Polecane posty

ponczo12496    0

Jeżeli będziecie mieć jakieś info o cenie malin woj. Lubelskie z dnia dzisiejszego dnia to bardzo proszę, bo mam dylemat kiedy rwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

A w Warszawie na bazarkach przyosiedlowych po 5 zł za 250 gr Malin lub Porzeczki.

 

Dlaczego do cholery rolnicy nie sprzedają bezpośrednio ?

 

Ta pani z bazarku ile sprzeda dziennie?? 5kg? 10?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

warto odswiezyc watek, jak myslicie jakie beda ceny w tym roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Mysle ze glownie anomalia pogodowe wykreuja nam cene, a obecnie waza sie losy.


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

anomaliie swoja droga, mysle ze wieksze znaczenie ma dobra wola przetworcow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemaros    10

kolego wisnia zeszla bedzie zapotrzebowanie maliny nie wiem a truskawki sa sprzedawane po kosztach wiec beda chcieli odbic straty.ale jak bedzie to pokaze czas i pogoda.w moim regionie jest duzo nasadzen truskawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominik55   
Gość dominik55

Jaką cena obstawiacie za maliny na rok 2013? będzie powyżej 3-4zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarucki    3

co do Wiśni, to niebyłbym taki skory że cena będzie porównywalna do zeszłorocznej :) Magazyny może zeszły, ale wystarczy że w USA będzie wiśnia a u Nas nie bedzie ceny :P

 

Maliny - podobnie :))) ale trzeba patrzeć na bałkany :)

Porzeczka - Kwestia czasu jak się to wszystko zapcha!!!!!!

 

Co do Cen owoców jak i warzyw to w w naszym kraju niestety jest Wolna Amerykana - Rząd tego nie kontroluje i robią z nami co chcą! a robione jest to celowo albo nieświadomie - ale ktoś przez to na nas Bardzo Dobrze Zarabia !


Zetor 7340, Ursus 2812, JD 5410N, Lamborghini Runner 450, Lamborghini RS80
Joanna#1, Joanna#2, KPS-3...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemaros    10

kolego jarucki wszystko zalezy od pogody i od przetworcow jak oni sie zapatrza na ceny jakie podpisza kontrakty.na truskawce nie zarobili wiec moze beda chcieli odbic straty z duzym zyskiem.pozyjemy zobaczymy do czerwca nie daleko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

coś mi się wydaje że będzie truskawkowy dołek, może nie w tym roku ale w następnym to już prawie pewne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemaros    10

w tym juz moze sie pokazac nadmiar truskawek ale u nas tak jest jak cos zaplaci i sasiad zarobi to drugi na hura sadzi zeby tylko miec i sprzedac za marny grosz obnizyc cene drugiemu.nie umiemy szanowac naszej pracy taka juz nasza natura.polak zazdrosny jest o wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

racja kolego ale pomyśl każdy gdzieś szuka tego grosza aby mieć niech kazdy ma po te 2 ha tej truskawki ale nie jak miał 2 ha i mu zaplaciła to po 15 sadza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldemaros    10

kolego cinek masz racje mala lyzeczka a stale a nie odrazu chochla.u nas tak bylo z papryka mialo nas 3 ja mialem 4 dwoch kumpli po 2ha nagle dom w dom bo zaplacila jeden rok.tak samo z z truskawkami chca sie posrac ja akurat nie mam i nie zamierzam sadzic.poprostu skupuje,nikomu nie zazdroszcze pracy.jak jest jej nadmiar to wszyscy narzekaja bo tania bo po co tyle nasadzili ale jak droga to nowe nasadzenia robia ci ktorzy najbardziej narzekaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

zgadzam sie z wami. u was sa nasadzenia truskawki , u mnie z kolei to samo jest z porzeczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

co do drzew owocowych to kilka lat musi być aby drzewka dawały plon na poziomie to nie sądze aby tak szybko wyrwali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zorak
      Po założeniu plantacji truskawki przyszedł czas na plantacje mialiny. W tym roku 1800 sztuk sadzonek odmiany POLANA. Dlaczego ta odmiana ?? Jest to malina bardzo plenna, owocująca na pędach jednorocznych które nie potrzebują podpórek. Po zbiorze wystarczy skosić pędy. Przedplonem był jęczmień. Pole na zime zaorane a wiosną zrobiona uprawka i własnie jestem na etapie sadzenia. Rozstawa w rzędzie 0,5m a między rzedami 3m.
      Pierwsze pytanie - czy po posadzeniu obcinać pozostałość zeszłorocznego pędu na równo z ziemią ?? czy pozostawić ??
      Jeśli ktoś zajmuje się profesjonalnie tą rośliną to prosze o kilka wskazuówek odnośnie nawozów i oprysków - zwłaszcza oprysków. Jakie oprysk, kiedy i na co.
      pozdrawiam i czekam na jakies wieści
    • Przez RolnikMateusz1
      Witam.
      Mam problem otóż dokladniej truskawki nie zostały ogracowane jesienią i teraz wiosną sporo chwastów się wdarło (na jesien nie rozsadzałem truskawek i dlatego są bardzo blisko siebie i poprostu ciezko wypielic). I czy może znacie jakieś opryski na chwasty?

      P.S szukałem w innych tematach nie moglem znalesc ..
    • Przez sezam
      jakie są kombajny do malin i ile kosztują
    • Przez darekn
      Witam posiadam jakieś 4 h czarnej porzeczki z czasem pewnie trochę jeszcze powiększę plantację i myślę nad kupnem jakiegoś kombajnu (raczej używanego ) . Proszę a rady jaki wybrać , mechaniczny czy hydrauliczny fabryczny czy z rzemiosła .przeglądając internet trafiłem na kombajn taki jak na zdjęciu i nawet mi się spodobał mały sprytny i lekki co sądzicie o takiej konstrukcji ??


    • Przez sezam
      Witam mam mam trochę tego maliny z 40 arów a truskawki 15arów i chciałbym się spytać czy nawadniacie swoje plantacje i czy widzicie jakiej porawe wydajności
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj