Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
thor1984    685

Czy można zasiać lucernę jako wsiewkę  z owsem, łubinem i grochem, następnie skosić  na sianokiszonkę? Czy taka mieszankia nie zagłuszy wschodzącej lucerny? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PolskiRolnikt   
Gość PolskiRolnikt

Ja bym zamiast owsu dał jęczmień :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek25    3

Kujawsko-pomorskie mieszanka lucerny z życicą  roślina ochronna jęczmień zasiana 26.03

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo-17    11

Właśnie ja też z jęczmieniem chce zasiać. Tylko mam dylemat :(  czy się jeszcze nie wstrzymać, czy już siać?

Edytowano przez pablo-17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek25    3

u mnie akurat to pole na którym siałem było nastawione dobrze do słońca i gleba była odpowiednio nagrzana bo jęczmień dziś już zaczynał kiełkować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo-17    11

A u mnie przymrozki w nocy :( z soboty na niedziele było -5. I sam nie wiem jak zapózno zasieje to sucho pociągnie i du... a jak za wcześnie to może ją przymrozić i też du...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalk13    26

Z jeczmieniem czy owsem można siać jedynie na dobrych glebach gdzie nie brakuje wody 50kg wystarczy nie wiecej. Ja uważam że najlepiej siać w czystym siewie ponieważ lucerna nie lubi konkurencji innych roślin a ziemia do siewu musi być nagrzana, bo tylko chwasty rosną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Westa    9

Z lucerną doświadczenie mam jedynie czysto amatorskie, jeszcze jak teściowie mieli zapał do chowu królików na własny użytek, to kawałek pola przy domu był obsiany czystą lucerną. Ojciec dla frajdy jeszcze ścinał ją kosą, podobno się przy tym relaksował :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

ja sieje w trawe oslonowa i jest git 8-10 kg i chwasty nie maja szans,jedyny minus to w roku siewu nie skladam doplat na wysokobialkowe bo zycica zawsze bedzie szybciej rosla , na jesieni padnie i zostaje czysta lucerna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

ja będę w siał tą mieszankę z życicą i pytanie bo pierwszy rok sieje. Kiedy to wysiać? Planowałem 2 połowa kwietnia tylko nie wiem w jakim tempie wschodzi lucerna i czy powiedzmy jak przymrozek przyjdzie w maju to jej nie załatwi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rok temu czekałem do początku maja żeby na ogrodników nie wyszła. zasiałem początkiem maja a ta po 5 dniach na wierzchu już była w szoku byłem ze tak szybko. ale na szczęście nie było przymrozków  było ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

dzięki wielkie za odpowiedź . Pewnie posieje podobnie jak qq wtedy gleba cieplejsza to lepsze wschody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

witam

zasiałem lucernę w czystym siewie rok temu pryskałem chwastoxem bo było dużo chwastów

trochę zadko wzeszła mam nadzieje ze się w tym roku rozkrzewi

czy można ja leka brona potraktować trochę suchych pozostałości po chwastach

czyu was   również w pierwszym roku  było dużo chwastów  kosiłem raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
YanYsz    6

Czy w czystym siewie można już myśleć o siewie lucerny czy lepiej poczekać do ~15 kwietnia??

Jak jest z wrażliwością siewek na przymrozki?? Jak to się ma do siewek koniczyny czerwonej np.??

Mój teren to północne mazowsze, wiem że koniczyny to już teraz sieją...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

w tamtym roku sialem lucerne z dsv 17 marca i bylo super 30kg + 8kg furterio. w tym  niestety jeszcze nasiona w garazu i jednorocznej 11kg bede dawal zeby wiecej masy w tym roku bylo bo na chwasty te 8 w zupelnosci wystarcza

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
YanYsz    6

Ja planuje zasiać mieszankę lucerna 30 kg + komonica 4kg.

Na tą chwilę myślę o wtorku 5,04 - przed prognozowanym środowym deszczem;)

Edytowano przez YanYsz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Jest sens siać lucernę po życie na kiszonkę czyli okolice 10-15 maja? Pole dobrze nawożone o dosyć wysokim ph. Ciekawe czy ktoś to praktykował. Te susze mi trochę straszne..

Edytowano przez mlodyhef

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Hm z reguły po życie pole jest mocno przesuszone i może być problem ze wschodami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
YanYsz    6

Siejecie??

Ja spasowałem jednak do niedzieli, wg prognozy mają być burze w najbliższych dniach, boję się że po zasiewie i wałowaniu ulewa zrobi skorupę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

ja czekam do ostatniego tygoddnia kwietnia. Boje się o majowe przymrozki a lucernę pierszwy raz sieję a i szkoda by było 800zł stracić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PolskiRolnikt   
Gość PolskiRolnikt

Ja zaryzykowałem i zasiałem wczoraj w mieszance z trawą na dzisiejszy deszczyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Ryzykanci u mnie też wszyscy posieli a nadają mrozki. Ryzykować dla 2 bel więcej nasiona+ paliwo i czas nie warto


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez maksymilionlubelkie
      Witam mam 5 sztuk bydła z czego połowa to młodziez i chciałbym zrobić sianokiszonkę z lucerny gdyż słyszałem że siano z niej to lipa . Kto mi powie od początku jak ją zrobić ? Chodfzi o pryzme bo silosa brak a belka ponoć szybko się psuje. prosze o rade !
    • Przez aster453
      Chodzi mi o to czy i w jaki sposób można wyegzekwować od sprzedającego jakiegoś zadośćuczynienia za wadliwe ziarno lucerny które kupiłem.
      Czy są jakieś kroki prawne ? Pewnie tak ale od czego zacząć.
      Pole było przygotowane do uprawy jak wyżej rok wcześniej był jęczmień, środki wiadomo jak na zboże jare. Teraz siew na początku maja i do dziś zieleni się niecałe 10 % lucerny plus niestety chwasty i trawy. Mam mieć niby wizytę producenta tejże lucerny na moim polu jednak nie wiem co to da ponad 2 koła wyrzucone w błoto nie mówię już o nawozach (p,k) i wcześniej wapno. Rok wcześniej Radnap po żniwach i obornik.
      Nie zamierzam tego tak zostawić jak dealer i producent nie poczują się do winy ujawnię ich nazwy tu na forum w celu przestrogi.
    • Przez damianoooo
      Witam do końca tygodnia muszę  zasiać lucernę 1h sieję ją pierwszy rok na 4 klasie gleby. Nie mam o niej żadnego pojęcia, w  okolicy też nikt  nie sieje. Jak nawozić jakie dawaki ? ile czasu schodzi ? Kiedy kosić mniej więcej ile dni od zasiewu. ile bel z 1 h ? na jeden pokos. Czy lucerna na słabszych klasach ziemi ma sens ?
    • Przez Kamil9717
      Mam pszenicę i chce zasiać po niej lucernę na wiosnę z jęczmieniem i zebrać w okolicy mają na kiszonkę i zastanawiam się czy nie było by dobrze żeby zaraz po żniwach wywieźć obornik po niej i zasiać lubisz z gorczyca i na jesień to przuorac żeby zrobić dobrą pruchnice co o tym myślicie? Ktoś tak kiedy robił? 
    • Przez pynia93
      Szanowni Państwo,
      Mam do sprzedania kiszonkę z lucerny z pierwszego pokosu z 2017 roku. Cena 49 zł/ balot.
      Parametry kiszonki / kg s. m.:
      sucha masa - 28,23
      popiół surowy - 4,96
      białko surowe - 18,56
      tłuszcz surowy - 2,80
      włókno surowe - 31,31
      NDF - 50,44
      ADF - 36,03
      skrobia - X
      pH - 4,99
      Możliwości odbioru:
      - odbiór osobisty w miejscowości Nowy Secymin
      - dowóz w dowolne miejsce Polski za dodatkową opłatą
      Prośba o wcześniejszy kontakt telefoniczny:
      +48 883-975-751
      +48 604-959-888
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj