garek

Kontrola z ARiMR

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
garek    155

Na jutro zapowiedziała się do mnie kontrola z ARiMR. Kontrola dotyczy wziętego przezemnie SPO. Czego mam się spodziewać. O co mogą się pytać ? co bedą sprawdzać. Narazie wielkie porządki na gospodarstwie ale się stresuje brrr.


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo85    14

Przyjadą z oddziału regionalnego czy z Warszawy. Jak z oddziału regionalnego to sprawdza tylko czy wszystko jest. Jak miałem odbiór chlewni razem z płytą i zbiornikiem to sprawdzili czy wszystko stoi, zmierzyli, porobili fotki z zewnątrz i w środku później zjedli obiad i sprawdzili wszystkie oryginały faktur czy się zgadzają z tymi które im złożyliśmy z wnioskiem o płatność. Się tylko śmiali że ludzie spać po nocach nie mogą a oni tylko sprawdzają czy obiekt rzeczywiście stoi i czy faktury się zgadzają. U mnie też całymi dniami wszystko sprzątaliśmy a oni nawet na to uwagi nie zwrócili tylko tyle że czysto było.

 

Podobno jak przychodzi kontrola z Warszawy to wtedy sprawdzają czy wszystkie wymogi zostały spełnione ale podobno rzadko się zdarza kontrola z Warszawy i do każdego nie jeżdżą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

dzięki , Mam nadzieje że tak będzie jak mówisz. A posprzątać chyba nie zaszkodzi. a co do wymogów to nie wiem czy tak wszystkie spełniłem


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

U mnie tak samo bylo jak mowi @przemo85. Nie masz sie czego @garek bac. Przyjada sprawdza i pojada


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

u nas u jednego goscia tez była i przyczepili sie do jednej krowy która zgubiła kolczyki. straszyli ze będzie musiał zrobic badania całego stada na wszystkie choroby własnym kosztem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo85    14
u nas u jednego goscia tez była i przyczepili sie do jednej krowy która zgubiła kolczyki. straszyli ze będzie musiał zrobic badania całego stada na wszystkie choroby własnym kosztem.

 

Ale to była kontrola w sprawie inwestycji? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidMalw    1

Edit:

U nas w jednym roku(w odstepie chyba 3 tyg) przyjechaly 2 kontrole,ale w sprawie platnosci za ziemie tzw doplat z unii.Pierwsza kontrole to "mialem ja". Tylko chodzilem po granicach,a oni za mna z GPS-em wartym kilkadziesiat tysiecy.A,gdy przyjechali drugi raz to z tata chodzili.Pierwsi byli stara Skodą(studenci).Przyjechali,wymiezyli,wypili kawe i pojechali.A drudzy czyms lepszym,tyle,ze bylem wtedy w szkole...


U-R-S-U-S C-385A RZĄDZI!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

U mnie parę lat temu przyjechali z ARiMR-u żeby zmierzyć czy jest wszystko się zgadza z dopłatami do ziemi. Przyjechali zmierzyli GPS powiedzieli że jest ok i pojechali ;)


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Koledzy ale żeby pomiar GPS był poprawny to trzeba zmierzyć 3 razy i wyliczyć średnią, tak kiedyś gdzieś czytałem.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

a co chcesz powieszchnie dzialki obliczyc??????/


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75
Ale to była kontrola w sprawie inwestycji? ;)

tak- w sprawie prow. jak naprawde masz to co zadeklarowałeś we wniosku to nie masz sie czego obawiać, a jak tylko sciemniałeś zeby wyrwać kase to niechciałbym być w twojej skórze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

hehe ja tylko kase wyciągąłem. Maszyny zaraz po sprzedałem a pieniądze przepiłem. Dlatego mam taki zachrypnięty głos ;)


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

bardzo śmieszne. jak jesteś taki pewien siebie to po co zakładasz ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo85    14

Słyszałem o kilku sytuacjach że jakiś cwaniaczek chciał wyłudzić kasę za refundacje inwestycji której nigdy nie przeprowadził

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

Przemo85 - w wiosce 25 km ode mnie jest taki gościu - postawił oborę silosy i wszystko stoi puste... a wiecie czemu ? bo ma również masarnie...


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

i po kontroli

przyjechała pani a panem. Raczej młodzi 30 -35. posprawdzali tabliczki znamionowe na wszystkich maszynach posprawdzali czy numery się zgadzają z numerami na fakturach. Sprawdzili czy posiadam maszyny te zadeklarowane jako moje przed wnioskiem. Na szczęście też się wszystko zgadzało. protokół i do domu. Da się żyć


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ankhazoot    0

Hej Wszytskim

Tak naprawdę to nie macie się co obawiać kontroli z SPO jeśli na wszystko macie faktury i wydaliście pieniądze na to co zadeklarowaliście że wydaliście.

Ja pracuję w ARiMR w Biurze kontroli, nie jeżdżę w teren ale coś o tym wiem, uważajcie na kontrole obszarowe a zwłaszcza te robione przez wykonawcę zewnętrznego, warto przy nich być, poźniej jedziemy My czyli ARiMR i zupełnie co innego wychodzi :-)

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tyger    2

u nas dla dwóch gości odrzucili, jeden bo miał stanowiska w oborze za krótkie (szerokoś była dobra ale za krótkie i okna małe i odrzucili (potem słyszałem że jak by za bvardzo nie cwaniakował to by przeszło) drugi wzioł brykieciarnie i maszyny i ciągnik i zawiesili był już komornik ale pokręcił sięi przeszło, to chyba tak jest że najpierw zawieszą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

U mnie byli tylko raz i to akurat w żniwa z ARiMR sprawdzić czy spelniamy warunki UE czy mozemy mleko odstawiać, ale sąsiad wszystko miał przyjechała kontrol i koleśka nie widziała tabliczki na drzwiach i się pyta Gdzie tabliczka a on się wkurzył i powiedził jej Jak nie widzi to niech se okulary od Breżniewa kupi, i mleko miał od razu wstrzymane


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel36    8

U mnie dzisiaj była kontrola płatności obszarowych, zadzwonili z agencji że za godzine przyjadą, skontrolowali 4 działki wszystko ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yasiooo    0

ja znowu mialem kontrole z mlodego rolnika tego pierwszego tzn z marca 2008 byli w listopadzie przyjechali z wawy i lublina ci z wawy pochodzili popatrzyli i pojechali a lublin zostal i papiery wypisal ale numer sprawy 001 czyli pierwszy z lubelskiego bylemm wtedy kontrolowany :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

Z tabliczki trzeba wszystkie dane spisać???

A co zrobić, jeśli na tabliczce nie ma roku produkcji, a trzeba podać???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

A co sprawdzają w kontrolach na PROW? Chciałbym wziąc nowy ciągnik ale boje się że jak mnie przewertują to zwróce wszystko ;) sprawdzają też pomieszczenia na nawóz i na rope (ja nie mam)? Strach mnie bieże, ale nowy ciągnik kusi... co sprawdzają? Czy czystośc ciągnika też? Bo jak wróce z pola to będzie zakużony i ubłocony czy wtedy mi nie zabiorą? :D


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel330    1

A nie wiecie czy są kontrole o dobrostan zwierząt.Ci co zajmują się produkcją mleczną to wiem że u niektórych kontrole już były a u producentów trzody chlewnej ??


Ursus c-330 na 10 ha wystarcza ale przydało by sie jakieś c-360 3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj