Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Adik_ziel    3

My dziś zrobiliśmy pierwszą pryzme 40m, za tydzień druga połowa łąk do koszenia i też taka pryzma

«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Wiadomość z agroFakt.pl

m11031993    3

u nas zrobiliśmy 52 bele wczoraj jutro robimy reszte łąk ale jeszcze 2 ha w siano kostkom :lol:

tommy66692    54

@qba zmień avatra bo mylisz sie z @wojtas a on miał pierwsze taki ustawiony.

Hanter150    2

U mnie już 122 bel. I już dzisiaj zwiezione ... Wreszcie koniec...

KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

bartus16    8

ja dzis zaczolem i wszystko na raz wyciolem jeszcze mi to tylko zostalo 1,5 ha a juz 3 ha wykoszone :lol:

Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Adik_ziel    3
U mnie już 122 bel. I już dzisiaj zwiezione ... Wreszcie koniec...

My w tym roku prawie nic nie robimy w bale sama udręka z nimi jest. Odwijanie w tym roku co 2 bal była powłowa do odrzucenia a z pryzmy może z 3 wycinaki

«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

zetor    3

ja też juz pokosiłem wszystko :lol: tyle że ja zbieram siano luzem bo nie ma bardzo duzo hehe jutro zbieramy część i suszymy reszte wiec kolo srody czwartku koniec

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Mateusz16    8

Ja ściełem jakieś 15 ha i jeszcze 10 ha stoi i czeka na swoją kolej.

zimny90    1

No ja już po sianokosach.....250 bel dało z pierwszego pokosu

bolo12121    1

ja wczoraj skosiłem 1ha

kiedyś ursus c328
teraz c330 i c360
Deutyz Fahr M 88

samo    3

u mnie też wszystko skoszone. myśle że jutro da się zebrac

piotr26    7

Będąc przy sianokosach to ile u was kosztuje skos trawy i prasowanie tzn ile od hektara czyu od godziny biorą?

darek16    3

u mnie 25 bel sianokiszonki jak na razie, jutro biorę siano

AF - to Jest To:)

Mateusz16    8

U mnie za zrobienie beli biorę 30 zł. Ja w tym roku zrobiłem już 241 bel (173 sianokiszonki i 68 żyta)

darek16    3

u mnie tak samo 30zł

AF - to Jest To:)

bartus16    8

ja dzis dokonczylem koszenie wszystko wykoszone tylko zostalo wysuszyc , zparsowac i zwiezc :lol:

Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Arni    1

My już skosiliśmy 1 ha trawy na siano i wcześniej trochę dla cielaków może ze 4 a.

17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

marcinus    2

jo też już wszystko pokosiłem i połowe już zwiozłem jeszcze troche mi zostało do zwożenia

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez buchaj
      Jak w temacie. Chodzi mi głównie o osty i pokrzywy.
    • Przez Pandowski
      Cześć Wszystkim!

Na początek dane:

Powierzchnia pola: 1,3 ha w bezpośrednim sąsiedztwie lasu; obecnie rośnie jeszcze seradela uprawna do przeorania
      Klasa gleby: V
      Kategoria agronomiczna gleby: lekka
      PH w KCl: 3,64
      P205: 5,9
      K2O: 2,0
      Mg: 1,6

Co chcę uzyskać?

Chciałbym założyć trwały (nawet 10 i więcej lat) użytek zielony, który będzie można łatwo odchwaszczać herbicydem. Zamierzam dać chętnemu rolnikowi pokosy z tego użytku w zamian za zbiór przynajmniej dwa razy w roku i wiosenne włókowanie. W tej chwili już mam 5 ton wapna na polu gotowego do rozwiezienia a następnie planuję wykonać orkę 15 cm.

Moje pytania są następujące

1. Jakie trawy zasiać?
      2. W jaki sposób je siać i kiedy? Czy teraz w październiku ma to jeszcze sens (a dziś na Północnym Mazowszu był już lekki szron) czy czekać do wiosny?

Z góry bardzo dziękuję za pomoc
      Pozdrawiam
      P.

• Przez Adrianlaska
      Witam mam takie pytanie bo mam zasilany Bg13 na kiszonke i mam problem z chwastami czy jest możliwość jakoś zwalczyć chwasty w tym bg13 czy nie bardzo ???
    • Przez student2
      Witam,czy mógłby ktoś napisać jak zlikwidować łąkę ,tzn wiem że najpierw kultywatorowanie potem chciałbym obornik rozrzucić tylko nie wiem czy od razu czy w jakimś odstępie dniowym,następnie przyorać obornik-też nie wiem czy w jakimś odstępie.Kolejnie rozsiew wapna i nawozów- m\nie wiem czy razem czy w odstępie no i wałowanie- kiedy? Bardzo proszę o szybką odpowiedz, z góry uprzejmie dziękuję.Pozdrawiam
    • Przez Bamboocha
      Mam zamiar zasiać 1,5 ha lucernyz trawą.I nie moge sie zdecydować czy zasiac ją ze zbożem (mieszanka)czy bez. Wcześniej siałem już trawe ze zbożem i efekt był pozytywny,bo nie rosły chwasty itp.ale gdy zboze urosło trawa nie za bardzo rosła a z koszeniem sie wachałem gdzyz lepiej by było żeby sie chociaz wykłosiło, poniewąż bele są wtedy o wiele lepsze jakościowo.Czy sieliście już może lucerne ze zbożem??Ja bym zasiał raczej ze zbożem ale tata mówi,że zboże pochłania duże ilości wody i wpływa to na wschodzenie i rozrastanie trawy i że później trzeba czekać na zboże do skoszenia a tak to by przyciął trawe wczesniej i by sobie spokojnie rosła....
      Jakie jest wasze zdanie i jak wy robicie??
      który sposób wybieracie, co o tym sądzicie??

Pozdro for all and Miłego Jajka:)

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.