Polecane posty

daryjusz10    2

Mam mały problem. Kupiłem prasę zwijającą, ale nie ma przewodu, który łączy sterownik z gniazdem w ciągniku... sterownik już przerobiłem na zwykłą wtyczkę i chciałem podłączyć ją pod gniazdo w ciągniku ale tam chyba nie ma plusa na stałe... mam nadzieję, że mnie rozumiecie heh... i moje pytanie brzmi czy trzeba jakoś dodatkowo do tego gniazda na błotniku podłączyć na stałę plus czy zrobić drugie gniazdo specjalnie do prasy... i czy mogę ten plus pociągnąc bezpośrednio z akumulatora??


Jeśli pomogłem klikaj w zieloną strzałkę obok mojego posta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romero    0

Ja zrobiłem dodatkowe gniazdo. Plus dałem z akumulatora, wstawiłem bezpiecznik i włącznik .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kup gniazdo i wtyczkę takąjak w zachdnich ciągnikaj i podlącz to jak przystało plus z bezpiecznika i masa do śruby i tak żeby plus był po przekręceniu zapłonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daryjusz10    2

a ten bezpiecznik musi byc taki jak w puszcze z bezpiecznikami czy moze byc taki jak od samochodu np??


Jeśli pomogłem klikaj w zieloną strzałkę obok mojego posta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Jaki to ciągnik?

"Zwykła wtyczka i gniazdo w ciągniku" chodzi Ci o gniazdo- wtyka do przyczepy?

Nie wiadomo jaki masz ciągnik więc i bezpieczniki. W sumie co za różnica jaki użyjesz grunt by był na początku obwodu i miał odpowiednią wartość by zabezpieczyć układ.

Jaki prąd pobiera sterownik prasy? Bo oprócz doboru wartości bezpiecznika trzeba dobrać przekrój przewodu jak i zespół wtyka-gniazdo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daryjusz10    2

Ciągnik to ursus c 360... prasa rivierre casalis rc 115... w sterowniku potrzeba tylko +i- bo 2 kabelki tylko ida... w sumie to chyba pod gniazdo zapalniczki było by najprosciej podlaczyc ten sterownik...


Jeśli pomogłem klikaj w zieloną strzałkę obok mojego posta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A więc tak: jeżeli pobór prądu ciągłego wynosi do 10A to zasilanie z 15 i bezpiecznik 10A, przewody 1,5 mm2. Natomiast jeżeli pobór prądu jest większy niż 10A to zasilanie z 30 przez przekaźnik sterowany z 15 i bezpiecznik 30A oraz przewody 4mm2. Jak widać cała sprawa opiera się na tym żebyś podał pobór prądu, bo od tego zależy rozwiązanie układowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Kombajn Neptun do buraków zasilanie ciągłe "+" miał z gniazda świateł tylko musiały być włączone pozycyjne.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

A więc tak: jeżeli pobór prądu ciągłego wynosi do 10A to zasilanie z 15 i bezpiecznik 10A, przewody 1,5 mm2. Natomiast jeżeli pobór prądu jest większy niż 10A to zasilanie z 30 przez przekaźnik sterowany z 15 i bezpiecznik 30A oraz przewody 4mm2. Jak widać cała sprawa opiera się na tym żebyś podał pobór prądu, bo od tego zależy rozwiązanie układowe.

 

Nie spotkałem przekaźnika w 360 to raz, sterownik na pewno ma bezpiecznik wbudowany w sobie to dwa, najpierw trzeba się podłączyć pod istniejące gniazdo z zabezpieczeniem (jak nie wytrzyma obciążenia to bezpiecznik padnie)to trzy i co się stało z moim postem to cztery.

 

 

 

Z Twoim postem stało się to co powinno jak zamieszcza się tyle linków do aukcji. Należne punkty już sobie podarowałem.

Edytowano przez Elektrotechnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Przekaźnik samemu trzeba założyć...Pomyśl trochę....Przekonasz się jak spalisz sterownik.No może mieć diodę,ale wątpię abyś wymienił ją samemu.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie spotkałem przekaźnika w 360 to raz, sterownik na pewno ma bezpiecznik wbudowany w sobie to dwa, najpierw trzeba się podłączyć pod istniejące gniazdo z zabezpieczeniem (jak nie wytrzyma obciążenia to bezpiecznik padnie)to trzy i co się stało z moim postem to cztery.

 

Bezpiecznik po to, żeby zabezpieczyć dodatkową instalację (przekaźnik, przewody i gniazdo). I nie ma znaczenia, że w sterowniku są bezpieczniki. A przekaźnik po to, bo stacyjka nie wytrzyma ciągłego prądu 30A, żeby podłączyć bezpośrednio do 15. A z kolei przy bezpośrednim podłączeniu do 30 napięcie w gnieździe będzie cały czas. A tak chronimy stacyjkę przed uszkodzeniem i napięcie w gnieździe zanika po wyjęciu kluczyka. Zaznaczam, że dalsza dyskusja jest zbędna dopóki autor nie poda jaki prąd pobiera sterownik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

A przekaźnik po to, bo stacyjka nie wytrzyma ciągłego prądu 30A, żeby podłączyć bezpośrednio do 15. A z kolei przy bezpośrednim podłączeniu do 30 napięcie w gnieździe będzie cały czas.

Znaj miarę mocium Panie jak powiedział by Zagłoba, nie twierdzę że przekaźniki są złe tylko niepotrzebne rozbudowywanie instalacji w starych prostych konstrukcjach jakim jest 360 z małym źródłem prądu jest zbędną komplikacją.

Druga sprawa widać że masz małe pojęcie o maszynach rolniczych, pokaż mi taką która ma ciągłe zapotrzebowanie prądu 30A, pomijam tu już konkretną maszynę prasę rivierre casalis 115, która nie należy do najnowszych i elektryka jest tam znikoma.

Na potwierdzenie mojego wywodu w tym temacie też nie błysnąłeś znajomością;http://www.agrofoto.pl/forum/topic/67642-claas-98-wskaznik-wysciecia/page__hl__+claas%20+czujnik?do=findComment&comment=1277101, a w poście 9 wręcz wprowadzasz w błąd co podobno jest karalne.

Co do podawania prze zemnie przykładowych linków, to zwróć uwagę na swoją kryptoreklamę plus linki która zajmuje więcej miejsca niż twoje posty co też nie do końca jest etyczne.

Siema.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czytaj ze zrozumieniem, bo widać, że masz z tym problemy. Nigdzie nie napisałem, że ta prasa pobiera 30A. Natomiast napisałem w dwóch postach, że autor ma podać pobór prądu i wtedy będzie można coś doradzić, oraz żeby nie pisać więcej na ten temat dopóki autor nie poda odpowiednich informacji. Ale Tobie średnio wychodzi zrozumienie tekstu i ciągle piszesz bez sensu. Druga sprawa to czy ja mam w sygnaturce tymczasowe linki? Otóż nie. Regulamin pozwala na taką sygnaturkę. A Ty umieściłeś cztery linki do aukcji i jeszcze robisz problemy. I nie pisz mi na temat mojej wiedzy, bo widać, że masz znikome doświadczenie w dziedzinie elektryki/elektroniki. Dla przykładu mogę podać prasę 1,8 DF, w której czasami są problemy z owijaniem siatką jeżeli układ zasilania ma za małą wydajność prądową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daryjusz10    2

pobór prądu to 10 A... Chyba o to wam chodzi tak?? :) wybaczcie ale nie jestem orłem jesli chodzi o takie sprawy...

Edytowano przez daryjusz10

Jeśli pomogłem klikaj w zieloną strzałkę obok mojego posta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czyli tak jak napisałem poprzednio, zasilanie bierzesz z 15, oczywiście bezpiecznik 10A, dobra masa i będzie działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kirzuch89    0

ja dodam ze przy poborze prądu 30A przewód zasilający 4mm2 na dlugosci ok 1m to lekka przesada.

 

 

A ja dodam, że otrzymujesz ostrzeżenie za odkopywanie tematu zgodnie z pkt. 1.15.




Widzę że ktoś albo tu się nie zna albo psycha komuś siada jak zwróci mu się grzecznie uwagę

Edytowano przez kirzuch89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez maciej2013
      witam poszukuję kogoś kto naprawia sterowniki od prasy KRONE dzieki i POZDRAWIAM
    • Przez michal009
      Kupię ciągnik 100-115KM w miarę prosty mechanicznie do kwoty 80 tyś. 
      Prosty mechanicznie (bez elektrohydraulicznych rewersów) Koniecznie z pneumatyką do przyczep!!! Możliwy EHR podnośnika Od rolnika. Handlujesz ciągnikami - dziękuję poszukam dalej.  Sprawny.  Interesuje mnie np. Zetor Forterra. 
      Lubelskie, ale rozważę propozycje z całej polski. Nie jestem Vatovcem, więc za oferty typu 80+vat z góry dziękuję. 
      Proszę wklejać linki z ogłoszeniami, lub info na priv. 
    • Przez Marcin9908
      Witam, mam problem ze sterownikiem od prasy John Deere 580. Podłączyłem dziś pierwszy raz tą prase do Claasa Axosa, podłączyłem wszystkie przewody i włączam sterownik na sznurek czyli załączam ją tak jak zawsze i nic, przełączyłem na siatkę i "wariacja kontrolek na panelu głównym". Wszystkie wtyczki w gniazdach są na swoim miejscu i są dobrze osadzone. Wcześniej prasa pracowała z Zetorem 7340, zobacze czy po podpięciu przewodów do niego coś się zmieni, dodam że sprawdzałem żarówką w gnieździe trójbiegunowym i po jednym podłączeniu żarówka się zapaliła i po drugim znów zaczęły palić się kontrolki i migać. Jak myślicie czym to może być spowodowane, proszę o pomoc i z góry dziękuję za podpowiedzi.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj