Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sprzęgło przeciążeniowe

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Nismo

Nismo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 31 lipiec 2016 - 20:21

Sprzęgło przeciążeniowe

Witam w tym roku kupiłem zachodni traktor i chciałbym go wykorzystać do prasy w żniwa i do sieczkarni w kukurydzy ale dowiedziałem się że potrzeba zamontować do takich maszyn sprzęgło przeciążeniowe by nie narobić sobie niepotrzebnie kłopotów.

Na allegro poszukałem i wyskoczyły takie aukcje:

http://allegro.pl/sp...6207920745.html

http://allegro.pl/sp...5232335191.html

http://allegro.pl/sp...6361763951.html

Jakie sprzęgło będzie najlepsze do traktora Deutz Fahr DX 3.70 70km? zważywszy na to że owe sprzęgła różnią się parametrami (Nm) wybór nie jest łatwy. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sprzęgło przeciążeniowe Dzisiaj, 03:43
  •  

#2 Share admon1212

admon1212

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 31 lipiec 2016 - 20:57

Sprzęgło przeciążeniowe nie kupuj żadnego sprzegła jak już to kup wałek z kołkami ścinanymi lub sprzęgłem kinetycznym choć to jednak wiekrzy wydatek . lecz jeśli masz prase rolke nową kupioną to wałek powinien miec zabezpieczenie, myśle że pomogłem
jak juz to sprzęgło z pierwszego linku do tej mocy bedzie odpowiednie bo przy zbyt dużej sile albo ukrecisz wałek lub zdusisz silnik

#3 Share Nismo

Nismo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 01 sierpień 2016 - 05:51

Sprzęgło przeciążeniowe Na chwilę obecną to używam prasy kosykującej Welger AP 45 ale w planach jest zakup jakiejś rolującej ,to ile najlepiej powinno być Nm w takim sprzęgle ?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 01 sierpień 2016 - 07:17

Sprzęgło przeciążeniowe

Tyle ile podaje producent prasy. Więc wybór jest bardzo prosty.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share kizak

kizak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Zainteresowania:modernizacje

Napisany 01 sierpień 2016 - 07:26

Sprzęgło przeciążeniowe

Zadzwoń do producenta prasy polskiej,lub zobacz na ich stronie jaki występuje wałek [chodzi o te najmniejsze i najtańsze],jakie są parametry.                                    Wszak ciągnik 70 km. Użycie wałka o wyższej wartości nm.spowoduje w najlżejszym przypadku porwanie łańcuchów,gdyby ten adapter był z regulacją nm.byłby do każdej maszyny a tak kicha,albo maszyna albo ciągnik.              I jeszcze jedna sprawa o której nieświadomy świeży użytkownik nie musi wiedzieć ,jest to  ,,przedłużenie'' orginalnego wałka w ciągniku,chodzi o to że bardziej dostaje w d,,, na boki,a przy krótkim wałku jeszcze bardziej się skróci,a jak bardziej się skróci to albo  dalej się nie złoży,albo przy opuszczeniu rozpadnie przy tym zwiększą się załamania na krzyżakach i szarpana siła przekazywana na maszynę.     Być może nie jasno to wyjaśniłem,ale trochę pomogłem. A tak przy okazji mam do opchnięcia zewnętrzny niezależny wyłącznik wom do c 360,pasujący na oryginalne otwory [ci co mają sześćdziesiątkę wiedzą o problemach] i on trochę przedłuża więc wiem o problemach,ale przy średnich,lub długich przekażnikach      bajera :rolleyes:

Dodaj odpowiedź