictwo. A jak chcesz coś powiedzieć to opieraj się na własnych doświadczeniach, anie na tym co ktoś inny coś powiedział albo napisał, jak ci pod sklepem powiedzą że New Holland nie dorasta do pięt ursusowi to będziesz pisał że on ma racje bo tam coś tam :) Zastanów się co piszesz, bo w tejże chwili robisz z siebie bachora do kwadratu

 

EDIT: ta rozmowa nie mówi o niczym, każda prasa ma swoją mocniejszą i gorszą stronę, a dla twojej wiedzy to praktycznie JD i Vicon mają ten sam problem z krótką słomą, i na moje to nie jest żaden argument. Coś mi się wydaje że sam na wszystkich nie dam rady, przydała by mi się druga klawiatura :):)

 

EDIT: odpisze po południu na wasze argumenty kolejne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmak    1

Dla mnie to jest wielki argument!!! Gdybyś wjechał JD w słomę po kombajnie rotorowym i do tego po kilku deszczowych dniach to byś się rozpłakał, Vicona do JD nie ma co porównywać bo Vicon w swojej konstrukcji w przeciwieństwie do JD posiada walec i radzi sobie w każdych warunkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

a co myślicie o pasowych prasach Deutz - Fahr z tego co wiem to konstrukcja przypomina vicona ale jakoś jeszcze nie spotkałem sie z kimś zeby ją użytkował


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nimar1999    0

endrju00711, chyba troche dłużej żyje na tym świecie i coś mi się wydaje że troche więcej wiem na temat pras niż Ty! Kiedy czytam Twoje posty to widze tylko jedno słow JOHN DEERE wychwalasz tą prase jakby to była najlepsza na świecie zwijarka a tak nie jest! Że mialeś kiedys Sipme, a teraz posiadasz tą marną JD 550 to już chyba kazdy na AF wie. Szkoda tylko, że nie jesteś jakimś przedstawicielem tej firmy bo każdemu ją wciskasz i marne brednie każdemu piszesz. I przestań już tak wychwalać tego JD bo aż mi się zwraca. Aha tak dla Twojej wiedzy nie chodze pod sklep i nie słucham głupot przy piwku. Chyba to o tym sklepie to ze swojego doświadczenia bierzesz! Życze Ci miłych wspomnień pod sklepem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

@nimar1999 nie przesadzaj z tymi tekstami.

 

Ja nie twierdzę że JD to niższa półka bo dla mnie Vicon, Krone, Claas, JD i pewnie Velger to jedna półka, któraś się lepiej spisuje w zielonce, inna w słomie a jeszcze inna w króciutkiej słomie. Ale...jest jedno ale na pewno żadna prasa nie jest najlepsza we wszystkim, pewnie jakieś różnice są.

Pod osłonami nie zrobie zdjęć teraz bo prasa stoi w garażu i nie ma możliwościdokładnego otworzenia osłon. Na wiosnę ok da rade.

Wkrótkiej słomie liczy się technika jazdy, widzę u nas że jeśli jest bardzo króciutka po jęczmieniu to trzeba delikatnie operować gazem przy początku formowania beli.

 

@endrju00711 ile masz bel zrobione na swojej prasie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niudizajn    13

Koledzy endriu i nimar zawołajcie do kompa tatusiów niech se pogadają bo między wami nie ma aż tak dużej różnicy wieku a dyskusja robi się "słaba"!!!


Kupię bronę wirnikową 2,5m z hydropackiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

choć raz ktoś mądrze napisał ciekawe skąd Ci 13 latkowie mają taką wielką wiedze na temat maszyn?

 

Nie cytuj poprzedniego postu!!

Edytowano przez robertbara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Dkładnie, kto ma 13 lat !! chyba ty. Wiedze posiadam jak szukałem z ojcem prase rolującą odpowiadającą do naszego gospodarstw, ile razy mam powtarzać, że JD to wedłóg mnie najlepszy stosunek ceny do jakości. Jak byś chciał widzieć to niektóre posty pisał mój ojciec i bardzo często przesiaduje ze mną wieczory i czyta twoje brednie ariss@ z uśmiechem na twarzy. A kolego niudizajn@ ( czy jakoś tak ) ten temat jest stworzony dla wszystkich, na wstępie nie pisze od 50 lat. A że mam troszku wiedzy na ten temat to pisze co wiem i czym mogę się podzielić.

 

Robertbara@ Belek mam malutko, bo narazie doskwiera mi wąski podbierak i brak automatu do siatki, w tym sezonie może wszystkiego z 800 bel zrobiłem.

 

Wieśmak@ No i chyba się z tobą zgodze ale nie do końca. Kupowałem słome po kąbajnie rotorowym jęczmionke do tego. Fakt moja prasa z racji na wąski podbierak słabo szło, ale znajomy wpadł 550 z szerokim podbierakiem i nie powiem że jechał normalnie, bo fakt faktem jechał troszke wolniej, ale bardziej z rozwagą, i łykneła wszystko, a było z 10 ha. Fakt sam chce zrobić sobie taki wałek przed podbierakiem, a nawet dwa, bo widziałem jak super szło to krone z takim wałkiem, po prostu znakomicie ;)

 

nimar1999@ to że masz cztery lata więcej to nic nie znaczy, a po drugie to jak bym nie zapisał tego w moim profilu to nie domyślił byś się, ale to widać po postach, bynajmniej mój starszy tak mówi. Ja jestem zadowolony że mam tyle lat, a na tym forum nie ma żadnej dyskryminacji czy coś, więc nie rozumiem aluzji. Z doświadczenia wiem, że osoby nie mające się czym zastwaić załaniają się swoim wiekiem i uciekają bo by tylko się ośmieszyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niudizajn    13

"ten temat jest stworzony dla wszystkich, na wstępie nie pisze od 50 lat. A że mam troszku wiedzy na ten temat to pisze co wiem i czym mogę się podzielić. " - i bardzo dobrze , tylko nie musicie sie od razu wyzywać. A tak na marginesie to ja też mam taki zdanie na temat pras JD i myślę , że do wiosny jakaś 550-tka z szerokim podbierakiem i siatką będzie w moim posiadaniu.

 

 

Nie wyzywajcie się!!!! Najpierw zapytajcie o wiek! ;)


Kupię bronę wirnikową 2,5m z hydropackiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

teraz na spokojnie kolego Endrju dlaczego według ciebie obwiązywanie hydrauliczne ma więcej zalet niż elektryczne ? Może nie jestem wielkim znawcą ale dwa lata temu stanołem przed decyzją kupna za tę samą kasę JD 550 albo MF ( licencja Vicon) i padło na MF-a. Nie ukrywam że jedną z przyczyn dla którego wybrałem MF-a było właśnie elektryczne wiązanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nimar1999    0

Z tym stosunkiem ceny do jakości to się nie zgodzę, JD 550 drożeją z miesiąca na miesiąc rok temu były o wiele tańsze... A ja mam takie pytanie dlaczego w swoim profilu na Naszej klasie podałeś, że masz 15 lat a tutaj 17? Jeśli chodzi o posty, to przeczytaj pare razy co piszesz bo nie jestem w stanie się domyślić co napisałes ;):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Kolego w profilu na naszej klasie mam 15 lat, a urodziłem się 8 listopada 1993 roku, więc w listopadzie skończe 16 lat, ale co ma do tego wiek ?? A na AF, to sam nie wiem, zaraz poprawie, wkońcu we wszystkich tematach pisze że mam 16 :)

 

Stosunek ceny do jakści, moim zdaniem tak, ceny 550 zalerzą od wyposzarzenia, a wachają się w granicach 13-25 tyś. Na moje to w tych cenach to może claas 44, albo jakąś nieznaną marke, rivere, itp. Każdy patrzy na to na swój sposób. :) Ceny ostatnie mnie przerażają, no cóż. Ale jak po kończą się dopłaty rolnikom, to spadną o 30%, bo kto im to kupi. Na wiosne zawsze jest szał na maszyny. I chandlarze o tym wiedzą i podnoszą ceny, bo rolnik który na dzień dzisiejszy ma kase, zaraz lata wszędzie aby coś kupić, a mniej ważne że troszku przepłaca. Latem znajdziesz 550 z szero9kim podbierakiem i z siatką za powiedzmy 17-18 tyś, a teraz to nawet za 25 nie ma ;)

 

binek@ hydrauliczne obwiązywanie ma swoje zalety, np. śpieszy ci się i chcesz szybko owinąć bele, a więc noga na gaz i jedziesz, wraz ze wzrostem obrotów zwiększa się wydajnośc pompki, przez co tak samo owiniesz na wolnych obrotach jak i na wysokich. Jak dla mnie jest to wygoda. A w elektrycznym prędkość będzie taka sama, nie zwiększy się z prędkością obrotów beli. Na moje to oby dwa sposoby owijania beli są dobre, bo np. elekryczny możesz ustawić wszystko z ciągnika, a w hydraulicznym musisz biegnąć do prasy. Ale to tam raz na sezon, albo przed każdą łąką, tzn. na życzenie klienta :) Więc nie jest aż tak strasznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja polecil bym walcowa welgera sa u nas 2 we wsi i ladnie belki wygladaja ladnie dobite choc to zalezy tez od ciagnika pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer7745    19

Czytajac wasze posty widzę że w tym temacie robi się "duszno".

Co tu dużo pisać, każdy bedzie swoje chwalił.Moja przygoda z prazami zwijającymi zaczeła się w 90-ych latach.Najpierw wynajmowałem SIPME (jeszcze ta czerwona), a w 1998 kupiłem ROLANDA 44 i zaczołem świadczyć usługi.Dziś mam KRONE 10-16 S i każda maszyna ma + i -.

Sipma jest dobrą maszyną konstrukcyjnie, ale właściciel twiedzi że wszystkie części (zębatki, łańcuchy) jakie dokupywał do niej były coraz gorszej jakości.Najlepsze były oryginalne.

Roland jest walcowy i wiadomo, zatrzymywanie bel, wąski i wysoki podbierak z reguły tylko sznurek, nie mało zębatek i łańcuchów.Ale wykonanie solidne z odpowiedniego materiału.Drogie części (oryginalne), a dorabiane to wiadomo bywa różnie.

Krone jest stosunkowo droga przy zakupie,ale to sie zwraca przy eksploatacji.Mam maszynę zmiennokomrową z rotorem i wiązanie ma siatke i sznurek dlatego mogę dostosować usługe pod klijenta.Tylko znowu łańcuchy o które trzeba dbać, ale jest centralne smarowanie. Rotor lubi się przytkać i czasami zbierany materiał jest wciagany od razu do góry na wał rozruchowy (za wysokie obroty wom) a nie do komory.Za to jaki podbierak, jak się przesiadłem z 140 cm na 195 z blachą odbojową to stwierdziłem że życie jest piękne.

Co do pras JD to nie potrafie wiele powiedzieć, a co dopiero potwierdzić jakimś doświadczeniem praktycznym.U nas w okolicy nie ma tych maszyn.Szukając prasy znalazłem CLAAS VARIANT (nie pamiętam symbolu) z 2000 r no prawie idał z rotorem ale miała naderwane mocowannie wału dolnego w otwieranej części.Gościu mówił ze lubi się tam nawijać i trzeba tego pilnować, poza tym min 80 km a do kiszonki z rotorem wskazane 100.

 

Z pewnością następna prasa jaką kupię w przyszłości będzie zmiennokomorowa.Kto taką eksploatyje pewnie się zgodzi ze mną, a czy pasy czy łańcuchy czy może jeszcze coś innego to zobaczymy.


ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamillo0    132

Według mnie najlepsza jest krone a na drugim miejscu welger, a na trzecim stawiam sipme bo ja bym raczej jakiś viconów, classów i nh ni kupował bo dla mnie to szajs.

Ale to jest moja opinia więc bez obrazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

jak masz pisać takie głupoty to lepiej nie wchodź na forum tylko zajmij sie bardziej pożytecznymi rzecz mi np orgiami nie bede nic wiecej pisał bo zaraz zakończyło by się to kłótnia ale wyjaśnij mi tylko co takiego w sipmie jest super a w viconie szajsem no prosze czekam na odp


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert11    0

niema się o co kłócić bo wszystkie prasy to szajs, żadna u mnie nie wytrzymała jednego sezonu bez awarii ;) . a nie kupuję badziewia tylko maszyny wyzszej klasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj