Renault-ROL

Kosicie już zboża na sianokiszonkę ?

Polecane posty

Renault-ROL    0

Ja będę kosił sianokiszonkę z żyta  jakoś tak za tydzień nie za wcześnie czy za późno?

(zboże sięga już po kolana)

sorki pomyłka w temacie powinno być "żyta" 

 

post-187251-0-34004200-1461509964_thumb.jpg

 

post-187251-0-71228800-1461510023_thumb.jpg

 

post-187251-0-97899300-1461510116_thumb.jpg

 

Edytowano przez Renault-ROL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault-ROL    0

Moim zdaniem poczekaj aż roślina wytworzy kłos. Wtedy roślina ma większą wartość i większą masę. ;)

no zobaczę bo mam zasiane żyto z trawą i myślę że bym skosił jakoś w tygodniu te żyto a trawa by odbiła i kosił bym gdzieś pod koniec maja początek czerwca  :)  ;) ( no ale jeszcze trzeba poczekać bo nie wiadomą jak z tą pogodą :ph34r: )

Edytowano przez Renault-ROL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek11    28

Żyto na kiszonkę powinno się kosić jak w liściach palcami wyczuwa się wytwarzający się kłos. Czyli na samym początku fazy kłoszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2926

Moim zdaniem poczekaj aż roślina wytworzy kłos. Wtedy roślina ma większą wartość i większą masę. ;)

masę napewno, wartość niekoniecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

mam pytanie, czy probowal ktoś zasiać zboże jare po zycie na kiszonke? jak tak to jaki plon uzyskaliscie i co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bieniek_88    69
Napisano (edytowany)

W tamtym roku sąsiad skosił wszystkie oziminy na kiszonkę, zasiał jare 2 razy i też walnął na kiszonkę i to go uratowało przed kupowaniem paszy dla bydła. Dzięki kiszonkom z jarych i przetrwał tamten trudny rok.

Edytowano przez bieniek_88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Po życie jare się nie uda - za długi dzień, szybko się wykłosi i plon będzie mizerny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

ale nawet jakby 4 tony zebrać przy malych kosztach mozna wyjsc na plusie, pytanie czy w ogole cos wyda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Zasiałem mieszankę zbożowa z wsiewką, siane było nowym siewnikiem i trochę za gęsto zasiałem zboża. Nie chcę żeby wsiewka wyginęła i nie wiem teraz czy czekać do kłoszenia. W sumie lada dzień pewnie to nastąpi. Jak mówicie ciąć, czy ryzykować i zostawić na ziarno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj