Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mag67    1

Ja używam czerwonych.Chyba Anna,albo żle kojarze.Bardzo dobre,tylko przy zbiorze bardzo mylący kolor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Ja używam czerwonych.Chyba Anna,albo żle kojarze.Bardzo dobre,tylko przy zbiorze bardzo mylący kolor.

Przypinasz jedna maline dwiema zapinkami wyzej i niżej? Jak to u Ciebie wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aezakmi666    21

Witam mam pytanie . Czy można opryskać maliny po skoszeniu jakimś glifosatem ale po odpowiednim czasie jak zaschnie malina żeby popalić trochę chwasty ? i mam pytanie odnośnie skasowania bo potrzebuje jeden rząd skasować . W tamtym roku wykopałem starannie bo był bardzo rzadki i zasadziłem inna odmianę teraz więcej jest tej starej niż nowej więc gdzieś popełniłem błąd. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Teraz na jesień jakie stosujecie nawozy pod malinę jesienna po skoszeniu? Czy typowe pod jagodowe typu hydrocomplex?  Czy stosuje ktoś nawozy jak sól potasowa, siarczan, superfosfat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18paradise    0

Witam
Potrzebuje pomocy odnosnie odmiany,czy ktś wie jaka yo odmiana maliny na ogol mam glen ample ale wkradlo mi sie kilka krzakow takiej odmiany jak na obrazku.
Drugie pytanie jakie zabiegi wykonywac w malinie letniej przed zima? Pozdrawiam

post-217049-0-97072600-1508320207_thumb.jpg

post-217049-0-60194600-1508320235_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mocnyfend    22

Witam ,mam kawałek ogrodzonej łąki nieużytku ,ziemia dobra  ,doprowadziłem tą działkę do porządku ,powyrywałem krzaki ,korzenie ,opryskałem glifosatem i z dwa tygodnie temu posadziłem maliny jeżyny i dwa rzędy drzewek wiśnie czereśnie jabłka gruszki śliwy brzoskwinie ,liczę że za kilka lat będzie owocu na swoje rodziny potrzeby ,pytanko podsypać jesienią jakimś nawozem ,a może wiosną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Najpierw badanie gleby, potem dobieramy wszystkie składniki do zasobności gleby i potrzeb poszczególnych roślin. W ciemno to można często więcej szkody narobić a z całą pewnością wywalić kasę w przysłowiowe błoto.

  • Like 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25618
Dnia 11.10.2017 o 20:38, aezakmi666 napisał:

Witam mam pytanie . Czy można opryskać maliny po skoszeniu jakimś glifosatem ale po odpowiednim czasie jak zaschnie malina żeby popalić trochę chwasty ? i mam pytanie odnośnie skasowania bo potrzebuje jeden rząd skasować . W tamtym roku wykopałem starannie bo był bardzo rzadki i zasadziłem inna odmianę teraz więcej jest tej starej niż nowej więc gdzieś popełniłem błąd. 

Dopóki miałem maliny to tak robiłem. Ale warunek, że maliny muszą być w stanie spoczynku i rany po scięciu już przyschnięte. Czyli najlepiej jakiś miesiąc po skoszeniu. Na wiosnę widoczne mogą być pojedyncze rośliny z objawami uszkodzeń glifosatem.

Normalne, że wszystkich korzeni nie wybierzesz i masz duże prawdopodobieństwo zamieszania odmianowego.

Dnia 22.10.2017 o 07:48, 1994kuba1994 napisał:

Witam posadziłem maliny jesienne i mam teraz pytanie, czy można czymś opryskać teraz role żeby zapobiec chwastom czy dopiero na wiosne?

Możesz użyć Devrinolu - gleba powinna być bez grud i opadłych liści. Można dostać jeszcze azotop ale na młodą plantację trzeba trochę uważać ze stosowaniem - środek wycofany w naszym kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 14.11.2017 o 12:05, Agrest napisał:

Dopóki miałem maliny to tak robiłem. Ale warunek, że maliny muszą być w stanie spoczynku i rany po scięciu już przyschnięte. Czyli najlepiej jakiś miesiąc po skoszeniu. Na wiosnę widoczne mogą być pojedyncze rośliny z objawami uszkodzeń glifosatem.

Normalne, że wszystkich korzeni nie wybierzesz i masz duże prawdopodobieństwo zamieszania odmianowego.

Możesz użyć Devrinolu - gleba powinna być bez grud i opadłych liści. Można dostać jeszcze azotop ale na młodą plantację trzeba trochę uważać ze stosowaniem - środek wycofany w naszym kraju.

 

azotop to samo co venzar a ten jest dostepny. czemu jest szkodliwy dla malin jak w truskawce można już stosować 14dni po posadzeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015
Dnia 11.10.2017 o 20:38, aezakmi666 napisał:

Witam mam pytanie . Czy można opryskać maliny po skoszeniu jakimś glifosatem ale po odpowiednim czasie jak zaschnie malina żeby popalić trochę chwasty ? i mam pytanie odnośnie skasowania bo potrzebuje jeden rząd skasować . W tamtym roku wykopałem starannie bo był bardzo rzadki i zasadziłem inna odmianę teraz więcej jest tej starej niż nowej więc gdzieś popełniłem błąd. 

Nigdy wszystkiego się nie pozbędziesz, korzeni zostało zbyt dużo.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekleczna    1

Pojechałem wczoraj przyciąć maliny i zastanawiają mnie czarne kropki (zdj.) macie jakieś pomysły ? To mszyca tak zaatakowała ? Ciekawe jakie konsekwencje będą tego na wiosnę? 

Dodam tylko  że jest to sadzonka Glen. 

20171129_085403.jpg

Edytowano przez jarekleczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klepka077    6

Tak jak kolega napisał wyżej jest to rdza, a właściwie to już jej pozostałości bo zarodniki poszły w świat :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Czy obcinacie końce pędów malin letnich  okręcanych na drutach czy to prawda ze znajdują się w nich choroby grzybowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kosić jeszcze można póki pogoda, ale lepiej jak byly by juz przymrozki lub mrozy by nie bylo od nowa wzrostu maliny jesiennej, u nas w okolicy jeszcze sporo ludzi nie powykaszalo, a niektórzy jeszcze koszą. Co do letnich to usuwa sie stare maliny i zostawia nowe świeze sadzonki by owocowały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Malina letnia Glen sadzona poprzedniej jesieni. Nawet ładnie się przyjęła, niestety sarny znalazły lukę w tymczasowym ogrodzeniu i oto efekt. Większość krzaków w znacznym stopniu obgryzione i połamana. Czy zostawić je na wiosnę w takim stanie w jakim są czy może lepiej ściąć je aby puściły całkiem nowe pędy?

IMG_20171230_110058.jpg

IMG_20171230_110004.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Co roku zmagam się z takim problemem ale w drugim roku jak się okręci maliny na drutach to sarny już tak nie gryzą ale i tak jest się rok do tyłu z owocowaniem.  Ja nie obcinam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luk7530
      Witam, mam problem z dwuletnią plantacją malin Laszka, a jest ich 0.25ha.  Sąsiad pryskał swój groch za miedzą herbicydami Command 480 EC i Afalon 450 SC chociaż powinien zachować odległość 20m od plantacji roślin sadowniczych. Przez pierwsze 4 dni po opryskaniu nie było nic widać, dopiero jak przeszedł deszcz oprysk zaczął parować i maliny zaczęły zółknąć, z każdym dniem jest coraz gorzej. Ogólnie  teraz cała plantacja jest żółta. W załączniku przesyłam zdjęcia. Wczoraj opryskałem odżywką Asashi. Jak ratować te maliny? Co mam jeszcze zrobić? Sąsiad się przyznaje do tego co zrobił. Jak teraz ściągnąć od niego odszkodowanie? W jaki sposób to obliczyć? Czy te maliny się odnowią? Czy na następny rok będą jeszcze widoczne skutki tego oprysku? Pomóżcie.


    • Przez and1
      Witam, Mam problem z rozpoznaniem choroby jęczmienia jarego.
      Proszę o pomoc w identyfikacji.
      Pozdrawiam


    • Przez crystal169
      Witam, po wizycie na polu pszenicy jarej rzucały mi się w oczy takie kłosy.
      Co to może być?
      Choroba czy przypalenie?

    • Przez crystal169
      Witam, po przeglądzie plantacji pszenicy ozimej spotkałem się z czymś takim pomiędzy kolankami. U sąsiadów też to jest. Co to może być za szkodnik lub choroba?



    • Przez adid0s
      Witam
       
       
      Dziś zauważyłem że jedna z gęsi nie je, coś wypływa z dzioba jakaś woda, cieżko się jej oddycha i charczy i czasami kichnie/kaszle
       
      Czy coś da się zrobić bo szkoda by się zmarnowała to tak się ją zabije (gęś ma 3 miesiące) i jej szkoda mogła by jeszcze podrosnąć
       
      Jakieś sugestie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj