Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Krakers16    2

Ile tak naprawde powinna miec wilgotnosci? pierwszy raz robie wiec nie wiem co i jak?

 

Co sie stanie jesli owine zbyt wilgotna trawe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Około 30% s. m. Jeśli się nie mylę, jak będzie mocno mokra to może się popsuć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krakers16    2

Jesli zwine baloty a nie zaze ich ofoliowac a popada na nie deszcze to nalezy poczekac jak przeschna?

 

Jak w prosty sposob na oko mozna sprawdzi ze trawa ma okol 30-40 % wilg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

jeslio ciagnik np c360 podniesie tylem na owijarke to już wystarczy za mokre sle nie jest w belach tylko kwestia podnoszenia ale jesli zrobisz za suche to ciezko ubelowac bardzo wolno trzeba jezdzic na dobrych obrotach i nadal sie moze zepsuc bo duzo powietrza zostanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

W środę zebrana sianokiszonka z 3,5 ha, koszona w poniedziałek odrobinę za sucha a we wtorek idealna, wydajność całkiem dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Ja zaczynam po niedzieli - dopiero zaczyna się kłosić, trawka ładna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starybudnik    221

U mnie pierwszy pokos można uznać za zakończony. Dziś udało mi się sprawować siano jutro będę zwoził i dokonczylem sianokiszonke. Pogoda u mnie przez cały tydzień była idealna na sianokosy wszystko zebrane bez deszczu, ilościowo bardzo dobrze. Tydzień był bardzo pracowity

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944

U mnie też zakończony pierwszy pokos 6.5ha - 190 belek po welger rp 200. Krowy powinny być zadowolone ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86
Napisano (edytowany)

dzisiaj skończyliśmy 1pokos 6,5ha 139bel sianokiszonki prasa krone 125. Wszystko ładnie podeschniete. Cały tydzień bez deszczu.

Edytowano przez damian40000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Ja kosiłem w poniedziałek wieczorem i odrazu roztrząsłem a w czwartek zierałem na sianokiszonke. Można powiedzieć że prawie siano ok 15-20% wilgotności. Dziś pewnie nadawało by sie na siano :)


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Tak spytam -może nie w temacie ale są u was meszki ? Takie małe ,,to'' a na dworze nie da posiedzieć \ wiem że w Łódzkiem nie ma ale w kuj-pom [większej części ] są. ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

U nas na Kujawach jeszcze nie ma ich przynajmniej u mnie :)


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

No widzę że niektórzy szybko się obrobili osobiście stoję na koło 70% I pokosu i u siebie i na usługach, kuzyn chyba nawet dzisiaj pojechał belować. Myślę że około następnej niedzieli będzie koniec, zależy od pogody bo początek tygodnia zapowiadają deszczowy ale to prawdziwa loteria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Folenka    29

U mnie w 90% zakończone, 100 sztuk sianokiszonki i 40 siana na obecną chwilę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba55    501

u mnie dopiero 2 ha zebrane,reszte czyli 13 ha bede kosil po niedzieli


coraz gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jesli zwine baloty a nie zaze ich ofoliowac a popada na nie deszcze to nalezy poczekac jak przeschna?

 

Jak w prosty sposob na oko mozna sprawdzi ze trawa ma okol 30-40 % wilg?

 

Zależy jak bardzo mocno przesiąkły... Dobrze posyp bele solą od środka i następnego dnia owiń. Bele w ten sposób lepiej i szybciej przeschną, a na dodatek krowom lepiej będą smakowały. Z kiszonką tego nie praktykowałem ( więc co do dokładnego dnia odczekania po posypaniu nie mam pewności, bo to zależy od ich wilgoci, trzeba oglądać bele aby dobrze to stwierdzić i samemu podjąć słuszną decyzję) ale z sianem jak najbardziej.

Raz miałem taką sytuację, że zebrałem siano, które było praktycznie suche, ale miejscami widocznie dobrze nie przeschło, a pogoda na następne dni nie zapowiadała się zadowalająco, więc padła decyzja na prasowanie. 90% bel była suchych, a pozostała część była lekko wilgotna, czego skutkiem było grzanie się beli od środka. Bele, które się grzały zostały dobrze obsypane solą, po okresie ok. tygodnia ponownie zostały obsypane. W ten sposób uchroniłem bele przed zepsuciem, a krowom ewidentnie one lepiej smakowały niż te nie obsypywane.

 

Jedyny prosty sposób to chyba tylko wilgotnościomierz. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr820    43

Witam

Mam łąkę która jest 2 rok od przesiania, jest na dość niskim terenie, posiałem na niej mieszankę traw takich jak Koniczyna, jest biała i czerwona (koniczyny jest ok. tak połowa, tzn jak się patrzy na pokos) trochę jest rajgrasu i reszta to taka pospolita trawa...

Skosiłem ją we wtorek (ze zamiarem zrobienia sianokiszonki), jest dużo koniczyny to chciałem żeby podeschła trochę, ale dziś między godziną 3 a 8 rano lał na nią bardzo obfity deszcz, pojechałem dziś zobaczyć moją piękną trawę, a tu na łące stoi miejscami 5 cm wody... I teraz mam problem, bo na niedzielę zapowiadają opady, a raczej nie obeschnie to do niedzieli, jak myślicie gdybym to z prasował i zakisił to by zgniło?? Na siano też nie bardzo zostawić bo tak jak wcześniej wspominałem ma znowu padać... No nie dużo tego jest bo jakieś 30 ar, ale naprawdę mi szkoda zostawić tego na zmarnowanie, robiliście kiedyś w takich warunkach sianokiszonkę??

 

To była chyba ta trawa siana http://www.panfarmerek.pl/product-pol-3570-Trawa-pastewna-lakowa-lakowo-pastwiskowa-M2-z-motylkowymi-10kg.html


KPK Kumurun Team


Zanim komuś pomożesz, zastanów się czy on by ci pomógł!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944

Wczoraj udało się zebrać drugi pokos 5,5ha - 92 belki. Niedzieli nie było ale warto było...wieczorem zaczeło padać i dzisiaj od rana cały czas pada równo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

wskazcie mi proszę ile kosztuje zbiór siana z łąk torfowych jednokośnych (50ha w jednym kawałku), zbiór w sierpniu koszenie + zgrabianie + prasowanie + złożenie siana na stogu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich, Panowie proszę o radę od zeszłego roku na nie których moich łąkach zaczęły się pojawiać kretowiska i ciężko mi było kosić kosiarką, jeszcze w zeszłym roku na łąkach było ich tylko parę ale tej wiosny jest ich naprawdę dużo. Panowie proszę o radę jak ich się pozbyć? 
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez rogerr33
      Witam. Czy ktoś podpowie jak poprawnie pozbyć się chwastów w owsie z wsiewka esparcety ? Siew był tydzień temu więc doglebowo pewnie za późno. Najbardziej zależy mi na dwuliściennych bo z jedno to i po żniwach sobie poradzę. Może ktoś już coś ma sprawdzone.z góry dzięki .
      Pozdrawiam 
    • Przez Sokol2
      Witam, po jęczmieniu zasiałem zycice westerwoldzka w paznierniku skosiłem dała od 10do20 kulek z hektara teraz jest wszędzie piekna. kiedy kosiliscie tą trawe na pierwszy pokos?? i jak wygladaja kolejne pokosy bo ja mam w planach ją po skoszeniu zaraz zaorać i zasiac qq tylko zal orać jak na nią patrze...  nawożenie ok 40 ton obornika i ok 300kg rsm 26 plus s  ok 10 marca i  pole sie aż swieci ciemnym zielonym na ten moment jak naciągne to to do pasa a tak to troche nad kolana... wiadomo sa miejsca lepsze i gorsze 
    • Przez Wopl
      Czy późne włókowanie łąk coś daje? Np. w maju lub czerwcu bo u mnie woda jeszcze stoi. Czy nie powyrywa młodej trawy o tej porze?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj