garek

Kontrola z ARiMR

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
garek    155

Dzisiaj o godz 18 zadzwonił pan z Agencji że jutro o 10 mam sie stawić koło mojego pola kóre nabyłem jako przejmujący gospodarstwo (program renty strukturalne) najlepsze jest to że będzie sprawdzałczy użytkuje tąziemie rolniczo :). Dojazd do teog pola jest zatarasowany 1,5 metrowymi zaspami a na polu leży 40 cm śniegu :). I jutro o 10 mqm kontrole pozdrowienia dla pracowników agencji :)


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Czekamy ma relacje z tej kontroli. Fotki mile widziane :)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

No dobra-bierzemy dopłaty więc nas kontrolują-wiadomo rolnik to taki cwaniak że pieniądze z dopłat (nienależnych zresztą :)) zdefrauduje czy też niezgodnie z przeznaczeniem wykorzysta-ok zgoda kontrole muszą być-z drugiej strony dzięki nam powstało mnóstwo ciepłych ,urzędniczych posadek-to ja się pytam-to tylko Oni Nas ?-a my to co?-nie możemy zadzwonić i tonem nie znoszącym sprzeciwu zaanonsować nasze przybycie-bo też chcielibyśmy zobaczyć czy aby dajmy na to w ARiMR wszystko aby halo jest :).No bo jeżeli już mam być traktowany jak potencjalny przekręt to chciałbym też się upewnić czy nie będzie mnie (co Boże nie daj )kontrolował osobnik mojego pokroju :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

dodam że dalje sypie śnieg a droge koło mojego domu w tej chwili odkopuje wyrówniarka :) polnych to wogóle nie widac :)


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

dopłaty xxx zł, widok wystającej głowy kontrolera z zaspy bezcenny :)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

powiem że mu nie podpisze papierów zanim nie zibaczy tego pola :)


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5

kontrola PROW.cz

Co sprawdzają?, gdize mam nabyć te durne tabliczki że brałem kase z unii?, sprawdzają miejsca na nawóż,ŚOR, paliwo? co jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Zrobię mały OT - wiecie ile stron ma wniosek na inwestycje rolnicze w Bułgarii (coś jak nasz prow) 3 strony; słownie :trzy :).


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

@garek nie ma sie czego bać. Kontrola fajna rzecz :) . Trochę dziwne ze koło pola masz się stawić. U mnie przyjechali do domu i większość działek mierzyli siedząc przy kawce :) .

 

A tak na marginesie to nie sprawiedliwe ze u was tyle śniegu a u nas raptem kilka cm :angry: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paulus841    173

Hehehe śnieg fajna rzecz. Tylko nie dawaj mu łopaty. Niech rękoma drapie....... A mnie kontrolowali z SPO i jak płytę budowałem to kontrola odbywała się przy kawie ale i na podwórku też. Nic strasznego!!!!! Tylko że mnie to kontrolowali jakieś 4 lata temu. Sprawdzali miejsce składowania nawozów i SRO ale do paliwa się nie czepiali. Sprawdzali sprzęt czy się zgadza to co kupiłem z tym co im napisałem bardzo ważne są dane z tabliczek znamionowych żeby się zgadzało wszystko z tzbliczki z tym co w papierach od maszyn no i grzebali w oboże czy wszystkie warunki sa spełnione. wymiary stanowisk poidła naświetlenie wentylacja itd.


Praca na roli wszystkich zadowoli!!! hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166
Zrobię mały OT - wiecie ile stron ma wniosek na inwestycje rolnicze w Bułgarii (coś jak nasz prow) 3 strony; słownie :trzy :).

Z tym iż napisanych czcionką Arial rozmiar 2 i cyrylicą na domiar złego :)-no ale dosyć tych żartów-@deer chyba w Twoim wieku wiesz już że nic nie dzieje się bez przyczyny i nawet ilość stron w polskim wniosku ma swój głębszy(chociaż może i zbyt głęboko ukryty) sens

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Coo 3 :) u mnie to każdy miał oddzielny wniosek i każdy po minimum 15 stron, nie wiem czemu, ale może z tego względu że biorę każde dofinansowanie, poplony, zwrot kosztów zakupu paliwa, do materiału siewnego itp. itd. Wypełniali to z godzinę, normalnie były chwile grozy jak jakiś papier zginął :) ale się znalazł :)

 

Edit: ups źle zrozumiałem to co deer napisał, myślałem że chodzi o te co wypełniają kontrolerzy podczas kontroli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

kontrola wypadła pomyślnie. Wszystko się zgadza oby takich kontroli więcej :)


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubu365    1
No dobra-bierzemy dopłaty więc nas kontrolują-wiadomo rolnik to taki cwaniak że pieniądze z dopłat (nienależnych zresztą :)) zdefrauduje czy też niezgodnie z przeznaczeniem wykorzysta-ok zgoda kontrole muszą być-z drugiej strony dzięki nam powstało mnóstwo ciepłych ,urzędniczych posadek-to ja się pytam-to tylko Oni Nas ?-a my to co?-nie możemy zadzwonić i tonem nie znoszącym sprzeciwu zaanonsować nasze przybycie-bo też chcielibyśmy zobaczyć czy aby dajmy na to w ARiMR wszystko aby halo jest :).No bo jeżeli już mam być traktowany jak potencjalny przekręt to chciałbym też się upewnić czy nie będzie mnie (co Boże nie daj )kontrolował osobnik mojego pokroju :)

 

 

 

 

 

 

z tego co mówisz ze byla kontrola to jak mogli sprawdzic pole które jest zasypane śniegiem???????:))))))))))))


Wielki fan case jx/new holland td

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paulus841    173

O to chodzi, że nie zabardzo mogli ale pewnie chcieli. Bo nie podumali o tym że jest w hu..... sniegu..


Praca na roli wszystkich zadowoli!!! hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

a ja sądze że padło losowanie na dane gospodarstwo i musieli jechać formalności do spełnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

Paweł330 pytasz o kontrolę z zakresu dobrostanu zwierząt. Miałem taki rentgen. Polegało to zmierzeniu natężenia światła luksomierzem w budynkach gdzie przebywały zwierzęta. Zbadano też zawartość szkodliwych gazów w powietrzu w budynkach. Chodziło najbardziej o amoniak.

W pochmurny i deszczowy dzień luksomierz w oborze pokazał niedostateczne oświetlenie światłem naturalnym, mimo prawidłowego stosunku okien do posadzki.

Tam gdzie jest świetlik kalenicowy było ok. Szukanie haków na nas rolników będzie się nasilać.... :angry:


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szynszyl    0

Czy miał ktoś kontrole prow spo, sapard dzie sprawdzali zgodność upraw ztymi podanymi w wniosku.?Konkretnie chodzi mi oto że ,miłem wpisaną uprawe na 2008 ,dopłaty 2009 . Ale się nie wyrobiłem i posadził bym ją na jesieni 2009. Mogą sie czepic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waltra    0

Miał ktoś może ostatnio kontrolę z modernizacji?Niektórzy strasza,że mierzą budynki co do centymetra.To chyba lekka przesada jakaś tolerancja chyba jest ,mało się słyszy ,zeby komuś po kontroli wypłatę wstrzymali.Czy trzeba miec też pod ręka takie kwity jak:atest opryskiwacza ,świadectwo ukońnczenia kursu chemizacyjnego ,umowę na wywóz śmieci,kwity od wywozu szamba,kwity od odbiorcy opakowań po pestycydach ,kwity od odstawy zuzytych olejów silnikowych?Nie piszę o papierach dot hodowli bo nie mam.Kontrolerzy wchodzą do poszczegóolnych budynkóow i lustrują wszystko po kolei czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

ja mialem taka kontrolę. ale nic szczególnego nie sprawdzali tylko czy są maszyny i tabliczki znamionowe. waltra ale to wszystko o czym piszesz też mialem przygotowane bo mialem takie informacje że to tez sprawdzają:lol:. dowiedzialem się też od nich że chcą przejść na taki system kontroli wyrywkowy bo mają na to 5 lat i przez te 5 lat do każdego dotrą bo i tak nie można tych maszyn sprzedać przez te 5 lat.


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

A moge się was spytac jakie macie dotacje itd? Jesli mamy na PROW to tylko sprawdzają masyzny i nic wiecej czy tez z nudów pójdą inne rzeczy ogladac?? Ps tabliczki znamieniowe ciągników i maszyn tak?? I inne pytanie czy tez trzeba mieć jakas tabliczke typu ciagnik kupiony za unijna kase czy to nie jest wymagane?


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

to zalezy jakie masz gospodarstwo. jeżeli masz na siebie budynki to mierzą ci także budynki. tak sprawdzaja tabliczki znamionowe na maszynach. i nie trzeba mieć żadnych dodatkowych tabliczek że maszyna zostala kupiona za unijne pieniądze. oprócz tablicy informującej która powinna być zamontowana w gospodarstwie jeżeli skorzystaleś z pomocy powyżej 50tys euro


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Jak nikomu nie potrącili, mi ucieli za 1,5 ha, bo po kuku nie zdążyłem poplonów posiać, szczerze to znikło w tłumie :) Mi mierzyli GPRS-em wszystkie pola co do metra kwadratowego :lol: Przynajmniej wiedziałem ile odorać sąsiadowi, jak przybrakło, ponieważ mam sąsiada który ciągle mi się w moje pole ładwaeraz to się odorało co swoje, i słowa nie powiedział :) Mi żadnych budynków nie mierzyli, ponieważ nie korzystałem z żadnych dofinansowań na sprzęt itp. Jedyne to wszędzie sieje poplony, biorę dopłate do materiału siewnego, i o zwrot paliwa. Nawet czepiali się, że mam bele na polu po układane, a uciekło od razu 0.25 ha :) Tak ogólnie to mase papierów i atestów, ale jakoś przeszło, z okazji, że miałem niezgodności, to już się zapowiedzieli na następny rok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Właśnie jestem po kontroli z MR-SPO ,sprawdzali atest opryskiwacza,kurs na opryskiwacz,ewidencje zabiegów.Dokonali pomiaru budynków(dopuszczalny błąd 5%),sprawdzali dobrostan zwierząt (mam stado zarodowe gęsi),pomiar płyty obornikowej i zbiornika. Umowy na wywóz odpadków komunalnych,i odprowadzanie ścieków bytowych,umowy z odbiorcami nadwyżki obornika,świadectwo ukończenia szkoły(pokazać oryginał),sprawdzali stan maszyn podanych we wniosku ze stanem faktycznym(ja większość starych sprzedałem i nie mam ich na stanie więc odnotowali to w protokole kontrolnym),wpisali maszyny zakupione w czasie trwania projektu.Kontrola trwała od 10.00 do 12.30 przebiegła pozytywnie i mam czekać teraz na następną kontrolę(będzie kontrola obecnej kontroli) po prostu paranoja.


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj