oOMateQOo

czy troll da rade sobie z samosiejkami

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
oOMateQOo    0

Witam chciałbym sie was poradzić a mianowicie mam parę ładnych hektarów do karczowania głównie samosiejki (sosna) i tak mysle czy troll da sobie rade przy ładowaniu samosiejek na przyczepe?? czy moze lepiej nająć kogos kto ma przyczepe lesna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykjd    11

Jaka mają średnicę i długość te sosny? Trollem wiadomo ze nie będzie tak dobrze szło jak przyczepą leśna ale i wynajęcie takiej przyczepy tez nie będzie chyba tanie (tak mi się wydaje).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podkarpacki    4

zależy czy grube te drzewa?? ciężkie? jak nie braknie mu mocy to morzna ładować taniej napewno wyjdzie trolem ale dłużej i trudniej a Tura ktoś nie ma do ciagnika??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oOMateQOo    0

są to samosiejki do 4m wysokosci i około 250kg tak mi sie wydaje, drzew tych jest sporo a bedzie na pewno wiecej gdyz ciagle dopieram pola ktore są pozarastane i chce teraz cos kupic w mądrych pieniądzach (ok 5tys) co by mi usprawnioła karczowanie, w tamty roku znajomy mi zwoził przyczepa  szło sprawnie ok 4hektarów w 15 godzin zrobił i wziol 900zł a przy dzisiejszym stanie ok 14hektarów bedzie to wieksza suma i tak mysle czy nie warto kupic cos w stylu troll?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

takie rzyczy 4m wys załatwia dobra talerzówka bez scinania zbierania i sprzatania, pare przejazdów i śladu po ugorze nie ma.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

jakie drzewo mające 4m waży 250kg chyba z korzeniami i zimia na nich


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oOMateQOo    0

Nie ma szans talerzowka, to sa samosiejki okolo 10-15 letnie, recznie to powodzenia ze zwazka ok 1tys drzew. Chodzi mi o to czy jest sens kupywac trolla do takiego czegos
Praktykowalem talerzowka da rade jesli ma okolo 10cm srednicy w obwodzie to spoko zmieli a nie jak maja ok 40cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ty je tym trolem chcesz wyrywac z ziemi ? czy juz wyrwane zaladowac na przyczepe tylko?

Aktualnie skonczylem kasowac swój nieużytek ponad 30 letni to troche sprawa inaczej sie ma jak u Ciebie, ale hektar złożylem z korzeniami w stos za 5 godz, ilosci drzew nie podam bo nie znam ale myśle że 150m3 opalu zwiezionego do domu daje do myślenia,
 


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrykjd    11

Dokładnie a później jeszcze po talerzówce pełno w ziemi gałęzi i innego dziadostwa przez które aby problemów można narobić jak wpadnie w kombajn, prasę czy nawet uciążliwe przy siewie. Tak mi się wydaje.  

A o turze nie myślałeś, na pewno szybciej i łatwiej by to szło załadować i podjechać.

Edytowano przez patrykjd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oOMateQOo    0

Nie zastanawialem sie nad turem bo wydawalo mi sie ze troll bylby lepszy dlatego tez zalozylem temat zeby sie poradzic co kupic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

chłopcze kup se piłe, zjedz obiad i ładuj. Jeśli w szkole nikt ci nie tłumaczył że kawałek drzewa można pociąć na kawałki i załadować to... współczuje... Troll do ładowania patyczków... no ubaw po pachy. A gościu od przyczepy leśnej to pewno pękł ze śmiechu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oOMateQOo    0

Kolego wyzej takie sugestie to sobie daruj bo nie o tym mowa bo jesli chcial bym sobie wyrobic takie drzewo to bym tak zrobil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mironeks    6

Troll do załadunku drewna musi być z rotatorem i chwytakiem do drewna . Takim Trollem spokojnie bendziesz ładował drewno o długości 4 merty i średnicy 30 cm a cieńsze mogą być dłuższe ale musisz opierać koniec drewna o ramie ładowacza . Jak zamontujesz go na ciężkim ciągniku nie musisz opierać łap ładowacza o ziemie i bendziesz szybciej przemieszczał sie polu i szybciej zbierał drewno niż przyczepą leśną .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Jakim ciagnikiem dysponujesz?
Turem zrobisz szybciej, wygodniej. Dodatkowo możesz jeździć i zwozić do załadunku, i podjeżdżać jak Ci pasuje. Rozważ tą opcję. Jakoś sb nie wyobrażam jeżdżenia po drewno trolem. Jedynie z kupy ładować, a i tak to nie wygodne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fartom    11

Ja trollem tyle że goliatem  ładowałem jodły po 1,5m3, tyle że jest powzmacniany na wieżyczce, no i przy takim ciężarze nie ma za bardzo kręcenia na boki. ale do takich sosenek 4 m to spokojnie możesz trola kupić. , no ale bedzie trzeba dołożyć dodatkowy rozdzielacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7906

Najlepszy sposób na usuwanie karp z drzew jak koparka.tak jak ja pisałem i koledzy w postach wyżej to tur jest chyba najlepszą opcja do ładowania bo trollem tez dasz rade ale mnóstwo czasy stracisz na darmo a turem szybciej i wygodniej ale decyzja należy do ciebie jakiego sposobu użyjesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

szybko pójdzie ale nie wiem czy tak tanio.rozglądnij się za karczownicą ETESIA czy mają coś takiego w twojej okolicy do wynajęcia.a najlepiej będą wiedzieli ci co koszą pobocza i takie tam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Turem będzie szybciej tak jak koledzy wyżej piszą ale za to trollem możesz później wykopać co grubsze karpy kwestia przełożenia łyżki. Turem też w sumie wykopie i porówna teren także ciężko wybrać.
Ja robiłem tym i tym. Różnicy większej nie ma jedynie tur jest bardziej mobilny. Troll to jak już ktoś pisał lepszy do załadunku z większej kupki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez piotreksz231
      Witam mam takie pytanie, otóż wymieniam uszczelniacze w obu siłownikach obrotu w cyklopie t 214 i zastanawia mnie czy po złożeniu siłowników i zamontowaniu na miejsce trzeba je jakoś odpowietrzać, chodzi mi głównie o to połączenie z tyłu które łączy oba siłowniki stalową rurką jeden z drugim, bo tak na mój rozum to nie ma tam się skąd wziąć olej bo nie ma połączenia z rozdzielaczami.
       
      Dziękuje z góry za odpowiedź.
    • Przez hos
      Witam wszystkich serdecznie.
      Poszukuje instrukcji obsługi Trolla T-274. Może ktoś takową posiada, może nawet w wersji elektronicznej 🤪?
      Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez Bonex157
      Pacjent cyklop t214
      Uruchamiany w obecnej temperaturze cyklop dosłownie nie podnosi nawet na obrotach, obrót i łapy płynnie działają. Dopiero po 5-10 min zaczyna działać sekcja od ramion po wciśnięciu równoczesnie obrotu i podnoszenia siłownik się wysuwa, bez obrotu muł. Dzielnik strumienia uszczelniony został. Zazwyczaj pracował latem więc nie było problemu. 
      Poszukuję ramienia chwytaka do cyklopa
    • Przez mariusz031992
      Witam serdecznie. Chciałbym zbudować łyżkę podsiębierną do ładowacza troll. Niestety brak mi wizji wymiarów samej łyżki jak i mocowań czy też tej "przekładni" pod siłownik. Macie może jakieś rysunki techniczne (nawet i odręczne) czy też  może podacie wymiary wszystkich elementów? https://www.youtube.com/embed/ZOfuYrYxVJI 
    • Przez rolnikgospodarny95
      Chciałbym pomalować ładowacz jakie farby wybrać popielaty i pomarańczowy mam do wybrania ale nie wiem jak oryginalnie z odcieniami RAL było 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj