LowRider

Użyzniacz Glebowy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Pszenica
west    46

Szkoda zabawy z tymi wynalazkami, za duży koszt stosowania i ryzyko powodzenia ograniczone wieloma warunkami także trudno zastosować w optymalnym terminie. Zresztą na efekty trzeba czekać kilka lat jak piszą producenci zabezpieczając się w ten sposób przed ewentualnymi reklamacjami. Lepiej zadbać o prawidłowe wapnowanie i rozkład resztek pożniwnych czyli azot na słomę a próchnica i życie bilogiczne gleby samo się naturalnie ustabilizuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

ja stosowalem ug max na sciernie o.5L i teraz na wiosne 0,4L

sasiad to stosje i mowil ze na borakach cokrowych dalo to fajny efekt i teraz pryska kazda sciernie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

fajny tzn. jaki chodzi o ekonomie, ile miał więcej w kieszeni?. Robił poletko kontrolne czy tylko mu się wydawało bo był lepszy rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

lepiej , szybciej rosna . a gosc ma pojecie bo ma 100ha i ma najlepsze plony w okolicy wszystko robi profesjonalnie . nawet na kazdym polu liczy obsade roslin na m2 i oblicza dawki nawozu probki gleby co jakis czas robi plony rzepaku ma lepsze niz niektorzy pszenicy a borakow muial w tym roku wiecej niz kilku plantatorow razem wzietych . u mnie na wiosce jest wzorem rolnia i jego boraki zawsze piuerwsze zakrywaja rzedy . ja sie na nim wzoruje . wszyscy sie smieja jak pryska i sypie nawozy a w zniwa szlak ich trafia jak on wozi przyczepy pelne a oni z jedna stoja w polu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

jeśli chodzi o plon pszenicy jarej w badaniach które przemknęły się w literaturze do mojej pracy mgr to UG czy EM jak zwał tak zwał to wzrost plonowania był rzędu 1 -2% i okazał się statystycznie nieistotny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarki    1

i było warto płacić podatki na twoją naukę żeby to usłyszeć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

Ja nie pytam czy jest dobrym rolnikiem bo jeżeli wszystko robi profesjonalnie czyli badania gleby, wapnowanie odpowiednie nawożenie i ochrona chemiczna. Wszystko zgodnie z zaleceniami i w terminach to nie dziwota że osiaga wysokie plony chwała mu za to. Pytam jaki efekt miał po zastosowaniu UG o ile wzrósł plon a co za tym idzie zysk z ha? Czy miał porównanie z kontrolą? Czy wzrost w porónaniu z kosztami dodatkowy przejazd opryskiwaczem + 129zł/ha środek był jak pisze rafff24 statystycznie nieistotny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

dokladnie ci nie powiem bo boraki mnie nie interesuja . ale jak on to teraz na kazdym polu stosuje to msi byc oplacalne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bizonlove    1

A ja mam fajny sposób na badanie gleby czy jest kwaśna.Bierzemy grudkę ziemi polewamy ją kilkoma kroplami octu.Jeżeli grudka "burzy się" i powstają na niej pęcherzyki oznacza to ,że mamy dobrą, niekwaśną glebę a jeśli nie ma pęcherzyków i grudka się nie burzy oznacza to że gleba jest kwaśna.Sposób jest sprawdzony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27
i było warto płacić podatki na twoją naukę żeby to usłyszeć :lol:

 

a co niby chciałbyś usłyszeć?? o irlandzkim cudzie czy jak?? czyżbym wyczuwał lekka nutkę zazdrości?

 

ps. płaciłem czesne i bądź spokojny Twoje podatki jak najmniej wykorzystywałem

 

 

 

Ja nie pytam czy jest dobrym rolnikiem bo jeżeli wszystko robi profesjonalnie czyli badania gleby, wapnowanie odpowiednie nawożenie i ochrona chemiczna. Wszystko zgodnie z zaleceniami i w terminach to nie dziwota że osiaga wysokie plony chwała mu za to. Pytam jaki efekt miał po zastosowaniu UG o ile wzrósł plon a co za tym idzie zysk z ha? Czy miał porównanie z kontrolą? Czy wzrost w porónaniu z kosztami dodatkowy przejazd opryskiwaczem + 129zł/ha środek był jak pisze rafff24 statystycznie nieistotny?

 

 

nie była analizowana opłacalność jedynie "sucha" różnica w plonowaniu, oczywiście technologia ta sama z UG i bez,

statystycznie nieistotny oznacza, że choć niewielka różnica jest to może być spowodowana przypadkiem, bo zawsze w badaniach takie ryzyko istnieje choć jest przez metodę max. zminimalizowane tj poletka są losowane, jest ich kilka do kilkunastu, wcześniej grunt pod uprawę poletkową jest analizowany pod względem jednorodności a i tak metody losowe minimalizują takie ryzyko

nie prowadziłem tych badań jedynie czytałem publikację która ich dotyczyła

być może na glebach w monokulturach, uprawianych nieprawidłowo itd przynosi to jakiś efekt ale... są to tylko moje przypuszczenia nie potwierdzone niczym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

A ja mam fajny sposób na badanie gleby czy jest kwaśna.Bierzemy grudkę ziemi polewamy ją kilkoma kroplami octu.Jeżeli grudka "burzy się" i powstają na niej pęcherzyki oznacza to ,że mamy dobrą, niekwaśną glebę a jeśli nie ma pęcherzyków i grudka się nie burzy oznacza to że gleba jest kwaśna.Sposób jest sprawdzony

No tak ale jakie masz pH w przybliżeniu to Ci nie pokaże... Jak masz niskie pH to nie wiesz ile zastosować wapna.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bizonlove    1

No tak ja ten sposób robię ale póżniej dzwonie do gościa i robi mi badanie gleby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

I gościu mówi Ci przez telefon jakie masz PH :lol: naprawdę świetny sposób :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dokładnie :lol: BizonLove@ kiedyś obecałeś wstawić zdjęcia swoich maszyn i Twojego ''potężnego gospodarstwa'' :lol:? doczekamy się ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wagabunga    0

a smsem wapnuje :lol:

 

Nie ironizujcie. W "Kurierze rolniczym" czytałem, że to jest jeden ze sposobów na badanie pH gleby - oczywiście nie jest precyzyjny, ale za to bardzo szybki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelJD    17

Kupiłem EM-y juz aktywne. Czy gdybym dokupił melasę i grzłkę z tych aktywnych dałbym radę wyprodukować następne? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3884

słuchajcie czy moge w jednym przejeździe przykryć UGmax i nawóz wapniowy (CaO 48% i MgO 5%)? Czy trzeba to rozłożyć na 2 przejazdy talerzówki?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Witam. Planujemy użyć ten użyźniacz glebowy na pole po jęczmieniu Jarym wszyscy polecają go dobry jest? Czy może macie jakieś lepsze opcje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Powiem tak...z opini rolników wynika że jest przereklamowany.

@yacenty specem nie jestem ale według mnie wapno może zabić mikro i makro organizmy z UGmaxa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3884

zapytałem u źródła - dostałem informację ze akurat tym wapnem które używam można na raz poleciec - wapno i ugmax


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

HubertOjdana, z opini rolników, a na co dokładnie się skarżyli, co ten środek powoduje, że bardziej szkodzi niż ulepsza, i co zamiast niego polecają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Wg mnie to też przereklamowany, utrzymaj pole w dobrej kulturze to bez UG się obędzie. Do dobrego rozkładu słomy potrzeba dać trochę mocznika i będzie dobrze.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Aha no wujek powiedział, że ostatni rok go użył i koniec. Mocznik, a coś po za nim jeszcze stosujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wojtii
      Przydało by się dać wapno na pole, tylko jakie? Wiem tylko tyle, że muszę wapnować. Ale jakie dać, ile i gdzie je kupić w okolicy Wrocławia, bliższej lub dalszej?
    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj