siemens75

Wymiana paska klinowego John Deere 5620

Polecane posty

siemens75    1

Witam,

 

Posiadam ciągnik JD 5620, muszę wymienić stary pasek klinowy przed chłodnicą - proszę o informację jak się do tego zabrać co należy odkręć aby go zdemontować? Jakieś podpowiedzi może przy montażu?

 

 

 

Pozdrawiam,

Paweł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Mamy 5090M poddaliśmy się przy próbie wymiany ,przyjechali dwoje mechaników poluzowali tą osłonę wentylatora łyżka śrubokręty i siłą wciskali ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyz1o    9

musisz odkrecic te jak by lopaty wentylatora i wtedy juz bedziesz wiedzial co dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siemens75    1

paska nie umiesz wymienić to poco kupowałes joha było sobie kupic c-330

 

Właśnie dobrze że jest dosyć świeży, bo jakby był starszy(taki jak Twój) to nie wyobrażam sobie napraw. :P

 

 

 

 

 

 

@marian2011, @zyz1o dzięki za pomoc :) Jutro wracam także pewnie ogarniemy temat paska.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matiz955    40

Tam jest napinacz, luzujesz go naciągając breszką, wsadzasz kawałek pręcika by go zablokować, przekładasz, wyciągasz pręcik i już jest napięty.
Ja tak jakoś robiłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wjanusz23    6

Ludzie jak czytam o tak prostych czynnościach jak wymiana paska to śmiech na sali , wystarczy popatrzyć jak pasek jest prowadzony i jakie śruby odkręcić i po problemie , a wy wymyślacie jakieś niestworzone problemu  , odkręć wentylator , odsuń go i przełóż pasek stary pasek przetnij ,bo i tak go wyrzucisz , więc szkoda czasu dla zabawy przy , demontażu starego paska . załóż nowy przykręć wentylator i problem z głowy . Pozdrawiam więcej wiary w siebie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

No kolego prostą czynnością nie nazwałbym wymiana paska 5090 M ,robię sporo przy ciągnikach ale naszych starych ursusach ,głowice ,zawory ,całą skrzynię biegów ,ale przy wymianie paska poddałem się po telefonie do mechaników też kazał odkręcić wentylator ale przy tym dojściu nie szło ruszyć śrub,potem jak przyjechali mechanicy zdecydowali się poluzować osłonę wentylatora śrubokręty małe łyżki od kół i podważanie i wciskali pasek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siemens75    1

Dokładnie wymiana paska w JD5620 to bardzo trudna czynność - jak się okazało najłatwiej było założyć pasek na końcu nie na koło napinacza tylko na te od strony ramy(od strony filtra oleju).

 

@wjanusz23   

w tym traktorze jest silnik 4.5l i wszystko jest upchane. Oś wiatraka wychodzi z bloku silnika dalej jest koło pasowe, wiskoza i smigło z osłoną nigdzie nie wciśniesz paska, chyba że go przetniesz i zszyjesz nitką :)

b5865232a67ce.jpg

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziomal20084    43

Ogólnie wymiana paska to prosta czynność,wystarczy tylko pomyśleć. Ogólnie to pasek przekłada się przez wentylator, pół godziny bo wymienione. To ze serwis przyjechał i srubokretami przekładam to nie znaczy że nie mają pojęcia, tak naprawdę nie ma na to jako takiego sposobu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Nicik83
      Witam jak w tytule potrzebuje informacji jakie powinny być długości pasów w tej prasie.
    • Przez mrursus360
      Jak wyglada u Was proces owijania w prasach John deere 592 i pochodnych. U mnie ramię wysuwa się idzie do końca wraca się i jeszcze raz idzie do końca i wraca do ucięcia sznurka. Czy u Was też tak idzie czy ramię wysuwa się do końca i wraca do ucięcia?
    • Przez czmochu97
      Witam, ten oto kawał...... robi sobie ewidentnie z nas zarty. Temperatura zewnętrzna powyżej 20 stopni i już wali go w łeb. Aczkolwiek, podczas pracy, o ile to można nazwać pracą, przejechałem jakieś 700 metrów z agregatem i gaśnie, nie odpale, bo zapowietrzony. Delikatne psikniecie plakiem i znowu chodzi i tak później może przejade z kilometr, a może już nie. Co mu może być, dodam że rok temu pod koniec prac letnich też tak zaczął robić, ale tylko jak temperatura zeszła niżej, było okej.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj