Skocz do zawartości
Renault-ROL

Kosicie już zboża na sianokiszonkę ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Renault-ROL    0

Ja będę kosił sianokiszonkę z żyta  jakoś tak za tydzień nie za wcześnie czy za późno?

(zboże sięga już po kolana)

sorki pomyłka w temacie powinno być "żyta" 

post-187251-0-34004200-1461509964_thumb.jpg

post-187251-0-71228800-1461510023_thumb.jpg

post-187251-0-97899300-1461510116_thumb.jpg

Edytowano przez Renault-ROL

Renault-ROL    0

Moim zdaniem poczekaj aż roślina wytworzy kłos. Wtedy roślina ma większą wartość i większą masę. ;)

no zobaczę bo mam zasiane żyto z trawą i myślę że bym skosił jakoś w tygodniu te żyto a trawa by odbiła i kosił bym gdzieś pod koniec maja początek czerwca  :)  ;) ( no ale jeszcze trzeba poczekać bo nie wiadomą jak z tą pogodą :ph34r: )

Edytowano przez Renault-ROL

Wiadomość z agroFakt.pl

pawelek11    16

Żyto na kiszonkę powinno się kosić jak w liściach palcami wyczuwa się wytwarzający się kłos. Czyli na samym początku fazy kłoszenia.

donweter1989    184

Moim zdaniem poczekaj aż roślina wytworzy kłos. Wtedy roślina ma większą wartość i większą masę. ;)

masę napewno, wartość niekoniecznie.

tymtus    41

mam pytanie, czy probowal ktoś zasiać zboże jare po zycie na kiszonke? jak tak to jaki plon uzyskaliscie i co o tym sądzicie?

bieniek_88    53
Napisano (edytowany)

W tamtym roku sąsiad skosił wszystkie oziminy na kiszonkę, zasiał jare 2 razy i też walnął na kiszonkę i to go uratowało przed kupowaniem paszy dla bydła. Dzięki kiszonkom z jarych i przetrwał tamten trudny rok.

Edytowano przez bieniek_88

pawel885    432

Po życie jare się nie uda - za długi dzień, szybko się wykłosi i plon będzie mizerny

tymtus    41

ale nawet jakby 4 tony zebrać przy malych kosztach mozna wyjsc na plusie, pytanie czy w ogole cos wyda

maroko    3

Zasiałem mieszankę zbożowa z wsiewką, siane było nowym siewnikiem i trochę za gęsto zasiałem zboża. Nie chcę żeby wsiewka wyginęła i nie wiem teraz czy czekać do kłoszenia. W sumie lada dzień pewnie to nastąpi. Jak mówicie ciąć, czy ryzykować i zostawić na ziarno?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez 1rajdzik
      wiem że zboża bardzo dobrze sie zakiszają i mam zamiar zrobić baloty z zielonki z żyta - przy okazji wypróbować zakupioną w tym roku prasę. Czy ktoś już sie bawił sie w podobny sposób ? jak długo musi schnąć taka zielonka ? wiadomo suszyć można wedle uznania ale ile trzeba żeby nie była zbyt sucha ...
    • Przez przemo93pl
      cześć mam pytanie jestem zielony w uprawie hybryd a chce zasiać troche żyta hybrydowego jeśli ktoś sieje takie niech się podzieli doświadczeniem onim ziemie którą bym przeznaczył po tąm uprawe to 4 i 5 przedplon to łubin wąskolistny zeus ?
    • Przez kriss17071989
      Witam,
      Martwi i jednocześnie zastanawia mnie to, co pojawiło się na mojej roślince a mianowicie na moim życie ozimym .  :blink:  :wacko: Nigdy wcześniej nie miałem takiej przypadłości, szukałem już w różnych źródłach informacji co może byc przyczyną tej czerwonej barwy, co to w ogóle jest ale niestety nic nie znalazłem.
      Martwię się,że zagraża to mojej uprawie.
      Czy ktoś wie, co to jest? Co może byc przyczyną? Może mieliście podobną sytuację i udało Wam się z niej wyjśc? Co mam robic? Pomocy :unsure:  :unsure:

Zaznaczę,że żyto nawoziłem: 1-luty:Puławska Saletra Amonowa 200kg/ha, 2-kwiecień:Puławska Saletra Amonowa 150kg/ha
      a ostatnio oprysk: Moddus 0,3l/ha, Zenit 1l/ha, antywylegacz 1,5l/ha

Z góry dziękuję za odpowiedź, radę, chcę szybko zareagowac jeżeli dzieje się coś złego....

Pozdrawiam     

• Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez AgroFerdekxD
      Witam mam zamiar wywiezć jutro obornik pod żyto .Ale widziałem na pewnym forum ze żyto niby żle reaguje na obornik czy to prawda czy jakiś mit ? Co o tym myślicie proszę o szybkie odpowiedzi.