Skocz do zawartości
garek

Kontrola z ARiMR

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
garek    67

Na jutro zapowiedziała się do mnie kontrola z ARiMR. Kontrola dotyczy wziętego przezemnie SPO. Czego mam się spodziewać. O co mogą się pytać ? co bedą sprawdzać. Narazie wielkie porządki na gospodarstwie ale się stresuje brrr.

Przemo85    13

Przyjadą z oddziału regionalnego czy z Warszawy. Jak z oddziału regionalnego to sprawdza tylko czy wszystko jest. Jak miałem odbiór chlewni razem z płytą i zbiornikiem to sprawdzili czy wszystko stoi, zmierzyli, porobili fotki z zewnątrz i w środku później zjedli obiad i sprawdzili wszystkie oryginały faktur czy się zgadzają z tymi które im złożyliśmy z wnioskiem o płatność. Się tylko śmiali że ludzie spać po nocach nie mogą a oni tylko sprawdzają czy obiekt rzeczywiście stoi i czy faktury się zgadzają. U mnie też całymi dniami wszystko sprzątaliśmy a oni nawet na to uwagi nie zwrócili tylko tyle że czysto było.

Podobno jak przychodzi kontrola z Warszawy to wtedy sprawdzają czy wszystkie wymogi zostały spełnione ale podobno rzadko się zdarza kontrola z Warszawy i do każdego nie jeżdżą

garek    67

dzięki , Mam nadzieje że tak będzie jak mówisz. A posprzątać chyba nie zaszkodzi. a co do wymogów to nie wiem czy tak wszystkie spełniłem

Wiadomość z agroFakt.pl

wojtas    73

u nas u jednego goscia tez była i przyczepili sie do jednej krowy która zgubiła kolczyki. straszyli ze będzie musiał zrobic badania całego stada na wszystkie choroby własnym kosztem.

Przemo85    13
u nas u jednego goscia tez była i przyczepili sie do jednej krowy która zgubiła kolczyki. straszyli ze będzie musiał zrobic badania całego stada na wszystkie choroby własnym kosztem.

Ale to była kontrola w sprawie inwestycji? ;)

DawidMalw    1

Edit:

U nas w jednym roku(w odstepie chyba 3 tyg) przyjechaly 2 kontrole,ale w sprawie platnosci za ziemie tzw doplat z unii.Pierwsza kontrole to "mialem ja". Tylko chodzilem po granicach,a oni za mna z GPS-em wartym kilkadziesiat tysiecy.A,gdy przyjechali drugi raz to z tata chodzili.Pierwsi byli stara Skodą(studenci).Przyjechali,wymiezyli,wypili kawe i pojechali.A drudzy czyms lepszym,tyle,ze bylem wtedy w szkole...

Arni    1

U mnie parę lat temu przyjechali z ARiMR-u żeby zmierzyć czy jest wszystko się zgadza z dopłatami do ziemi. Przyjechali zmierzyli GPS powiedzieli że jest ok i pojechali ;)

Sadek    449

Koledzy ale żeby pomiar GPS był poprawny to trzeba zmierzyć 3 razy i wyliczyć średnią, tak kiedyś gdzieś czytałem.

wojtas    73
Ale to była kontrola w sprawie inwestycji? ;)

tak- w sprawie prow. jak naprawde masz to co zadeklarowałeś we wniosku to nie masz sie czego obawiać, a jak tylko sciemniałeś zeby wyrwać kase to niechciałbym być w twojej skórze

garek    67

hehe ja tylko kase wyciągąłem. Maszyny zaraz po sprzedałem a pieniądze przepiłem. Dlatego mam taki zachrypnięty głos ;)

wojtas    73

bardzo śmieszne. jak jesteś taki pewien siebie to po co zakładasz ten temat?

Przemo85    13

Słyszałem o kilku sytuacjach że jakiś cwaniaczek chciał wyłudzić kasę za refundacje inwestycji której nigdy nie przeprowadził

1rajdzik    14

Przemo85 - w wiosce 25 km ode mnie jest taki gościu - postawił oborę silosy i wszystko stoi puste... a wiecie czemu ? bo ma również masarnie...

garek    67

i po kontroli

przyjechała pani a panem. Raczej młodzi 30 -35. posprawdzali tabliczki znamionowe na wszystkich maszynach posprawdzali czy numery się zgadzają z numerami na fakturach. Sprawdzili czy posiadam maszyny te zadeklarowane jako moje przed wnioskiem. Na szczęście też się wszystko zgadzało. protokół i do domu. Da się żyć

ankhazoot    0

Hej Wszytskim

Tak naprawdę to nie macie się co obawiać kontroli z SPO jeśli na wszystko macie faktury i wydaliście pieniądze na to co zadeklarowaliście że wydaliście.

Ja pracuję w ARiMR w Biurze kontroli, nie jeżdżę w teren ale coś o tym wiem, uważajcie na kontrole obszarowe a zwłaszcza te robione przez wykonawcę zewnętrznego, warto przy nich być, poźniej jedziemy My czyli ARiMR i zupełnie co innego wychodzi :-)

pozdrawiam

Tyger    2

u nas dla dwóch gości odrzucili, jeden bo miał stanowiska w oborze za krótkie (szerokoś była dobra ale za krótkie i okna małe i odrzucili (potem słyszałem że jak by za bvardzo nie cwaniakował to by przeszło) drugi wzioł brykieciarnie i maszyny i ciągnik i zawiesili był już komornik ale pokręcił sięi przeszło, to chyba tak jest że najpierw zawieszą

UrsusCzesio    304

U mnie byli tylko raz i to akurat w żniwa z ARiMR sprawdzić czy spelniamy warunki UE czy mozemy mleko odstawiać, ale sąsiad wszystko miał przyjechała kontrol i koleśka nie widziała tabliczki na drzwiach i się pyta Gdzie tabliczka a on się wkurzył i powiedził jej Jak nie widzi to niech se okulary od Breżniewa kupi, i mleko miał od razu wstrzymane

Pawel36    8

U mnie dzisiaj była kontrola płatności obszarowych, zadzwonili z agencji że za godzine przyjadą, skontrolowali 4 działki wszystko ok

yasiooo    0

ja znowu mialem kontrole z mlodego rolnika tego pierwszego tzn z marca 2008 byli w listopadzie przyjechali z wawy i lublina ci z wawy pochodzili popatrzyli i pojechali a lublin zostal i papiery wypisal ale numer sprawy 001 czyli pierwszy z lubelskiego bylemm wtedy kontrolowany :lol:

Daniel215    0

Z tabliczki trzeba wszystkie dane spisać???

A co zrobić, jeśli na tabliczce nie ma roku produkcji, a trzeba podać???

Dawid777    0

A co sprawdzają w kontrolach na PROW? Chciałbym wziąc nowy ciągnik ale boje się że jak mnie przewertują to zwróce wszystko ;) sprawdzają też pomieszczenia na nawóz i na rope (ja nie mam)? Strach mnie bieże, ale nowy ciągnik kusi... co sprawdzają? Czy czystośc ciągnika też? Bo jak wróce z pola to będzie zakużony i ubłocony czy wtedy mi nie zabiorą? :D

Pawel330    0

A nie wiecie czy są kontrole o dobrostan zwierząt.Ci co zajmują się produkcją mleczną to wiem że u niektórych kontrole już były a u producentów trzody chlewnej ??

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez jestem_z_miasta
      Cześć, 
      mam nadzieję, że trafiłem w dobre miejsce. Odziedziczyłem 6 hektarów ziemi (2 łąki, 4 ziemi) łąki w 3 działkach, pola w 2 + budynki gospodarcze i maszyny. 
      I nie wiem co z tym zrobić. 

Mieszkam w mieście 70km od wsi w której znajduje się ziemia. I raczej nie zostawię mojej pracy, bo po prostu ją lubię, a codziennie dojazdy nie wchodzą w grę. 

Mielibyście jakieś porady, co mógłbym zrobić, aby zarabiać na tej ziemi i jednocześnie nie musieć tam pracować non - stop? Szukam czegoś, co pozwoli wyciągnąć z tego więcej niż na dzierżawie. 

Mam nadzieję, że ktoś podrzuci jakieś fajne pomysły  

dzięki!
    • Przez Aries
      Na własnej posesji od dzisiaj czyli 01.01.2017 można wycinać drzewa bez zezwolenia jeżeli nie odbywa się ona na cele gospodarcze. Czyli u siebie prywatnie można już ciąć wszystko według uznania, pamiętając tylko, że wycina się łatwo a na urośnięcie trzeba długo czekać.

Na cele gospodarcze zezwolenie obowiązuje na drzewa, których obwód pnia na wysokości 130 cm nie przekracza 100 cm w przypadku: topoli, wierzby, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej i platanu klonolistnego. W przypadkach pozostałych gatunków drzew – 50 cm czyli np. dąb, brzoza, sosna, świerk, grab, buk i inne nie wymienione w przedziale powyżej 100 obwodu.

Warto ochłonąć po tym nagłym uchyleniu niesprawiedliwej blokady i najpierw przemyśleć co naprawdę trzeba wyciąć. Często człowiek rzuca się na możliwość kiedy tylko ona powstanie a potem żałuje.

====================================================
      4 stycznia - Dodaję praktyczną informację z gminy Gniezno

*   *   *
      1 stycznia 2017r. weszła w życie ustawa o zmianie ustawy o ochronie przyrody oraz ustawy o lasach. Znosi ona wymóg uzyskania zezwolenia na wycinkę drzew i krzewów, które rosną na nieruchomościach stanowiących własność osób fizycznych i są usuwane w celach niezwiązanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz są usuwane w celu przywrócenia gruntów nieużytkowanych do użytkowania rolniczego.
      W pozostałych przypadkach (dotyczy to m.in. użytkowników działek na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych, osób fizycznych i podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, wspólnot mieszkaniowych, osób prawnych) wymagane jest uzyskanie zezwolenia na usunięcie drzewa, którego obwód pnia liczony na wysokości 130 cm przekracza: 100 cm – w przypadku topoli, wierzb, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej oraz platanu klonolistnego; 50 cm – w przypadku pozostałych gatunków drzew, oraz na usunięcie krzewów rosnących w skupisku o powierzchni powyżej 25 m2. Wszelkie informacje w tym zakresie można uzyskać w  Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego pokój numer: 46, 47 oraz pod numerami telefonów: 61 426 04 45, 61 426 04 46, 61 426 04 47. Wnioski w sprawie wydania zezwolenia na wycinkę drzew lub krzewów są dostępne w Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego ul. Lecha 6, 62- 200 Gniezno pokój nr 46, 47 oraz na stronie internetowej: www.gniezno.eu.
      http://www.informacj...ug-nowych-zasad

Już nie ma wątpliwości - u siebie prywatnie tniemy jak chcemy a w "pozostałych przypadkach" (wymienione wyżej) jest ograniczenie między innymi w postaci podanych średnic mierzonych na wysokości 130 cm.
    • Przez coolman111
      Jakie są ceny ziemi w waszych rejonach?

Wątek o cenach ziemi w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72441-ceny-ziemi-2013/
      Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/5089-ceny-ziemi/

Statek a co ma powiedzieć "normalny" rolnik co ma z 20ha . Kupować działki o pow. nie więcej jak 1ha i bawić się na takich małych powierzchniach jeśli powiedzmy jest przyzwyczajony, że ma co najmniej z 10ha w jednym kawałku.
    • Przez Arni
      Czy musieliście zrobić plan i dostać pozwolenie od sąsiadów żeby zrobić dach na oborze?
      Jak to było u was?

Pozdro Arni