ceston

Zamarza mleko w schładzalniku

Polecane posty

ceston    35
Witam mam problem z schładzalnik iem muller. W schładzalnik było mieszadlo starej produkcji czyli z lepszych materiałów niż teraz produkują. Mieszadlo chodziło cały czas gdy był agregat włączony i nie było problemu. Niestety mieszadlo się popsuło nie naprawianie ponieważ wylamalo się całe gniazdo. Kupiłem nowe mieszadlo ale już widać że gorszej jakości materiały. I teraz jeżeli włączę je żeby chodziło wtedy jak chodzi agregat to silnik się spali( był już przewijany dwa razy w profesjonalnym zakładzie) ustawiłem je teraz aby wlaczalo się co 10 minut na minutę. I przy pierwszych dwóch dojach podczas pracy agregatu potrafi mleka na spodzie przymarznac cienka warstwa taka że jak się włączy mieszadlo to warstwa znika. Pytanie czy to może spowodować wodę w mleku bo jak tak to będę kombinował dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tay29    184

nie wykarze wody. u mnie tez przy pierwszym udoju zamarza i nic sie nie dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kierowiec    112

Nie powinno zamarzać nawet jak mała ilość mleka, sprawdź czy termometr dobrze działa i podaje dokładne dane do sterownika. Mieszadło powinno pracować podczas chłodzenia aby była poprawna cyrkulacja oraz włączać cyklicznie co pewien okres czasu. Szkoda prądu na niepotrzebne zbyt mocne chłodzenie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A dlaczego Ci sie pali silnik ? Zrob tak zeby podczas pracy agregatu chodzilo mieszadlo. Co do lodu na dnie to ja przestawiam na zime temperature wylaczania zbiornika. W lato mam ustawione na 4*C i jest ok, ale teraz przy 4*C by byl lod, takze na zime zwiekszam na 5*C i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ceston    35

Niewiem czemu sie pali stary się nie palił a niechęć go ciągle przewijać co do lodu to zauważyłem dziś ze agregat ciągle chodził a temperatura to 7 stopni. Także poprawiłem czujke na spodzie i wskazał 0 mieszadlo mam od wczoraj wstawione więc zobaczę jak będzie dziś przy poprawionym czujniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3212

U mnie 2 razy czujka się zepsuła to znaczy, pokazuje 6 stopni a jest 0 stopni,to się często psuje a czujka kosztuje 30zł.

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Jak mleko zamarza to dlatego, że przy pierwszym wlewie mleka jak masz pusty masz za duży zbiornik a za mało mleka i spada do 0 stopni. Mieszadło powinno chodzić z agregatem, ale i samo co te 30 czy 60 min. przez 5 min. by kożuch ze śmietany się nie robił. Jak zamarza to tracisz na białku i z tego co wiem może rozwalić rurki chłodnicze w schładzalniku bo to niezdrowy efekt. A teraz zima to i dodatkowo temp. mleka spada niżej. Ustaw temp. 4-4,4 stopnia i niech się dopiero włącza od tej temperatury schładzanie. Szukaj w zabezpieczeniach i jaki prąd podaje na mieszadło i czy nie blokuje je coś, albo zwarcia czy nie ma w tych kablach od mieszadła. Ja mam WSK Krosno i rok czasu kombinowałem co jest, że nie włącza się schładzalnik latem i rano bo zabezpieczenie je trzyma. Wyszło, że napięcie było ciut za duże na linii. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aderus    28

mi kiedys zamrozilo  wywalilem czujnik  a gdy powtorzylo czujnik i sterownik  chodzi 2 lata dobrze,silnik mieszadla o malo nie spalil mi gosc od agregatu przy naprawie wlacznikow po burzy  , pozakladal nowe i podlaczyl do pradu  maszyna zaczela pracowac ale po chwili byl wyczuwalny zapach spalenizny, wlasnie z silnika mieszadla dopiero wtedy dobrze sie przyjrzal i okazalo sie ze mieszadelko mialo silnik dwufazowy  ale nie zdazyl sie sfajczyc pracuje do tej pory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ceston    35

Narazie Przy większej ilości mleka nie zamarza staram się go włączać coraz częściej i dluzej i obserwuje. Przy dojeniu też włączam go na pracę ciągła coraz częściej i patrzę czy się nie spali. Niewiem tylko czemu staremu silnikowi nigdy nic nie było przy takim samym podłączeniu.


A czy po I przy mieszaniu też mieszadlo u was jest takie gorące?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Coś musi ci chyba ten silnik blokować albo nie ten prąd skoro gorący. A gorący pewnie jak jest włączony a nie działa mieszadło?. Mi jedynie plastikowy tryb wysiadł, wymieniłem ale i teraz czasami zatnie się i muszę ręką go pchnąć to kręci się dalej. Ja mam silnik na 230V a agregat na 380V A może coś źle podłączyłeś i nie w tym kierunku kręci?. Może też sprawdź parametry silnika oryginał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie silnik od mieszadla jest lekko cieply. I tak samo u mnie silnik od mieszadla 230v sprezarka i wentylator 400v.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ceston    35

Podłączone dobrze tak jak mówił facet od przewijania. W dobra stronę miesza. Sprężarka na 380 mieszadlo na 230 nic nie blokuje mieszadla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ceston    35

Teraz patrzę że na starym mieszadla jest 380v ac a nowe jest na prąd 230


Więc chyba mam przyczynę. Dużo z tym roboty jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

zjawisko zamarzania na dnie jest normalne, 5 minut po wyłączeniu lód znika. Podczas gdy cysterna zabiera mleko a zbiornik chłodzi dalej, może wykazać wodę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ceston    35

To jednak nie to co prawda na mieszalnik starym pisze 380v ale zasilany jest 240v. Sąsiedzi elektrycy podejrzewają silnik w mieszadla mówią że może nie przewinal całego i zostawił stara cewke. Nie znam się w poniedziałek zadzwonię do elektryka od agd może coś wymyśli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Słuchaj podzwoń po serwisach schładzalników w okolicy, może mają taki oryginał sinik od twego schładzalnika na sprzedanie. Zobacz czy dał taki sam przekrój druta podczas przewijania w silniku i czy dobrze skręcony i bez oporu kręci się. Jak jest na 230V to i do gniazdka na krótko go podpiąć bez mieszadła i zobaczyć czy coś się dzieje w ciągu 10 min. Sprawdź jeszcze raz dane z silnika oryginał i tego co masz. Może ten co masz jest za słaby parametrami albo cieńszy przekrój druta czy aluminium cienkie dali dla oszczędności itp.. i nie wyrabia teraz pod oporem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj