Skocz do zawartości
salas89

koparko spycharka białorus a rejstracja na ciagnik

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
salas89    0

witam panowie , znajomy ma na sprzedaz białoruske , ale jak to bywa z takim starym sprzetem nie ma do niej dokumentów. Według przepisów z tego co pamietam koparek sie nie rejestrowało , tylko potrzebne było OC . Jak to jest idzie jakos to zalegalizowac czy nie bardzo . Bo w okolicy nikt kto ma białoruske nie posiada dokumentów , wiec nie mam od kogo zaczerpnac informacji . A chciałbym nabyc taka staruszke aby ładowac obornik i czasem cos pokopac , a po zzuceniu osprzetu troszke tym w polu popracowac , tylko jak tym na droge wyjechac ?

wojtal24    167

jak ma ciągłość przenoszenia własności to bez problemu zarejestrujesz tzn. musisz miec wszystkie faktury i umowy od nowości ilu miała właścicieli i do tego przegląd i oc ja kiedyś też miałem i też nie rejestrowana mało jest rejestrowanych

GucioJUMZ    283

Lub szukać dokumentów zakupu .wiadomo przegląd i te sprawy odnowa na koparkę można wykupić samo OC na vin .skod Kolego jesteś bo może czasem lepiej poszukać wiadomo czego jak ruszyć młyn biurokracji 

Wiadomość z agroFakt.pl

wojtal24    167

@ guciojumz nie namawiaj kolegi do przestępstwa kupowanie i handlowanie dokumentami jest prawnie zabronione

Marco82    34

Ja kupiłem ostrówka ale w dowodzie pisało Ursus- k162 ciągnik rolniczy tak  od nowości i baba mnie odesłała bo na fv pisało koparko ładowarka, drugim razem zaszedłem już na fv było ursus -k 162 ciągnik rolniczy a baba znowu że takiego ciągnika nie ma no paranoja jednym słowem ale wygarnołem jej co myślę i zarejestrowała już się nic nie odzywała. Ale tak prawda jest taka że się koparek nie rejestruje tylko oc wystarczy + prawko b lub t  oczywiście na usługi uprawnienia na koparke bo jak przerwiesz gaz to pierwsze co pytają czy są uprawnienie jak nie to z 20 tyś kary :)  

GucioJUMZ    283

wojtal24 No jest prawnie zabronione. Nie wiadomo jakie dokumenty ma na to i raczej wątpię by w latach 80-tych nie była koparka rejestrowana tylko ktoś trzyma dowód pod poduszką a blachę w garażu na ścianie i sprzedaje bo albo skarbówka nie opłacona albo dowód zatrzymany lub zdany i pokwitowanie zgubione .Następna sprawa to sprawa danych w dowodzie takich jak naciski masa własna dmc .KW taki ciągnik jak Białoruś czy JUMZ czy Belarus 611 nie występuje w katalogu z danymi na stacji diagnostycznej więc albo nie kupowanie takiego czegoś albo kupienie kompletnego ciągnika z dobrą dokumentacja i zrobienie przeglądu .jeśli masz taką presję na poruszanie się po drogach publicznych . jak ktoś wyżej napisał wszystko zależy od przychylności do sprawy pracownika wydziału komunikacji 

zbyszekbrzuze    110

U mnie jest zarejestrowany normalnie jako ciągnik rolniczy JUMZ 6AM, chodził w komunalce w Urzędzie Gminy. Oczywiscie brak oc i przeglądu. Chcieliśmy zarejestrować, ale brakuje jednej umowy (miała kilku włascicieli, jest faktura i 2 umowy)

Zwykła Białoruśka rolnicza z osprzętem PE 08 z 1984r. Budowlane raczej nie były rejestrowane bo to typowa koparko spycharka.

Zrolniczy m była taka sprawa że można było wyjechać z osprzętu i robic w polu, ale pewnie mało kto rejestrował, wolał miec koparko-spycharkę bo nie wtedy OC nie jest obowiązkowe :)

salas89    0

ja poprostu wole sie zabezpieczyc , bo załóżmy bede row chcial odkopac ,podjada mundurowi i klops mandacik . uprawnienia na koparki posiadam wiec to nie problem ale jak zatrzymia mnie takim jumzem z sciagnietym osprzetem to troche lipne tlumaczenie panie to przeciez koparka gdy chłop widzi traktor rolniczy 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się