Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Benzynek    3

Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz4321    98
Napisano (edytowany)

Jeśli masz multimetr to wypnij czujnik i sprawdź napięcie. Jeśli nic nie ma to znaczy, że to czujnik rezystancyjny i wtedy możesz sprawdzić rezystancję i porównać z tabelami dla czujnika pt100 lub pt1000 bo zapewne któryś z tych dwóch może tam być. Jeśli wszystko się będzie zgadzać to warto przeczyścić styki i sprawdzić czy przewód nie jest uszkodzony.

Edytowano przez mariusz4321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zagzagel    1

Sprawdź rezystancję na czujniku, wsadzając np do mleka a później zagrzej go w rece i ponow pomiar. Zwróć uwagę czy czujnik dobrze wsadzasz, często się zdarza że nie dotyka blachy zbiornika tylko się odsunie kawałek i nie może spaść temperatura. Jak sprawdzisz to daj znać to pomozemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Benzynek    3
13 godzin temu, Zagzagel napisał:

Sprawdź rezystancję na czujniku, wsadzając np do mleka a później zagrzej go w rece i ponow pomiar. Zwróć uwagę czy czujnik dobrze wsadzasz, często się zdarza że nie dotyka blachy zbiornika tylko się odsunie kawałek i nie może spaść temperatura. Jak sprawdzisz to daj znać to pomozemy

Sprawdzałem tak jak pisałeś. W zbiorniku pokazuje niższa temperature a jak go wyciągałem i zagrzałem w rękach to temperatura zaczęła rosnąć. Też się zastanawiam czy on jest tam dobrze włożony. A jest możliwość sprawdzenia czy on znajduje się tam w środku na swoim miejscu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuna9977    70

Umnie była kiedyś taką sytuacją ale mieszadło nie mieszało. Faktycznie coś musi być z czujnikiem lub sterownikiem. A próbowałeś zwiekszyć temperaturę ? Ojciec jak kupił nową chłodnie ustawił na 4,2 C to kierowcą na samochodzie pokazywało 2,8 i kazali zwiększyć temperaturę bo mleko za zimnie i mam teraz cały czas ustawione wyższą. I tak samo nowy czujnik może źle mierzyć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zagzagel    1
Napisano (edytowany)

A gdy wkladasz do mleka i pokazuje ci temperaturę to jest taka jak na zmierzonym innym termometrze? Powinno się kalibrować czujnik ze sterownikiem po wymianie ale zła kalibracja nie powoduje że spada temp do jakiejś wartości i się zatrzymuje, a co do sprawdzenia czy dobrze siedzi to albo zajrzeć tam jakimś lusterkiem, pchać ile się tylko da za poczujesz że się oparł o coś, bo sądzę że nie ma czujnika na wierzchu gdzieś żebyś go po prostu widział jak przekręcasz?

 

Edytowano przez Zagzagel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Benzynek    3

Znalazłem przyczynę tego. Okazało się czujnik był nie w swoim miejscu. Trzeba było odkręcić od spodu przy zaworze od spuszczania wody dwie blaszki wyjąć piankę i włożyć czujnik w taką jakby kołyske która jest pod dnem zbiornika. Wieczorem po dojeniu jak sprawdziłem temperaturę to wszystko już było dobrze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
    • Przez ewaf2
      Czy zna ktoś środek do mycia dojarki przewodowej, który jest biodegradowalny/eko/ przyjazny dla środowiska? Najlepiej z jakimś certyfikatem to potwierdzającym. Żeby po umyciu dojarki, było można to wylać do zbiornika z gnojowicą. Że jest taki środek, zasugerowała Pani podczas kontroli z WIOŚ, ale nazwy nie podała... Może ktoś o czymś takim słyszał?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj