Mendieta

Schemat instalacji elektrycznej Ursus C-330

Polecane posty

Nikita_Bennet    315

Myślisz, że da radę zrobić całą instalację skoro bez schematu nie wie jak podłączyć czujnik luzu? C-330M różni się tylko tym, że posiada czujnik luzu, czujnik i kontrolkę spadku ciśnienia powietrza i posiada przerywacz kierunkowskazów ME 183 z kontrolkami przyczep. Bez problemu można to zrobić bazując na schemacie 330. Zresztą wszystko jest w sieci.

hmm, C330M fabryczna nic nie grzebane, + na masie, prądnica, brak przerywacza awaryjnych.

 

Z miłą chęcią też bym kupił gotową, połączoną, z przerywaczem na awaryjne i tym czujnikiem w skrzyni bo go mam i jest przydatny. Oczywiście wymieniłbym wtedy prądnice na alternator. Niestety o gotowej do Mki można zapomnieć a jak powiesz że chce się taką jaka była w ostatnich wypustach Mek czyli z przerywaczem to nikt tego nie produkuje.

 

Jak mi padnie prądnica to wtedy altek i całą nową pociągnę już z przerywaczem na awaryjne.

 

PS: a w tej sprawie co pytałem Cię to wymieniłem akku i kręci bardzo dobrze, a że parę PLN było to i rozrusznik jubany ten 2 generacji wstawiłem i kręci jak szalona ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majster90    4

Witam.

 

Zakupiłem oryginalną instalację ursusowską do 330, jednak tam jest napisane, że jest to instalacja pod prądnicę na co wcześniej nie zwróciłem uwagi (będę zakładał alternator) Czy istnieje 2 wersja tej instalacji pod alternator ? Czy ta się nada tylko wymaga innego podłączenia ?


Zajmuję się uprawą Truskawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majster90    4

Będę kupował Litewską Jubanę. Skomplikowana ta przeróbka by była ? Nie ma w produkcji wersji pod alternator ?


Zajmuję się uprawą Truskawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Przestań filozofować. Podłączenie alternatora do instalacji z prądnicą zajmuje mniej niż 5 minut. Wszystko jest opisane na forum, wystarczy poszukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majster90    4

Czyli mój nie jest dobry ;) Podjadę i zapytam czy jest dostępna do sprowadzenia wersja pod alternator.


Zajmuję się uprawą Truskawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cezar    0

ale tak jak koledzy mówili, ta przeróbka ze zwykłej jest bardzo prosta, także nie wiem czy jest sens czekać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majster90    4

Aha a mógłby ktoś podrzucić jakiś schemat albo link do wersji z alternatorem ? 


Zajmuję się uprawą Truskawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam czy mógł by ktoś udostępnić schemat połączenia regulatora napięcia RG15m z prądnicą P20d i akumulator plus na rozrusznik . Chodzi o ciągnik Ursus C330M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak Ty do podłączenia jednego przewodu do D+ potrzebujesz schematu to lepiej sobie odpuść. Podłączenie alternatora jest dokładnie opisane na forum, więc nie wiem w czym masz problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bears    543

Jak Ty do podłączenia jednego przewodu do D+ potrzebujesz schematu to lepiej sobie odpuść. Podłączenie alternatora jest dokładnie opisane na forum, więc nie wiem w czym masz problem.

 

Ja chyba wiem z czym, z myśleniem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bomber84    6

Dlaczego jesteście tacy aroganccy :). Kolega może się rzeczywiście nie zna. Ma zacięcie to trzeba pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak się nie zna to nich zleci to komuś kto się zna. Poza tym po wpisaniu w google "podłączenie alternatora" wyskakują setki schematów i opisów. Nie wspomnę już, że na AF są sprawdzone schematy podłączenia. A kolega chyba oczekuje poprowadzenia za rączkę i opisu typu: "podłącz czerwony przewód tu, a zielony tam". 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JacekMocny    105

Oryginalne instalacje Ursus do ciągników C-330 oraz C-360 pod alternator - na rynku dostępne są od niespełna miesiąca.


Sprawdzam, testuję, prześwietlam.

Pozdrawiam,

Jacek Mocny

Znajdź mnie na facebooku i instagramie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majster90    4

Czy ta instalacja pod alternator do c-330 jest już gdzieś dostępna w sprzedaży ? Najlepiej w jakimś sklepie internetowym. Bo niestety w moim lokalnym sklepie nie ma i nic o takiej nie wiedzą.


Zajmuję się uprawą Truskawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1448

Odkopię temat. Montował ktoś instalację gotową LSN Lublin? Lepsza od Oryginał Ursus?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj