Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Dominik

John Deere 6230 Co o nim myslicie???

Polecane posty

damian12345    0

A co myślicie o JD 6230 Comfort w Full opcji ? Będzie prasował z prasą JD 854 MaxiCut,siał nawozy z rozsiewaczem 1200 kg,pryskał z pilmetem 2500l,rozrzucał obornik z rozrzutnikiem 8 ton,rozlewawał gnojowice z beczkowozem 8000l,siał kukurydze,jeździł z przyczepami w transporcie i od czasu do czasu będzie uprawiał z broną aktywną 3m. Może jakieś inne propozycje ? POZDRAWIAM :D

PS.Ciągnik będzie pomocniczy na 80ha.

Wacek21    35

No co mamy myśleć, jesli full opcja i pomocniczy to bedzie Ci sie nim dobrze pracować :)

ejczbio    24

A co myślicie o JD 6230 Comfort w Full opcji ? Będzie prasował z prasą JD 854 MaxiCut,siał nawozy z rozsiewaczem 1200 kg,pryskał z pilmetem 2500l,rozrzucał obornik z rozrzutnikiem 8 ton,rozlewawał gnojowice z beczkowozem 8000l,siał kukurydze,jeździł z przyczepami w transporcie i od czasu do czasu będzie uprawiał z broną aktywną 3m. Może jakieś inne propozycje ? POZDRAWIAM :D

PS.Ciągnik będzie pomocniczy na 80ha.

Czyli sporo będzie robił, mam 6230 i poszukałbym coś z lepszą skrzynią...Case, MF, Claas

Wiadomość z agroFakt.pl

ejczbio    24

Mam 16x16 PQ Nie chodzi o ilość przełożeń, a o przełączenie grup, które jest mocno irytujące(będę to zgłaszał na gwarancji) Zmiany biegów też moim zdaniem u konkurencji płynniej się dzieją. Jeszcze rewers mógłby tak nie szarpać. Jeździłem Casem i tak wszystko dzieje się płynnie, bez szarpnięć... żałuję, że nie mogłem poczekać kilka m-cy na Case. A poza tym wszytko OKI hehe

ejczbio    24

Oooo skąd wiesz? i jak to zrobić? Właśnie zastanawiałem sie nad tym, czy da się coś z tym zrobić, bo czasami muszę sprzęgła używać tak szarpie...

rafalkom555    13

Jak zrobić to nie wiem ale ktoś kiedyś pisał na AF że mu trochę szarpał i serwis podregulował. W instrukcji obsługi może jest, a jak nie ma to serwis i patrz co i jak robią żeby było na przyszłość :D

kissmy...    57

wskażcie mi proszę gdzie mogę znaleźć wykres obrazujący przebieg mocy i momentu obrotowego jd 6230 comfort, ciekaw jestem dlaczego takie informacje nie znajdują się w instrukcji obsługi

danielhaker    823

Jeszcze tydzień temu gdzieś widziałem ten wykres. Jak go znajdę to napiszę.

kissmy...    57
Napisano (edytowany)

znalazłem tylko to:

http://www.google.pl...OsLqpIgO&zoom=1

to dla 6330, ale rzućcie okiem co twierdzą o premium na 4 zaworach;

i jeszcze tutaj dobrze zbadali 6230 na 4 przełożeniach głównych: http://tractortestlab.unl.edu/Deere/jd_6230pq.pdf

ale nadal nie znalazłem krzywej przebiegu mocy

Edytowano przez kissmy...

kissmy...    57

muszę odświeżyć temat, otóż mam chyba problem z hydrauliką w 6230 comfort, otóż mam takie ramię na tylny TUZ (podobne do ramienia od ładowacza czołowego) i używam go do przenoszenia bigbagów z nawozem, zazwyczaj podczepiałem to ramię pod 6610P i nie było problemów, aby dźwigał 2BB po 500kg (ramię ma ok 3 metrów, tak że sięga wszystkie worki z samochodu od jednej strony) i mój 6230 dwóch BB podnieść nie chciał, więc przewoziłem je pojedynczo, ale gdy już podniosłem worek to po ruszeniu tenże opadał z powrotem na podłogę samochodu i musiałem go jeszcze raz podnieść (przesunąć dalej suwak EHR) natomiast po odstawieniu BB na miejsce i odczepieniu po ruszeniu do przodu podnośnik sam się unosił mniej więcej o tę samą wysokość, na którą opuścił się samoczynnie po podniesieniu worka na samochodzie, mam do Was pytanie dlaczego tak się dzieje (przy każdym BB)? wydaje mi się, że zacięła się funkcja tłumienia drgań poprzez TUZ i po ruszeniu on sobie po prostu opuszczał (na pełno) bądź podnosił (na pusto) TUZ, ale tak nie powinno się dziać, co o tym sądzicie

Pablo7    0

Witam. Odstąpie zamówionego w Lublinie John Deere 6230. Termin realizacji wrzesień. Nr tel 698-025-491

Edytowano przez Pablo7

Pablo7    0

Mam problem z wysłaniem tej specyfikacji na PW, proszę o podanie e-maila na PW to wyśle.

Edytowano przez Pablo7

danielhaker    823

Przenieście rozmowę na PW bo w przeciwnym wypadku skończy się ta rozmowa na ostrzeżeniu

arooo    0

witam, jestem zainteresowany kupnem ciagnika o mocy 100-115 km jako ciagnik pomocniczy (kosiarka, rozrzutnik, przyczepa samozbierajaca). mysle o JD 6230 i 6330. jesli ktos moglby mi podpowiedziec cos na temat tych modeli (spalanie, awaryjnosc) to bylbym bardzo wdzieczny. pozdrawiam

Tematy połączone

Edytowano przez danielhaker

rolnik6330    0

jeśli chodzi o 6330 to użytkowuje takiego od 4 lat, jak narazie chodzi bez zarzutów. Spalanie jak w każdym, jak będziesz mu wstawiał to spali ile wlejesz a tak to trzyma się w normie, powiem jeszcze że drogi nie lubi pali wtedy równo czy ma ciężko czy też nie :) przy orce 4 skibowym kuhn i wały to 18/ha, siew to około 7-8/ha, talerzówka około 10/ha. Pozdrawiam

Bocian6230    2

Mamy 6230 już 5 rok i na razie nie narzekamy . Większych awarii nie było , pracuje z wszystkim co mamy ,ale głównie w cięższej pracy .Komfort pracy jest b.dobry

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez krzycho88
      Witam.
      Przymierzam się do kupna takiego valmecika, ma on uszkodzony wałek wom gdy próbowałem włączyc to straszne zgrzyty było słychać i jeden z wałków (chyba ten 1000obr.) blokował się. Warto pchać się w taki ciągnik ?
      To że wyje podczas jazdy to normalne w nich ?
      Mieliście jakieś awarie w nich ?
      Jak wygląda sprawa mtg w silnikach SISU ? chodzi mi o żywotność 
      Wiem że mało kto posiada takie ciągniki ale prosiłbym o jakąs pomoc.
      Z góry dzięki i pozdrawiam
    • Przez Patryk01
      Witam poszukaje informacji i opini na temat ciągnika DF 5110c . Chodzi mi głównie o spalanie awarie itd

• Przez Skwarus
      Witam, niedawno kupiłem prasę John Deere 580 z rotorem, zrobiłem nią 70 bel bez żadnego problemu, a teraz zaczęła się zapychać za rotorem, bela się przestaje obracać, pasy się zatrzymują i muszę wyrzucać materiał z komory. Nieraz jakoś dobrze złapie i jest wszystko dobrze ładna bela wychodzi. Był podobny temat o jd 550 ale nie było jednoznacznej odpowiedzi. Czy przyczyną może być zbyt ślizgi ten walec za rotorem?
      Jeśli ktoś miał taki problem prosiłbym o pomoc.
      Pozdrawiam
    • Przez ziutek92
      Witam panowie soje prawie przed zakupem wyżej wymienionego kombajnu który rzekomo posiada 2500h tylko po odpaleniu ukazał się niebieski dym ale na wolnych obrotach znikł wiadomo gdy się doda gazu troszkę czarnego puści kombajn stał włączony z młocarnia aż złapał swoja temperaturę i na pełnych obrotach widać jak delikatnie ale to dosyć bardzo delikatnie przydymia na niebiesko dodam ze jak już rozgrzany to na wolnych obrotach nic nie dymił silnik równo pracuje na obrotach i luzie są świeżo wymienione wszystkie filtry jak odkręciłem filtr powietrza to ten wewnętrzny by delikatnie ale wyczuwalnie mokry gospodarz mówi to tak było i że tego prawie nie widać że wszystko w porządku że silnik ani grama oleju nie bierze. dodam że stan faktyczny podzespoły tzn jak sita podsiewacz cepy klepisko odrzutnik luzy na wytrząsaczach są na 5 ciężko określić czy stan godzin to faktyczny. proszę o jakąś poradę.
    • Przez ziutek92
      Witam panowie i panie mam problem ze swoja zakupioną od nowości R. dodam że przebiegu ma 690mth i jest w bardzo dobrym stanie krótko mówiąc dbam o swój ciągnik. Problem tkwi w tym że dzisiaj po odpaleniu wszystko jest ok silnik równo pracuje itd ale licznik co jakiś czas się resetuję zapalają się wszystkie kontrolki tak jak przy przekręceniu kluczyka po zapłonie. Sprawdziłem dziś wszystkie bezpieczniki czy są dobre i czy dobrze są zamocowane i nie zaśniedziałe oraz wszystkie przekaźniki czy ą dobrze zamocowane i czy styki nie zaśniedziałe a problem nie ustał. czy ktoś z was panowie miał już może podobny przypadek? dodam tylko tyle ze na wiosnę była kalibrowana skrzynia i coś tam ten mechanik patrzył w laptopie i od tamtej pory ciągnik nigdzie nie pracował tyko stał czekał na prace sezonowe czy to może mieć jakiś związek z tą kalibracją?