Skocz do zawartości

Zdjęcie

Agrofarm 85

362 odpowiedzi na ten temat

#61 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 19 sierpień 2008 - 20:40

Agrofarm 85

Myśle że R3 nie spali tyle co napisała top agrar ponieaż jest to niemożliwe przy 4 cyl i tak lekkim ciągniku. Ale to jest moje zdanie.

W normalnym użytkowaniu praktycznie nie osiągalne, ale gdy ma sie do dyspozycji hamownie to oczywiście że możliwe i nic w tym dziwnego - popatrzcie na testy DLG albo NTTL, tak dla porównania.

No niestety, pod 100% obciążenia przy obrotach mocy maksymalnej Lambo spalił najwięcej w teście i jest to fakt z którym przynajmniej ja nie mam zamiaru sie spierać. Jednak nic to nie mówi o zużyciu paliwa podczas prac na niskich obrotach i małym obciążeniu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Agrofarm 85 Dzisiaj, 07:11
  •  

#62 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 19 sierpień 2008 - 21:12

Agrofarm 85 no właśne, ten test nie ma nic wspólnego z codziennym użytkowaniem, w moim przypadku pełne wykożystanie mocy ciągnika to może 20-25% użycia wogóle ciągnika, dużo jaśniejsze były by testy podczas orki (według niektórych nieżetelne), więc może pracy z jakimiś kosiarkami w transporcie itp.

coż tak jak zarzucają stronniczośc w testach w czasopismach motoryzacyjnych tak pewnie jest i z top agrar, nie zarzucam że test był zaałszowany, ale po co wogóle był przeprowadzany test spalania na hamowni?

#63 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 20 sierpień 2008 - 07:43

Agrofarm 85 hamownia...bo tylko tak można stworzyć takie same warunki dla wszystkich ciągników w krótkim czasie

#64 Share adam77

adam77

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 20 sierpień 2008 - 08:28

Agrofarm 85 Ferdek
Piszesz,że twój Agrofarm spala w lekkich pracach 3-3,5l. A możesz napisać jakim ciągnikiem (dla porównania) wcześniej wykonywałeś taką pracę i ile on Ci spalał. Sam też jestem zainteresowany zakupem takiego ciągnika właśnie do lekkich prac i jestem ciekaw jak wypada ( poza liczbami) w porównaniu do innych ciągników.

#65 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 20 sierpień 2008 - 18:07

Agrofarm 85 adam77 mam lambo r3 a nie agrofarma, pali tak około 3,5l/mtg i jestem mile zaskoczony spalaniem ze względu na koszty wziołem bez pneumatyki i dieler i siec sprzedaży była bardzo zaskoczona ale przyznali że bez pneumatyki spalanie będzie zauważalnie niższe i mieli racje ;)
wcześniej pracowałem mf 255 i w tych samych pracach spalał około 2,5l/godz, miał byc r2 lub agroplus 76 lub 86 ale wyszło na to że r3 bedzie w cenie agroplusa

#66 Share lamboR6

lamboR6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 20 sierpień 2008 - 18:26

Agrofarm 85 Ja nie uważam że ktoś specjalnie zawyżał spalanie Lambo, tylko wydaje mi sie niewiarygodne że nowoczesne silniki o podobnej mocy mogą mieć aż taką różnice w spalaniu. Nie chcę bronić wybranej marki, ale zabieram głos ponieważ mam akurat Lambo R6 100 a jest to podobna moc może masa większa, więcej pomp ( oddzielny olej hydrauliczny ) i jakoś nie moge przekroczyć 20l/Mtg. Ktoś powie że ferguson mniej pali, może. Kolega ma fergusona 8220 który chodzi z 5obrotową uni poniżej 16l na ha nie może zejść może to kwestia pługa bo ziemia taka sama, ale mi odradzał tą marke. Moim zdaniem spalanie przy pdobnej mocy i obciążeniu będzie zbliżone.

#67 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 20 sierpień 2008 - 19:57

Agrofarm 85 chcesz dociągnąć 20l/mth to pociągaj głębosz, hamownia to co innego niż normalne użytkowanie, ale pewien pogląd na temat spalania ciągników daje

#68 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 20 sierpień 2008 - 20:00

Agrofarm 85 tak taki że stary model proximy jest oszczędniejszy od lamborghini i równie oszczędny jak farmtrac ;)

#69 Share adam77

adam77

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 20 sierpień 2008 - 20:04

Agrofarm 85 Ferdek
Dzięki za info. Ile zapłaciłeś za tego Lambo i w jakiej wersji? Dodatkowo chciałem zapytać czy wlewałeś do niego biodiesla i jeżeli tak, czy masz jakieś spostrzeżenia dotyczące spalania czy pracy silnika.
Mi zależy na niskim spalaniu właśnie w lekkiej robocie, dlatego interesuje mnie ten ciągniczek. Już wcześniej podobała mi się taka 85-ka, ale nie mogłem się dowiedzieć ile on pali w "lekkim", dlatego zainteresowałem się McCormickem C-Max 75, który ma silnik perkinsa i podobno jest bardzo ekonomiczny, ale po Twoich wypowiedziach znowu mam dylemat.

#70 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 20 sierpień 2008 - 20:12

Agrofarm 85 ciągnik jest w wersji target i zapłaciłem za niego tyle co i za gołą proxime 8441 bym dał, dieler zachwalał ze będzi eoszczędniejszy od farmtracka i new hollanda td w lekkich pracach i chyba mial racje, takie niskie spalanie może wynikac z tego że ciągnik ma dopiero 60mtg i nie gasze go gdy podczepiam maszyny daje mu chwile popracowac przed zgaszeniem żeby turbina ostygła itp tzn troche pracuej i na wolnych obr na postuju no ale wtedy mtg lecą bardzo wolno więc chyba nie ma to wpływu? nie wiem jak chcesz bardzo oszczędnego do lekkich prac to pomyś o tym mc cormicu 3 cyl turbo

co do pracy silnika do 1500 obr jest mułowaty a potem idzie jak bestia, bardzo ładny dzwięk wydaje moc ma ale nic więcej nie powiem bo mam dopiero 60mtg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 20 sierpień 2008 - 20:21

Agrofarm 85

tak taki że stary model proximy jest oszczędniejszy od lamborghini i równie oszczędny jak farmtrac ;)

W ciężkiej pracy pewnie by sie to zgadzało ;) a Farmtrac chyba mniej spalił jak Proxima?

#72 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 20 sierpień 2008 - 23:14

Agrofarm 85

moje r3 evo 85 według moich obliczeń wychodzi średnio 3l/mtg 3,5l/mtg ze zgrabiarką w lekkim transporcie rozrzutniku itd, znajomy rok temu docierał 8441 i w takich pracach wychodziło mu spalanie 6-7l/mtg,w cieżkich pracach nie sprawdzałem bo mam dopiero 50mtg, ale ten cały test z top agrar to jedna wielka sciema, a duże spalanie r3 z tego testu raczej wynika z chydraulicznego sprzęgła i wolnego womu 540 obr

Sprzęgło hydrauliczne i inne bajery nie mają znaczenia w zużyciu paliwa w tym teście na hamowni, bo do pomiaru zużycia silnik i tak pracował na 100% swoich możliwości, i nie ważne jest czy pomiar jest wykonywany na WOM czy na kole zamachowym silnika, zużycie paliwa powinno być podobne w obu przypadkach ;) Ze względu na to że paliwo w silniku diesla jest odmierzane objętościowo dotarcie silnika nie powinno mieć też wpływu na wynik' l/h ' po dotarciu co najwyżej wzrośnie moc a spadnie g/kWh.

r3 , Agrofarm zdaje się, że ma licznik przepracowanych godzin a nie motogodzin i porównywanie, że r3 pali 3-3,5l/h a proxima 6-7l/mth jest nie na miejscu bo występują inne jednostki...

Mam ładowarkę Bobcat T3571 z silnikiem Perkins 100KM
napęd hydrostatyczny 30km/h waga: nieco ponad 7,5t z osprzętem, pompa 144l/min, zbiornik paliwa 115l
I przy codziennym załadunku wozu paszowego, dowózce słomy i z jedno usuwanie obornika z głębokiej ściółki zbiornik starcza na ponad 20h co daje ok. 5l/h, w transporcie na pusto maxV pali pewnie ok 7/h, a ciągając przyczepy odpowiednio więcej ;)

Wydajność pracy nieporównanie większa od ciągnika z ładowaczem ;)

#73 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 21 sierpień 2008 - 08:13

Agrofarm 85 Lowider mój liczy mtg ;) Ani mnie ani wielu innych nie przekonasz ze stara proxima pali mniej od r3

#74 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 21 sierpień 2008 - 14:11

Agrofarm 85 Przy jakich obrotach nabija jedną mth w ciągu godziny??

Nawet nie mam zamiaru cię przekonywać że proxima mniej pali ;) ale w ciężkiej pracy może więcej zrobić...

#75 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 21 sierpień 2008 - 18:44

Agrofarm 85 @ferdek ile masz mth w r3???jak 50 nie zrobiłeś, to zostaw go na chodzie przez 1h na jałowych obrotach i się przekonasz jak szybko lecą mth.

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#76 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 21 sierpień 2008 - 19:44

Agrofarm 85 mam aktualnie 69mtg, a mierzyłem kilka razy ile czasu trwa mtg i podczas orki około 1700-2100 obr wychodziło jedna godz jedna mtg w transporcie około 1 mtg = 1 godz i 5-10min, ale ja mam zegary z r1 inne jak w agrofarmie i może inaczej liczyc mtg, ale mniej ięcej mtg pokrywa sie z godz zegarową

#77 Share PRZEMEK321

PRZEMEK321

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:lubie to co robie a to jest najwazniejsze.

Napisany 21 sierpień 2008 - 19:53

Agrofarm 85 ferdek i ile ci spalił w tej orce?

#78 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 21 sierpień 2008 - 20:13

Agrofarm 85 nie mierzyłem bo chodził może z 5 -6 godz i to z 3x30 więc nie miał co robic, tródno dokonywac szczegółowych pomiarów a 5mtg jak bak ma 160 litrów

#79 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 21 sierpień 2008 - 22:21

Agrofarm 85 Agrofarem na 100% liczy godziny zegarowe dzisiaj ojciec kosił nim łąke ponad 2h i nabiło 2,7 h , ja pózniej pojechałem odkosić sobie na sterte i odczepiłem kosiarke to może z 15 min chodził to jak gasiłem miał 3,1h

Wcześniej gdzieś pisąłem że coś kiepsko zmirzyli promień skretu R3 w teście top agrar i spokojnie jest dużo mniej bo ja swoim z HL 8011 po przekoszeniu 2 hederów bizonem zawracam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 21 sierpień 2008 - 22:58

Agrofarm 85 w agrofarmie masz licznik mtg cyfrowy? u mnie jest zwykły wybijane cyferki więc niemozliwe żeby w jakiś sposób wogóle były liczone godziny zegarowe, ale jutro sprawdze to co napisałes

ps. bawił się ktoś w zmniejszenie masy przednich obciążników, bo jak miałem z przodu 100kg miałem wrażenie że ciągnik podczas jazdy w transporcie mniej skakal i jechało się wygodniej tzn dało sięśmigac szybciej niż z 200kg na przodzie, no i gdy wogóle nie miał obciążenia

Dodaj odpowiedź