Skocz do zawartości

Zdjęcie

Schemat instalacji elektrycznej Ursus c-330M

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mastek89

mastek89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 02 kwiecień 2016 - 22:43

Witam wszystkich. Mam problem jak w temacie. Poszukuje schematu instalacji elektrycznej do ursusa c-330M. Potrzebny jest mi on ponieważ kupiłem takowy traktor i nie posiada on w ogóle instalacji elektrycznej dlatego chce ja zamontować aby bez problemu przeszedł przegląd. W internecie pełno jest schematów od zwykłej c-330 ale wiem że w c-330M są zmiany np czujnik który uniemożliwia odpalenie go jeśli nie jest na luzie i jeszcze jakieś inne rzeczy. Bardzo potrzebuje tego schematu a przeszukałem już chyba wszystko. Jeśli ktoś może to niech wrzuci taki schemat a jeśli nie to pytanko czy ktoś mógłby przerobić ten ze zwykłej tak aby pasował do mojej M-ki? Z góry dziękuje za pomoc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Schemat instalacji elektrycznej Ursus c-330M Dzisiaj, 16:28
  •  

#2 Share MariuszKamierczak

MariuszKamierczak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 03 kwiecień 2016 - 04:02

Schemat instalacji elektrycznej Ursus c-330M Kolego tak jak napisałeś że instalacja różni się tylko tym czujnikiem położenia skrzyni biegów, to ważne przy kupnie nowej instalacji w sklepie. A myślę że dokładają do każdej wtedy schemat jak podłączyć. Więc najpierw spytaj o instalacje w sklepie do M czy mają takie i czy jest dołozony schemat.

#3 Share withanight

withanight

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 03 kwiecień 2016 - 06:12

Schemat instalacji elektrycznej Ursus c-330M Pomiń ten czujnik bo potrzebny jak umarłemu kadzidło, zazwyczaj i tak każdy odpala na sprzęgle.

#4 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1700 postów

Napisany 03 kwiecień 2016 - 07:13

Schemat instalacji elektrycznej Ursus c-330M zrób sobie sam instalację bo te ze sklepu czy Internetu to się kable upalaja bo mają za cienkie przekroje
ZETOR TEAM

#5 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 03 kwiecień 2016 - 07:43

Myślisz, że da radę zrobić całą instalację skoro bez schematu nie wie jak podłączyć czujnik luzu? C-330M różni się tylko tym, że posiada czujnik luzu, czujnik i kontrolkę spadku ciśnienia powietrza i posiada przerywacz kierunkowskazów ME 183 z kontrolkami przyczep. Bez problemu można to zrobić bazując na schemacie 330. Zresztą wszystko jest w sieci.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share MariuszKamierczak

MariuszKamierczak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 03 kwiecień 2016 - 08:40

Schemat instalacji elektrycznej Ursus c-330M Sprawdziłem na Allegro i bez problemu można kupić do C330m i jest schemat

#7 Share mastek89

mastek89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 03 kwiecień 2016 - 09:09

Ja szukałem gotowej ale tam gdzie dzwoniłem w 2 miejscach nie dołaczali schematu. Chciałem właśnie kupić ale bez schematu to nie będę wiedział jak podłączyć. Jest schemat np. taki http://obrazki.elekt..._1313282238.jpg . Jeśli ktoś mógłby mi zaznaczyć albo jakoś dorysować do tego schematu elementy które znajdują się w M-ce to bez problemu sam bym ją wykonał i była by lepsza niż ta kupiona.

Edytowany przez mastek89, 03 kwiecień 2016 - 09:25.

#8 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 03 kwiecień 2016 - 12:35

Takie rzeczy robi się "z głowy", mając schemat do tak prostych rzeczy będziesz mieć tylko większy mętlik w głowie.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 03 kwiecień 2016 - 17:49

Myślisz, że da radę zrobić całą instalację skoro bez schematu nie wie jak podłączyć czujnik luzu? C-330M różni się tylko tym, że posiada czujnik luzu, czujnik i kontrolkę spadku ciśnienia powietrza i posiada przerywacz kierunkowskazów ME 183 z kontrolkami przyczep. Bez problemu można to zrobić bazując na schemacie 330. Zresztą wszystko jest w sieci.

hmm, C330M fabryczna nic nie grzebane, + na masie, prądnica, brak przerywacza awaryjnych.

Z miłą chęcią też bym kupił gotową, połączoną, z przerywaczem na awaryjne i tym czujnikiem w skrzyni bo go mam i jest przydatny. Oczywiście wymieniłbym wtedy prądnice na alternator. Niestety o gotowej do Mki można zapomnieć a jak powiesz że chce się taką jaka była w ostatnich wypustach Mek czyli z przerywaczem to nikt tego nie produkuje.

Jak mi padnie prądnica to wtedy altek i całą nową pociągnę już z przerywaczem na awaryjne.

PS: a w tej sprawie co pytałem Cię to wymieniłem akku i kręci bardzo dobrze, a że parę PLN było to i rozrusznik jubany ten 2 generacji wstawiłem i kręci jak szalona ;)

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke