Skocz do zawartości

Zdjęcie

koparko spycharka białorus a rejstracja na ciagnik

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share salas89

salas89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 21 sierpień 2016 - 06:31

witam panowie , znajomy ma na sprzedaz białoruske , ale jak to bywa z takim starym sprzetem nie ma do niej dokumentów. Według przepisów z tego co pamietam koparek sie nie rejestrowało , tylko potrzebne było OC . Jak to jest idzie jakos to zalegalizowac czy nie bardzo . Bo w okolicy nikt kto ma białoruske nie posiada dokumentów , wiec nie mam od kogo zaczerpnac informacji . A chciałbym nabyc taka staruszke aby ładowac obornik i czasem cos pokopac , a po zzuceniu osprzetu troszke tym w polu popracowac , tylko jak tym na droge wyjechac ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
koparko spycharka białorus a rejstracja na ciagnik Dzisiaj, 15:30
  •  

#2 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1712 postów

Napisany 21 sierpień 2016 - 07:47

koparko spycharka białorus a rejstracja na ciagnik jak ma ciągłość przenoszenia własności to bez problemu zarejestrujesz tzn. musisz miec wszystkie faktury i umowy od nowości ilu miała właścicieli i do tego przegląd i oc ja kiedyś też miałem i też nie rejestrowana mało jest rejestrowanych
ZETOR TEAM

#3 Share GucioJUMZ

GucioJUMZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 351 postów
  • Zainteresowania:Maszyny i buggy ,Konie

Napisany 21 sierpień 2016 - 07:53

Lub szukać dokumentów zakupu .wiadomo przegląd i te sprawy odnowa na koparkę można wykupić samo OC na vin .skod Kolego jesteś bo może czasem lepiej poszukać wiadomo czego jak ruszyć młyn biurokracji 

#4 Share farmtrac8244

farmtrac8244

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 21 sierpień 2016 - 11:09

Zapytaj na stacji diagnostycznej (przeglądy)

#5 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1712 postów

Napisany 21 sierpień 2016 - 13:26

koparko spycharka białorus a rejstracja na ciagnik @ guciojumz nie namawiaj kolegi do przestępstwa kupowanie i handlowanie dokumentami jest prawnie zabronione
ZETOR TEAM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Marco82

Marco82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 21 sierpień 2016 - 14:13

Ja kupiłem ostrówka ale w dowodzie pisało Ursus- k162 ciągnik rolniczy tak  od nowości i baba mnie odesłała bo na fv pisało koparko ładowarka, drugim razem zaszedłem już na fv było ursus -k 162 ciągnik rolniczy a baba znowu że takiego ciągnika nie ma no paranoja jednym słowem ale wygarnołem jej co myślę i zarejestrowała już się nic nie odzywała. Ale tak prawda jest taka że się koparek nie rejestruje tylko oc wystarczy + prawko b lub t  oczywiście na usługi uprawnienia na koparke bo jak przerwiesz gaz to pierwsze co pytają czy są uprawnienie jak nie to z 20 tyś kary :)  

#7 Share GucioJUMZ

GucioJUMZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 351 postów
  • Zainteresowania:Maszyny i buggy ,Konie

Napisany 21 sierpień 2016 - 16:26

wojtal24 No jest prawnie zabronione. Nie wiadomo jakie dokumenty ma na to i raczej wątpię by w latach 80-tych nie była koparka rejestrowana tylko ktoś trzyma dowód pod poduszką a blachę w garażu na ścianie i sprzedaje bo albo skarbówka nie opłacona albo dowód zatrzymany lub zdany i pokwitowanie zgubione .Następna sprawa to sprawa danych w dowodzie takich jak naciski masa własna dmc .KW taki ciągnik jak Białoruś czy JUMZ czy Belarus 611 nie występuje w katalogu z danymi na stacji diagnostycznej więc albo nie kupowanie takiego czegoś albo kupienie kompletnego ciągnika z dobrą dokumentacja i zrobienie przeglądu .jeśli masz taką presję na poruszanie się po drogach publicznych . jak ktoś wyżej napisał wszystko zależy od przychylności do sprawy pracownika wydziału komunikacji 

#8 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1381 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 21 sierpień 2016 - 18:45

U mnie jest zarejestrowany normalnie jako ciągnik rolniczy JUMZ 6AM, chodził w komunalce w Urzędzie Gminy. Oczywiscie brak oc i przeglądu. Chcieliśmy zarejestrować, ale brakuje jednej umowy (miała kilku włascicieli, jest faktura i 2 umowy)

Zwykła Białoruśka rolnicza z osprzętem PE 08 z 1984r. Budowlane raczej nie były rejestrowane bo to typowa koparko spycharka.

Zrolniczy m była taka sprawa że można było wyjechać z osprzętu i robic w polu, ale pewnie mało kto rejestrował, wolał miec koparko-spycharkę bo nie wtedy OC nie jest obowiązkowe :)

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share salas89

salas89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 21 sierpień 2016 - 21:07

ja poprostu wole sie zabezpieczyc , bo załóżmy bede row chcial odkopac ,podjada mundurowi i klops mandacik . uprawnienia na koparki posiadam wiec to nie problem ale jak zatrzymia mnie takim jumzem z sciagnietym osprzetem to troche lipne tlumaczenie panie to przeciez koparka gdy chłop widzi traktor rolniczy 

Dodaj odpowiedź