Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kafar85    0

Ale opaskami czy ręcznie za pomocą śrubokręta?

 

a po co opaski, młotem z góry waliłem, aż wlazło :) żart, oczywiście

na taką opaskę do montażu pierścieni, śrubokrętem to chyba można powyszczerbiać, zanim się zamontuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumek19    5

Pytam się bo zdarzają się przypadki że pękają pierścienie podczas nie fachowego montażu np. śrubokrętem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kafar85    0

Pytam się bo zdarzają się przypadki że pękają pierścienie podczas nie fachowego montażu np. śrubokrętem.

powiem szczerze, aż mnie ciarki przeszyły, jak pomyślałem o montażu "na śrubokręt" :) nawet nie myślałem, że tak można :) słyszę ten dźwięk śrubokręta rysującego głowicę i tuleję i widzę te ślady na rancie :) pomysłowość ludzka nie zna granic :)

mnie głównie martwi ten dźwięk (powtarzam się) i próbuję ustalić jego przyczynę, dzięki Twojej pomocy wykluczyłem kilka przyczyn, może przewody paliwowe sprawdzić, przed remontem pierwszy tłok pracował bez paliwa, co prawda przy montażu kilkakrotnie sprawdzałem czy dociera do niego paliwo, ale wolę mieć pewność, bo to już pora wychodzić w pole

Edytowano przez Kafar85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaku1990    1

panowie jaki olej polecacie do c-360?? do silnika. zaznaczam że silnik ma przecieki ale dopiero na przyszły rok za remont się wezme

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

<p>Z lepszych to turdus będzie ok ale jak ma przecieki to lej superol bo jak turdus leci to trochę szkoda</p>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8Seba8    8

orietuje sie ktos jaki jest koszt naprawy lozyska igielkowego w skrzyni biegow w c-360 bona 4 biegu strasznie sie tlucze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Co tak na mnie najeżdżasz,nie wspomniałeś co było robione a ja ci odpowiedziałem co może odpowiadać z dymienie.Dobra przejdźmy do dźwięku  ten głuchy dźwięk ustaje po rozgrzaniu silnika  i ile masz motogodzin aktualnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaku1990    1

co do remontu skrzyni c-360 fachowiec mi naprawiał też jakieś łożysko to mnie za części wyszło 1200 zł. praktycznie wszystko wymienił a za remont 350zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. skończyłem własnie remont silnika. Remont kapitalny wyniósł mnie 2500 tys. Ktoś tam wyżej napisał ze ma ustawiony zapłon na znaki i w tym momencie tłok znajduje się 7 mm przed GMP. U mnie tez jest zapłon ustawiony na znaki ale tłok znajduje się wtedy 3,5 mm przed GMP. No i teraz pytanie kto ma dobrze ustawiony zapłon a kto ma zle nabite znaki na kole.


.

Edytowano przez PaweChruszcz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Taki zakres można wyregulować przestawiając pompę.


Taki zakres można wyregulować przestawiając pompę.


Taki zakres można wyregulować przestawiając pompę.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego sprawdź na kole zamachowym wtrysk są znaki i sprawdzisz na której masz kresce ci paliwo podaje i wtedy bedzie wiadomo moze rozrząd jest od 40 to ma inaczej ustawienia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Rozrząd 40-ki jest taki sam inaczej są tylko nabite znaki na kole zamachowy. 40-ka miała mniejszy kąt początku wtrysku paliwa.

Na moje oko to 7 milimetrów niżej tłok od GMP to trochę dużo.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No mam ustawione miedzy tymi trzema kreskami czyli w normie. No i mam tłok przed GMP 3,5 mm. Czyli wszystko powinno byc ok. Ale dodam ze przy dodawaniu gazu słychac taka bardziej głosną prace silnika. Taki bardziej metaliczny głos.A co do regulacji to ja wiem to wiem ze można to zrobic przy przestawianiu pompy 

 

Edytowano przez PaweChruszcz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zawór czyli chodzi o zawory? Jesli tak to sa dobrze ustawione. Panewki są dobre bo wymieniane. Ten metaliczny głos jest tylko przy dodawaniu gazu. Jak sa juz rowne obroty to jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828

Za wczesny początek wtrysku   ;)

Edytowano przez Roki212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czyli ustawienie na znali i te 3.5 mm Przed GMP tłoka jest zle? Miał może ktos tak ze musiał miec troche bardziej opozniony zaplon? Inaczej jak wychodzi na znakach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828

Z tymi znakami różnie bywa... Miałem parę takich np. C-330 że na kołek nie dało się ustawić bo też twardo pracował i trzeba było opóźniać i tak samo w C-360 były przypadki że na znaki ni jak nie pasowało.

Poluzuj lekko pompę odpal ciągnik i bierz na słuch dodając gazu i ustaw tak, aby nie było tego metalicznego dzwięku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No własnie pewnie trzeba będzie tak zrobić i ustawić na słuch. Innego wyjścia nie widać. Pewnie sie niektórzy będą zaraz wypowiadać ze na słuch sie nie robi, ale ciekawe jakie inne rozwiazanie mieli by na ten problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Ma ci drgnąć paliwo w kapilarze czy tam we wkładzie od długopisu a nie iść cała dawka.Jak piszę ma drgnąć i to najlepiej na 3 kresce wtedy będzie OK. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sprawdzałem jeszcze raz zapłon i sie zdziwiłem bo było całkiem inaczej jak go ostatnio ustawiłem. Teraz mam taki problem bo brakuje mi regulacji na pompie by opóźnić zapłon. Wiem ze sie piłuje rowek na na tulejce wielo -wpustowej. Ale jak to zrobic żeby przy założeni tego było wszystko dobrze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koła rozrządu są założone prawidłowo, są one nowe i porównane do starych. I zgodnie ze znakami. Założyłem własnie przepiłowany wielo-wpust o jeden ząbek no i teraz jest zapłon o jakiś 1 cm za wczesny. Pompa jest przekręcona do oporu w stronę silnika. Przedtem jak wielo-wpust był założony prawidłowo to tez brakowało mi ok 1 cm ze by był prawidłowo ustawiony na znaki. No i wtedy pompa była oddalona maksymalnie od silnika. no i w czym może być problem? Jakieś dorady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcelJaros
      Witam 
      Wykonuje ktoś z Was zabiegi ochrony roslin c360 i opryskiwaczem biardzki 15m? Interesują mnie wydajnościi cieczy l/ha jakie Wam wychodzą w praktyce 
      Mam zamiar pryskać 250-300l/ha  . Bedę robił osobiście kalibracje ale chciałem wiedzieć dla porównania 
      Z góry dzięki
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, mam pytanie. Chcę zrobić remont rozsiewacza amazone.Nie wiem czy jest to model ZAE 601 czy ZAE 602. Jaka jest między nimi różnica? Problem polega na tym że zaczął mi lecieć olej ze skrzyni tak jak widać na zdjęciu. Gdzie można dostać części do tych rozsiewaczy?


    • Przez Fredovsky
      Witam. Mam problem mam problem z hamulcami w c-360. Ostatnio wymieniałem cylinderek w prawym kole wszystko złożyłem, ale ciągnik nie hamuje (ma lekkie spowalniacze). Jak kręciłem piastą dawały radę zatrzymać ale podczas jazdy mają zbyt mało siły. Układ jest odpowietrzony wg. mnie po naciśnięciu pedałów(chodzą z lekkim oporem i odbijają) płyn leci strumieniem z odpowietrzników. Więc moje pytanie czy jest jakaś regulacja na tych cylinderkach bądź jakiś inny sposób na ustawienie tego?
    • Przez MariuszKlim
      Cześć.
      Ktoś spotkał się lub korzystał/korzysta z dotacji innych niż "Czyste Powietrze" na dom lub podwórko (a dokładnie ogrodzenie od ulicy).
      w Najbliższych latach planuję przeprowadzić parę większych remontów w domu i ogrodzenie, znacie jeszcze takie dofinansowania które są wart uwagi, zwłaszcza jeśli mają małe wymogi?
      Bo Prow to chyba tylko na rzeczy gospodarcze i trzeba mieć ukończoną szkołę?
       
      Pozdrawiam
    • Przez majes
      każdej wiosny mam problem z rozsianiem nawozu. Mam podmokłe ziemie. Do tej pory czasami udało się rozsiać po przymrozku. teraz mamy zakaz stosowania przed 1 marca i efekt taki że mamy zaraz kwiecień, a u mnie nie mam mowy z wjechaniem w pole, rośliny aż proszą się o zasilenie nawozem.
      Chciałem założyć bliźniaki ale zastanawiam się nad zbudowaniem napędu gąsienicowego. Efekt końcowy chciałbym żeby był taki :)

      Gość tu ma na sprzedanie gotowy ale cena spora.
      https://www.olx.pl/oferta/naped-gasienicowy-CID5-IDjV5gr.html#3580abf2ca
      Trochę zabawy w warsztacie ale powinno się udać. Znacie może kogoś kto wykonał już taki napęd?
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj