Ferdek07

Przyszłość produkcji mleka w Polsce

Polecane posty

node3mer    24

w węgrowie 1gr na jednostce białka w górę. Nie spodziewałem się o tej porze roku. Szkoda tylko że wiosny nie widać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorro    7

dziś w agrobiznesie mówili że mleczarnie jadą na 60% możliwiści więc stawiąć obory tylko o jednej rzeczy zapomnieli kto te przetwory mleczne kupi-póżniej powiedzą że nik gwarancji nie dawał i tak jest ze wszystkim tak że nie myśleć że coś może trwać wiecznie bo to nie prawda-jak to śpiewała ANNA JANTA-NIC NIE MOŻE WIECZNIE TRWAĆ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Co do bydła mięsnego to cena za byki już spadła i nie jest tak kolorowo jak jeszcze pół roku temu.

Jedyną rzeczą jaką można teraz zrobić to nie popadać w kredyty a przynajmniej takie brane na wyrost bo pewnej ceny nie ma w żadnej produkcji. A taka obora na 100 sztuk to moim zdaniem jest robienie z siebie niewolnika no chyba że się ma ludzi do pracy a znaleźć kogoś do pracy w gospodarstwie na stałe łatwo nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MIKOLAJ276    106

ten gospodarz o którym wcześniej pisałem to nawet do szopy nie wchodzi

w tej nowej zamontował sobie 3 roboty albo 2

pozakładał kamery na całej gospodarce i aby siedzi w domu i patrzy sobie heh jak jakiś pracownik sie obija to dzwoni do niego heh :D

ludzi do roboty to jest tylko na stałe to rzeczywiście ciężko jest kogoś znaleźć


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

mikołaj sorry ale bajki gadasz

taki gospodarz ktory siedzi w domu i liczy tylko na ludzi na momencie z torbami pojdzie. Nawet pracownika trzeba dogladnac, być czasami przy nim i mu pomoc. A nie siedziec i czekac az ktos zrobi.

Nasłuchałes sie propagandy o tych cudownych robotach i krązą opowieści o tym jak to jest pieknie.

 

U mnie w powiecie stanał pierwszy robot Lely w grudniu 2011, facet zlikwidował hale zeby za rok znowu musieć ja postawić od zera bo albo sztuki nie wchodziły i dostawały zapaleń albo miał awarie a i z odległościa serwisu był problem.

Roboty sa dobre w ilość 3-4 sztuk plus hala dla sztuk problemowych. Takie jest moje zdanie.


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poznałem ostatnio dość dużego dostawcę mleka i też nie planuje wstawiać robota, bo mówi że to wcale nie jest takie cudo jak przedstawiciele zachwalają.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MIKOLAJ276    106

heh ja tylko mówie co widziałem :)

jak byłem u niego sianie kukurydzy zamawiać, to widziałem go jak siedział sobie przed dwoma monitorami i patrzył kto pracuje i jak :lol:

u niego to pół rodziny pracuje, sam mówił że jak obora dopiero ruszyła to doglądał wszystkiego a teraz to pracownik pilnuje, traktorem też rzadko jeździ aby przy cieciu kukurydzy go widziałem ;)


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

a no to codziennie pewnie na pewno tak ma;p

wiem jak wyglada praca przy krowach. Zdarzy sie okres jak teraz ze naprawde nie ma co robic, ale ogolnie jak przyjdzie sezon to nie wiadomo za co sie brac


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, dobrze mówisz. A tak na marginesie to pamiętajcie że cudzymi rekami to tylko żar z pieca wygarniać.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

u nas w okolicy też jast gość który ma pomad 300szt w tym ponad 100 dojnych i niepracuje fizycznie wcale, do obory chodzi tylko zobaczyć jak idzie pracownikom dojenie, na ciągnik też siada przy wożeniu kukurydzy czasem. Ale ma 6 pracowników na stałe. A w sezonie to kilkunastu bo tną na dwa jaguary 6 i 8 rzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrus19    8

mikołaj sorry ale bajki gadasz

taki gospodarz ktory siedzi w domu i liczy tylko na ludzi na momencie z torbami pojdzie. Nawet pracownika trzeba dogladnac, być czasami przy nim i mu pomoc. A nie siedziec i czekac az ktos zrobi.

Nasłuchałes sie propagandy o tych cudownych robotach i krązą opowieści o tym jak to jest pieknie.

 

U mnie w powiecie stanał pierwszy robot Lely w grudniu 2011, facet zlikwidował hale zeby za rok znowu musieć ja postawić od zera bo albo sztuki nie wchodziły i dostawały zapaleń albo miał awarie a i z odległościa serwisu był problem.

Roboty sa dobre w ilość 3-4 sztuk plus hala dla sztuk problemowych. Takie jest moje zdanie.

 

 

Brat mój był w tej oborze o której mówisz wraz z wycieczką ze szkoły. Na pytanie czy się nie psuje dostali odpowiedz pozytywną pomimo tego że samochód serwisowy stał na podwórku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Kolega ma sąsiada który ma robota do udoju i mówi że teraz to mu można tylko współczuć. To wszystko ładnie wygląda na obrazku.

Ale sam się zastanawiam jeśli robot się popsuje to czym je doić. I jeszcze ten koszt samego kupna to już powala a z tego co mi wiadomo obsługuje on tylko 70 sztuk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Usterka robota czy nawet cena to niewielki problem w porównaniu z faktyczną jego funkcjonalnością. Statek prawdę napisał, nie każdą krowę do robota przyuczysz. Do tego dochodzą jałówki po ocieleniu wstawiane w celu remontowania stada. Takich sztuk wstawia się kilkanaście w roku. Naucz każdą... kota można dostać. Jednak są również plusy: jak już obuczysz to i 5 razy jedną można doić w ciągu 24h a to przy dużych wydajnościach jest niezbędne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Facet ma średnią wydajność do 10tyś od 150 krów, najlepsze do 12-13 i radzi bez robota.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

To ile razy dziennie doi krowy? I w jakich godzinach. Przy tylu sztukach to hala udojowa pracuje 24/7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2 razy dziennie. Mówił że od 4do 9 i od 5 do 10 bodajże.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

To ile razy dziennie doi krowy? I w jakich godzinach. Przy tylu sztukach to hala udojowa pracuje 24/7.

 

byles wogole przy udoju na hali? bo mysle ze nie wiesz o czym mowisz a pie*olisz glupoty aby tylko napisac.

 

hala pracujaca 24/7 rybia osc 2x5 wydoi ponad 300 krow dwa razy dziennie


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

na 150 krow to juz powinna byc conajmniej 2 x 10 bo ile mozna siedziec w tym kanale :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile w tym jest prawdy, wydaje mi się że nie miał żadnej korzyści w opowiadaniu bajek.. Nie siedzę w branży mlecznej więc tego nie zweryfikuje. . Facet jest największym dostawcą mleka dla Mlekovity od kilku lat więc jakoś sobie radzi widocznie. Pozdrawiam


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

byles wogole przy udoju na hali? bo mysle ze nie wiesz o czym mowisz a pie*olisz glupoty aby tylko napisac.

 

hala pracujaca 24/7 rybia osc 2x5 wydoi ponad 300 krow dwa razy dziennie

 

Być nie byłem ale widziałem na filmikach jak to działa. Bez nerwacji. Dwa razy dziennie to można doić sztukę która daje 7 tys a nie 12 czy więcej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

taaa nastepny sensowny post

 

A jaka myslisz ja mam wydajność? srednio 8500l a sa sztuki po 12-13 tys w 305 dni i dojone dwa razy dziennie.

 

Jesli juz ogladasz filmiki to nie wyciagaj wnioskow tylko z nich. Bo czytajac Twoje posty czasami rece opadaja. 150 krow dla Ciebie to jakby czlowiek non stop w oborze siedzial i nie robil nic wiecej. Doił 24/7 i nic z tego nie mial.

  • Like 2

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

Być nie byłem ale widziałem na filmikach jak to działa. Bez nerwacji. Dwa razy dziennie to można doić sztukę która daje 7 tys a nie 12 czy więcej....

zastanawiam sie czy masz wogole krowy 7tys to naprawde bardzo przecietnie zalozmy wyjdzie sztuce ktora da po ocieleniu okolo 30 a bedzie zasuszac kolo 10 zeby doic 3 razy to musi byc srednia powyzej 10 ale z bardzo zroznicowanym stadem bo jak bedzie wyrownane to tez spokojnie dadza rade moim zdaniem do 50l dziennie spokojnie krowa wytrzyma bez wiekszych problemow wiadomo ze krowa da wiecej jak bedzie 3 razy dojona ale to sa tez koszty a musi byc naprawde duze stado zeby byla doc spora grupa krow ktora wymaga takiego doju bo tak to jest nieekonomiczne przy konwi mozna sie w to pobawic i sa efekty bo testowalem ale lepiej dac 1kg mniej tresciwej a miec wiecej czasu i nie doic 3 razy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kratka16    0

Nie wiem w jakim temacie to napisac a nie chce zakładać nowego wiec się tu spytam ile potrzebowałbym pastwisk na utrzymanie 8 szt mlecznych rasy simental od maja do października 3-4 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
node3mer    24

Wie ktoś o co chodzi z tym zastąpieniem kwot mlecznych jakimiś innymi limitami? a Agrobiznesie o tym mówili ostatnio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj