Balzak

Nawożenie łąk

Polecane posty

mx_racer    128

to wy tyle aż dajecie? ja zawsze 200kg saletry i ostatnie lata bez pk. i jakiś tam spadków plonów nie było. w tym roku planuje 250kg saletry 200soli i 100 polidapu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1339

...można mieć stabilne plony 2t/ha przy regularnych 200kg saletrzaku...

i nic wiecej


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3932

Jeszcze jak do tej pory było dobrze nawożone. Czyli z nawiązką to gleba jakiś tam zapas składników miała , który się skończy. I wtedy znowu będzie potrzeba lat żeby to uzupełnić 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kvl    66

co będzie lepsze Korn kali czy zwykła sól potasowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ikyps    7

Co lepiej według was działa na laki kornkali/Sol + polidap czy polifoska? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3932
28 minut temu, Kvl napisał:

co będzie lepsze Korn kali czy zwykła sól potasowa?

I tu sól i tu sól. Tylko w Korn kali masz magznez, siarkę i sód. Odpowiedź chyba prosta 

27 minut temu, Ikyps napisał:

Co lepiej według was działa na laki kornkali/Sol + polidap czy polifoska? 

Po co dawać polifoske jak daje się wcześniej sól czy Korn kali? Podajesz potas z Korn kali lub soli i potem fosfor z polidapu plus trochę azotu . 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

A przy stosowaniu gnojowicy o zawartości a 1kg

Sucha masa 5,5 i azot ogólny według Kiejdahla N 0,27%

P2O5- 0,11

K2O-0,37 

MgO-0,10

CaO-0,19

Wyniki niby z 2022r teraz w dopiero oddane do badania zobaczymy co wyjdzie. Ale w ubiegłym roku dałem 60tyś litrów na ha i plon byl z pierwszego pokosu fajny do tego pojechałem tylko saletrzakiem w ilości 300kg/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7252

Czareczek to nie Twoja Rka z volumetrą stoi u danexow na przeglądzie? Kawał wagonu 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisis    1

Czy warto wapnowac teraz łąkę kredą nawozową w ilości 1.5t/ha i za około miesiąca rozsiać sól potasową z polidapem? Czy poczekać z wapnowaniem do jesieni? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ikyps    7
13 godzin temu, Krisis napisał:

Czy warto wapnowac teraz łąkę kredą nawozową w ilości 1.5t/ha i za około miesiąca rozsiać sól potasową z polidapem? Czy poczekać z wapnowaniem do jesieni? 

Też się zastanawiam nad tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dantur96    339

Na gorzowska azot polecacie w dwóch dawkach czy jednej? Ja planowałem pod koniec marca rzucić 300 kg saletrosanu 26 ? Ale nie wiem czy nie lepiej rozbić na dwie dawki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    937

Gorzowska to min 100N, ja będę sypał chyba od razu 1 marca 100kg saletrosanu 30 i potem 200 saletry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dantur96    339

Dzwoniłem do handlarzy to w mojej okolicy nigdzie nie ma 30 saletrosanu. 100 n to sporo nwm czy moje gleby tyle utrzymają bo przyjdzie jakiś okres suszy np początkiem maja i d*pa może być .ja też będę sypał polidap 150 kg to tym też dostarczę 27 kg azotu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kvl    66
dantur96 napisał:

Na gorzowska azot polecacie w dwóch dawkach czy jednej? Ja planowałem pod koniec marca rzucić 300 kg saletrosanu 26 ? Ale nie wiem czy nie lepiej rozbić na dwie dawki 

ja zawsze daje 250 saletry jak najszybciej więcej nie widzę sensu jeszcze jak ostatnio co chwilę susza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dantur96    339

Tak by było najlepiej dać tylko jak powiedzmy dam 20 marca to czy w maju będzie Jeszcze ta saletra działać. Bo w maju jest raczej najlepszy przyrost masy robi się ciepło z wilgocią jest różnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kvl    66

jak dasz 20 marca to zanim ona zacznie działać to będzie kwiecień a gorzowska i tak leci zaraz na początku maja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dantur96    339

U Mnie zostaje na cały sezon więc z koszeniem nie będę się spieszył 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabrowskit    231
ThePerkins napisał:

Gorzowska to min 100N, ja będę sypał chyba od razu 1 marca 100kg saletrosanu 30 i potem 200 saletry 

ja 150 kg saletrosanu teraz właśnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikkallo    0
Napisano (edytowany)

Same łąki wieloletnie kosimy zazwyczaj dwa razy w roku. Pierwsze koszenie należy wykonać w czerwcu lub lipcu, drugie w sierpniu bądź wrześniu. Jeśli na łące rosną także gatunki jednoroczne, to teren kosimy po ich przekwitnięciu. Zapewni to miejsce do wzrostu dla gatunków wieloletnich, które zakwitną w kolejnym sezonie.

Od siebie polecam kontakt z nimi:

https://niemczewscy.pl/

Powinni pomóć w doborze odpowiedniej mieszanki.

 

Edytowano przez Nikkallo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam saletrosan 30 i saletrę. Dawać już coś na gorzowską? Zachodnia cześć warminsko mazurskiego. Myslalem  dać 150 kg saletrosanu jak tylko wjadę i później poprawić pod koniec marca 150kg  saletry 


Andree94444

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez turbogrocho49
      Pytanie tak jak w temacie, czyli jaki gatunek trawy na podmokłe tereny??
    • Przez grala13
      Witam,nie wiem czy temat w dobrym dziale,ale nie mogłem znależć nic podobnego,jęśli źle to sory i prosze o przeniesienie.
      Sprawa wygląda tak :miałem łąke,zlikwidowałem krowy,wiec nie była mi potrzebna,posadziłem tam las-głównie świerk,było tam bardzo mokro,woda stała wiec pewnie przez to na 70 arach przyjeło sie tylko kilka sztuk,po kilku latach od posadzenia ,niedaleko zaczeła działać kopalnia odkrywkowa,która obciąga wode,i jest tam susza,teraz ,po około 10latach nie rośnie tam nic ,tylko kilka dzikich bzów i jeżyny.Chodzi o to,że w papierach jest las a chciałbym teraz zrobić tam łąke,żeby dostawać za nią dopłate lub ostatecznie zalesić od nowa jakimis drzewami które nie potrzebują dużo wody,czy na zalesienie można dostać jakies dopłaty??
      Nie pamietam dokładnie jak to było ale,gdy 10lat temu był tam sadzony las to dostałem jakiś zwrot za sadzonki,chyba z ARIMR czy ARR nie pamietam,i nie wiem czy teraz znowu można.Nie chce żeby działka sie marnowała,albo łaka to przynajmniej skosze i dopłata bedzie albo,niech las rośnie,to kiedyś coś z niego będzie.
    • Przez dariusz2000
      Witam serdecznie.
       
      Ostatnio naprawilismy sobie z kolegami poloneza mojego dziadka. Postanowilismy ze poszalejemy nim na jakiejs łące. Zrylismy cala lake jednemu facetowi. Teraz musimy ją wyrownac ale nie wiemy jak Nie chce zeby ktos sie o tym dowiedzial dlatego wole zapytac na forum. CO bedzie potrzebne? Jakie maszyny ? Łąka wyglada jak by ją dziki skopaly..
       
      Proszę o pomoc! :angry:
    • Przez krzysoltys
      Witam. Może ktoś mi podpowie w jaki sposób przywrócić do poprzedniego stanu pole na którym rośnie plantacja wierzby energetycznej.
      Plantacja ma około 10 lat więc korzenie są już dość sporę więc orka chyba raczej odpada??
      Ostatni raz wierzba była koszona jakieś 3 lata temu. Więc na pewno musiałbym zacząć od wycinki, a co później???
      Ogólnie to miałoby być pastwisko, a czytałem gdzieś że bydło lubi młode pędy wierzby więc może by mięśniaki wcinały te pędy a korzenie z czasem same się rozłożą?? ale niedojadów już na pewno nie skoszę i znów problem.
      Chyba najprościej jakoś to przeorać, może są jakieś specjalne pługi??
      Może ktoś przerabiał temat, prosiłbym o jakieś rady
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj