Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co sądzicie o UNHZ 500?

58 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 10 marzec 2009 - 14:46

Co sądzicie o UNHZ 500? Napisałem im maila, ale niestety od dwóch tygodni nie odpisali....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co sądzicie o UNHZ 500? Dzisiaj, 10:31
  •  

#42 Share endrius

endrius

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów

Napisany 10 marzec 2009 - 19:29

Co sądzicie o UNHZ 500? Kurde ja już normalnie nie wiem co jest z moim ładowaczem . Miałem dzisiaj trochę czasu to założyłem nowy wąż co zasysa olej i nowe opaski, myślałem że coś to pomoże i nic z tego . Olej jeszcze nieraz wycieka koło wieży na tym obrocie czy z tego miejsca też może zasysać jeszcze dzikie powietrze, jak patrzyłem w katalog to tam jest symering . Nie mam pojęcia co jeszcze zrobić , pompa chyba dobra bo na 800 - 900 obr/min podnosi big- bag 500 kg chociaż do końca niewiem bo jak ściągnąłem waż i dałem 2000 obr i przyłożyłem rękę to nie za bardzo ją przyciągała i nawet z tego węża zasilającego jakoś tak dziwnie ten olej wypływa tak jakby wymieszany z powietrzem, ale najgorzej z tym obrotem bo na włączonej pompie ramieniem można obrócić ręką w koło całej wieży dopiero jak trochę dłużej się przytrzyma dźwignie to reaguje ale później i tak ucieka jak chce . W ładowaczu z nowego oleju cały czas robi mi się mleko. A ile może kosztować nowa pompa i gdzie można kupić ? Pomóżcie gdzie mogę jeszcze szukać przyczyny.

#43 Share emilchaja

emilchaja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 23 marzec 2009 - 13:28

Co sądzicie o UNHZ 500? endrius doszłeś do ładu ze swoim ładowaczem jesli tak to napisz co było przyczyną twoich problemów myślę że innym użytkownikom tej maszyny przydadzą się takie informacje :) pozdrawiam

#44 Share Stasiek84

Stasiek84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 23 marzec 2009 - 15:39

Co sądzicie o UNHZ 500? jak robi się mleko to może być wina wody i wtedy mimo właściwego poziomu, olej się zburzy i będzie szarpał, co do obrotu to obstawiałbym na uszczelniacze obrotu jak nieszczelne są to wieża kręci się jak jej się spodoba

#45 Share endrius

endrius

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów

Napisany 23 marzec 2009 - 20:04

Co sądzicie o UNHZ 500? Witam tak naprawdę to nic przy nim nie robiłem bo już nie mam do niego siły. Spuściłem wodę dolałem trochę oleju i jakoś chodzi . Jest trochę lepiej ale podejrzewam że może trochę jednak ten wąż zasilający był nie szczelny i może się sam odpowietrzył. Jak puszcze dźwignie to wieża ucieka już tylko w lewą stronę , a w prawą już ładnie się zatrzymuje. Może źle założyłem uszczelniacze z jednej strony. Bo zaworki ładnie chodzą. Pozdro .

#46 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 23 marzec 2009 - 20:34

Co sądzicie o UNHZ 500? Jakby komuś było potrzebne to oringi uszczelniające te obrotową tuleje mają grubośc 4,6mm

#47 Share Blazej1123

Blazej1123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 23 kwiecień 2009 - 17:20

Co sądzicie o UNHZ 500? Witam, jestem nowy na forum i przepraszam za odkop tematu, ale mam pytanie.

Dlaczego główny siłownik podnoszenia słupa po maksymalnym wysunięciu do góry cofa się z przerwami?? Pozdrawiam i proszę o szybką odpowiedź B)

#48 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 25 maj 2011 - 20:11

Co sądzicie o UNHZ 500? No i dzisiaj skończył się mój UNHZ-500. Po prostu ułamała się wieża. Przy łożysku. Orientuje się ktoś może, czy można gdzieś kupić taką wieżę? Wiem, że ciężka sprawa. Co byście polecali zamiast takiego ładowacza. Najlepiej coś nowego. A może ma ktoś pięćsetkę w bardzo dobrym stanie na sprzedaż?

#49 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 14 lipiec 2011 - 20:56

Co sądzicie o UNHZ 500? Może mi ktoś powiedzieć gdzie znajduje się filtr oleju w tym ładowaczu? Chciałem wymienić olej ale nie bardzo mogę znaleźć filtr... Tak na marginesie to zamiast oleju najpierw wylało się jakieś 20 litrów wody :blink:

#50 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 październik 2011 - 20:42

Co sądzicie o UNHZ 500? w tym ładowaczu to normalne ze jest woda w oleju najlepiej jego trzymac pod dachem albo przed pracą po dłurzszym postoju spuscić wodę z oleju.ja pod koniec żywota swojego ładowacza lałem przepał bo tak wszędzie olej uciekał ale teraz robie kapitałkę i zobzacze co z tego wyjdzie a filtr jest w zbiorniku od spodu tam gdzie wychodzi wąż zasilający do pompy trzeba odkręcić 4 sruby M8

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze :D

Napisany 19 grudzień 2011 - 20:07

Co sądzicie o UNHZ 500? ja posiadam te ładowacz i powiem szczerze że jestem zadowolony a mam go od marca 2011 i na początku musiała pracować z nim c-360 bo nie miał przekładni i poprzedni właściciel założył mu inną pompę i jak i koła Dodany obrazek ale koła to nie problem , na początku nie chciał za bardzo dźwigać wideł z obornikiem ale na jesieni dostał nową pompę i przekładnie od polskiego cyklopa i od tamtej pory chodzi jak marzenie Dodany obrazek co prawda potrzebuję 1200obrotów przy współpracy z ursusem c-330m a słyszałem że na oryginalnych pompach pracował on na 800/900obr/min ale wiadomo ma już inną pompę ale ogólnie jestem zadowolony z tego ładowacza bo nie potrzebuję tyle obrotów co polski cyklop a jest znów silniejszy od trolla 350 jak dla mnie to bardzo dobry ładowacz

Ps wie ktoś ile może kosztować łyżka do tego ładowacza

#52 Share zabek

zabek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 23 styczeń 2012 - 00:07

Co sądzicie o UNHZ 500? [quote name='emilchaja' timestamp='1207390657' post='176167']
Witam! Tak jak w temacie czyli co możecie powiedzieć o tym ładowaczu. Czy macie go i używacie? Jak tak to jak sie sprawuje
co i dla czego unhz 500 nie chce sie obracac na pochyłosciach. czy wy tez macie ten problem i co moze bec przyczyna?

Edytowany przez zabek, 25 styczeń 2012 - 23:32.

#53 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 27 styczeń 2012 - 08:35

Co sądzicie o UNHZ 500? Ja posiadam taki ładowacz. Stał nieużywany jakieś 7 lat. W tamtym roku powymieniałem większość węży, pouszczelniałem wszystko, zmieniłem olej i maszyna chodzi. Nie mam z tym ładowaczem żadnych problemów.
Jeśli chodzi o pochyłości to się obróci ale może polecieć w dół. Jego największy minus- że jak się naładuje pełną łyżkę i wychyli za bardzo to potrafi go bujnąć, więc na pochyłościach mógłby się nawet przewrócić.

#54 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów

Napisany 27 styczeń 2012 - 16:06

Co sądzicie o UNHZ 500? może masz za mało oleju ?? ja też miałem coś takiego że mi się nawet na równym terenie nie chciał obracać to założyliśmy kulkę tam gdzie chodzi ta listwa uzębiona od wierzy i zmieniliśmy tam uszczelniacze i o tej pory jest spokój :)

#55 Share zabek

zabek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 29 styczeń 2012 - 17:28

Co sądzicie o UNHZ 500?

może masz za mało oleju ?? ja też miałem coś takiego że mi się nawet na równym terenie nie chciał obracać to założyliśmy kulkę tam gdzie chodzi ta listwa uzębiona od wierzy i zmieniliśmy tam uszczelniacze i o tej pory jest spokój :)

a mogł bys sprecyzowac gdzie dokładnie znajduje sie ta kulka w którym miejscu ja mozna znazezc

może masz za mało oleju ?? ja też miałem coś takiego że mi się nawet na równym terenie nie chciał obracać to założyliśmy kulkę tam gdzie chodzi ta listwa uzębiona od wierzy i zmieniliśmy tam uszczelniacze i o tej pory jest spokój :)

a mogł bys sprecyzowac gdzie dokładnie znajduje sie ta kulka w którym miejscu ja mozna znazezc a co do oleiu to czy jest czy nie ma to i tak sie nie obraca

#56 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów

Napisany 29 styczeń 2012 - 21:29

Co sądzicie o UNHZ 500? sprecyzować to ci się postaram ale ja to robiłem na wiosnę więc wszystkiego nie pamiętam , musisz odkręcić taką jakby rurę zaślepioną która wychodzi z zbiornika od oleju (nie wiem jak to nazwać ) na fotce nr 2 to widać http://allegro.pl/la...2087660524.html ściągasz to i tam będzie taki tłok z gumowymi uszczelniaczami i listwą taką uzębioną i tam koło tego tłoka powinna się znajdować dziurka w tą dziurkę parę osób w tym i ja włożyło małą kulkę ale czy sprężynkę też trzeba tam włożyć to nie pamiętam dokładnie , i przy okazji zmień też te gumy też powinno to pomóc przy obrocie na prawo

#57 Share zabek

zabek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 15:43

Co sądzicie o UNHZ 500? dzieki wielkie. elegancko mi to wytlumaczyles teraz jak bede rozbieral to bede wiedzial na co zwracac uwage

#58 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 20:27

Co sądzicie o UNHZ 500? ja też wszystkiego nie pamiętam co tam się znajduje , ale jak by coś to pisz postaram się pomóc :) , polecał bym ci zmianę tych gumowych pierścieni bo może to sporo pomóc w pracy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#59 Share hodowcamlody

hodowcamlody

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza i hodowla bydła

Napisany 27 kwiecień 2014 - 15:41

Co sądzicie o UNHZ 500? Mogłby ktoś mi zmierzyć ile ramię sięgnie całe wyciągnięte na i opuszczone jak najniżej? Mam płytę obornikowa prawie 1,5m zaniżoną całą i nie wiem czy sięgnie do końca. Chciałbym bo zabetonować i napędzać silnikiem elektrycznym bo gniazdo zaraz a jeden kw to około 0,5zł to co to jest, pompa oryginalna to niby 45l a ja włożył bym tam silnik 1400 obr który by napędzał nsz 32 która też ma tyle wydajności przy tych obrotach. Tylko silnik koło 15kw ;) godzina pracy takiego silnika to 7,5zł, a silnik c-330 który by pracował to 3l = 17zł jednak różnica jest no nie ;) myślałem o wstawieniu jakiegoś regulatora przepływu. Pomoże ktoś z tym? Mam mało miejsca bo stare budownictwo i nie chcę ciągnika dodatkowego angażować i w zimie to nie ciekawie. Teraz myślę że przecież wystarczy kupić jakiś silnik 8kw ale 2800 obr i reduktor 2;1 i koszt jeszcze mniejszy =D

Edytowany przez hodowcamlody, 27 kwiecień 2014 - 15:49.