Polecane posty

Fendt308lsa    425

Witam piszę ten temat aby was się poradzić mam zamiar budować budynek dla bydła więc zaczne od początku są 3 opcje 1 a) przebudowanie kurnika wylanie posadzki zmiejsci sie tam 7 sztuk bykow i sie wybuduje nowy maly kurnik dla kur 2 b) wybudowanie obory takiej wielkosci ewentualnie delikatnie wiekszej i kury zostana na starym miejscu 3 c) mam obecnie zlikwidowane swinie i w miejscu gdzie byly swinie wyburzylbym klatki i zrobil stanowiska weszło by tam 13 sztuk bykow mam jeszcze 13 sztuk bydla więc razem móglbym miec 26 sztuk dla swin postawilbym maly chlewik tak dla 5 swin plus minus czy na 11 ha da rade wychowac 26 sztuk ? bydlo wyglada ladnie dostaje kiszonke siano koncentraty co roku zostaje troche kiszonki siana zboza. jak z pozwoleniami na budowe ? i drogie koszty takiej budowy ? ja wolalbym zrobic dla bydla u swin wiecej bydla wejdzie zawsze w przyszlosci nie bedzie trzeba nic dobudowywac tylko czlowiek by zrobil maly chlewik dla swin co o tym sadzicie ? co do pierwszej opcji jestem troche przeciwnie nastawiony obornik bedzie trzeba wozic dalej taczka po blocie i lekka kicha a jak robic to raz a porzadnie i inwestycja na lata z gory dzieki za kazda odpowiedz czasu duzo nie mam bo do jeseni trzeba robic doradzcie co sadzicie o tym zeby zrobic u swin ? pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
x_adi_x    0

Najlepszym rozwiazaniem wedlug mnie bylo by przerobienie kojcy od świń, a wrazie potrzeby mały chlewik zawsze możesz postawić, co do kosztow to sie nie orientuje,ale duże to one nie będą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem na hodowlę opasów na dłuższy okres jest trzymanie na wybiegu. Jedynie byki trzymać na oborze żeby je dobrze upaść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Hombre
      Chciałbym postawić wiatę na bydło opasowe. Wygląda to tak że z jednej strony jest ściana od  starej obory 16 m a boku jest garaż na 6 m więc zachodnia i południowa cześć byłaby zakryta a wschodnia i polnoca odkryta. Chodzi mi o niskie koszty więc zamiast płyty obornickiej chciałbym dać blachę trapezowa z filcem. Ze względu na ograniczona ilość słomy zamiast sciolki myślę nad rusztami tylko nie wiem jak będzie się to zachowywać zima podczas mrozów. Chodzi mi o urazy i czy pozostałości obornika nie będą wtedy przymarzac do ruszt i je zatykać? Bydlo miałoby możliwość wchodzenia do starej obory gdzie będzie słoma. Chętnie wysłucham opinii albo jak ktoś zaproponuje jakieś zmiany
    • Przez szables
      Jakiej firmy polecacie mieszacz powietrza do obory i w jakich cenach się kształtują w zależności od firmy?
    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj