pawelgawel

Ceny Uslug Rolnych 2016

Polecane posty

kamil-c330m    0

Dziękuję za odpowiedzi, a może byście mi doradzili z ceną jaką kto proponuje, (będę opryskiwał ursusem c 330 ze starym opryskiwaczem 300L + dojazd około 3km )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocecek087    14

ja biorę 40 zł/ha i to jest normalna cena i dla każdego satysfakcjonująca 20zł to może faktycznie przesada ale przy tak dużym opryskiwaczu 30 zł to dobra stawka i dla klienta i dla usługodawcy  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19451

opryskiwacz 600 l czyli średnio trzy hektary i biorę 120,- beczka czyli po 40 za ha ewentualnie + 30,- za wodę na beczkę....mnie taka cena satysfakcjonuje i tych u których robię również, na brak klientów nie narzekam>Na beczkę wychodzi mi max 5 l ropy z dojazdem, czas ok godziny nalanie, dojazd i oprysk czyli ok 100,-/h na czysto -mało??Ile wychodzi tej amortyzacji opryskiwacza??Bo ciągnika to aż szkoda liczyć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2420

Wy macie jeszcze klientów na takie usługi bo w mojej okolicy to tylko koszenie kombajnem siew kukurydzy i zbiór kukurydzy na kiszonkę i usługi ładowarką teleskopową, a tak to wiekszosć rolników robi sobie we własnym zakresie 


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Co rejon to różne jest. Ja w swoim mam sporo chętnych na usługi takie jak belowanie łącznie z owijaniem i zwożeniem, siew qq, uprawę agregatem, kombajn zbożowy, sieczkarnia czy wywóz obornika i gnojowicy.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

ja pozostawiam cenę usług bez zmian z poprzednim rokiem a więc 

koszenie kombajnem zboża z sieczkarnią -390 zł /h bez sieczkarni -360 zł /h -bo sie dobrze liczy :D

oranie 250 zł ha siew agregatem uprawowo- siewnym 200zł /ha pryskanie 50 zł /ha  transport ciągnikiem 100 zł /h 

pakowanie w rękaw mobilnym gniotownikiem zboża i kukurydzy 50 zł/ t z moją folią do 50 km od siedziby 

usługa koparko- ładowarką 90 zł /h koszenie kukurydzy sieczkarnią na kiszonkę przyczepa ok 15m3 70 zł szt

koszenie kukurydzy na ziarno 350 zł h talerzowanie 200 zł /ha 

wszystkie ceny to ceny netto sam ustaliłem i powiem szczerze nie narzekam na brak pracy  

oczywiście są różne rejony polski i są różne ceny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2420

@krzysztof1987 to Ty masz całkiem spory SKR skoro świadczysz tyle usług a jak z platnosciami za usługi zapytam tak tylko z ludzkiej ciekawosci, bo mi z 8lat wisza za usługę kombajnem 


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Usługi to są dobre ale jedynie dla firm usługowych bo wystawią fakturę, termin ileś tam dni, i większość płaci bo się boi komornika, albo jeśli jakąś maszynę w promieniu 20 km ma jedna osoba bo tak to jednego roku wezmą usługę u ciebie a za rok u następnego i tak leci a płacić nie zamierzają lub w następnym roku jak chcą znowu żeby usługę wykonać i zawsze jest twierdzenie "a co nie masz co jeść że się upominasz", po usłudze to mało kto płaci, zazwyczaj jak dopłaty przyjdą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

bywa że zapomną płacić i ludzi nie poznają są też tacy co płacą za kombajn przed kolejnymi żniwami cenie ludzi co płacą od ręki na maszynie 

myślę że z usług są pieniądze tylko trzeba to rozwinąć na większą skalę i na większe areały i brać duże zlecenia mi kombajn w 3 lata zarobił na 

drugiego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

W życiu różnie bywa jedni płaca od razu inni trochę później z doświadczenia na usługach mam może dwa przypadki w których nie zapłacili. Niestety jest ryzyko i to zawsze. Zazwyczaj im większa usługa tym pewniejszy klient( przynajmniej w moim dotychczasowym doświadczeniu) , a jest tez zazwyczaj tak że gdy ktoś świadczy usługi kawałek czasu ma tez dużo stałych klientów którzy są pewni.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19451

bywa że zapomną płacić i ludzi nie poznają są też tacy co płacą za kombajn przed kolejnymi żniwami cenie ludzi co płacą od ręki na maszynie 

myślę że z usług są pieniądze tylko trzeba to rozwinąć na większą skalę i na większe areały i brać duże zlecenia mi kombajn w 3 lata zarobił na 

drugiego 

widzisz je też takich ludzi bardzo cenię, ale jeszcze bardziej cenie tych którzy nie targują sie po wykonaniu usługi-na handle wobec ceny czas jest przed wykonaniem usługi

Mi tez zdarza się najmować do usługi i zawsze płace tak jakbym chciał żeby mi płacono

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Mi kiedyś jeden pan, który nie miał tak mało bo 20 ha, po skoszeniu kukurydzy stwierdził że nie zapłaci mi tyle tylko jakieś 3/4 ceny a doskonale wiedział po ile biorę, cóż przebolałem i więcej do niego nie pojechałem, jak po 3 latach robił usługę u mnie to się przekonał jak to miło, ogólnie się wyrównało i wyszedłem na 0, no chyba że dodać odsetki przez te 3 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Co się dziwić, przecież jesteśmy przestępcami świadczącymi nielegalnie usługi, często nawet zorganizowaną -np cięcie kukurydzy  :) Więc jak to w mafii, ryzyko że ktoś cię wykiwa duże ;) Wystaw legalnie fakturę i po problemie, w sumie to nie głupi pomysł - zarejestrować działalność, postraszyć nieuczciwą konkurencję skarbówką i cała okolica nasza , wtedy z odzyskaniem kasy nie było by takich problemów, no i jakieś dotacje od czasu do czasu by się chwyciło a tak to robi się starymi rzęchami i prosi ludzi kasę miesiącami 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maromar    18

myslę że w takim układzie ze straszeniem komornikiem i sądem itp. po prostu straciłbyś wszystkich klientów i tyle byłoby z Twojej działalności "legalnej". ludzie z tych wsi baardzo odległych od cywilizacji że tak powiem boją się wszelkich faktur, papierków i dokumentów, więc wolą wziąć kogoś kto zrobi im robotę bez tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

Co się dziwić, przecież jesteśmy przestępcami świadczącymi nielegalnie usługi, często nawet zorganizowaną -np cięcie kukurydzy  :) Więc jak to w mafii, ryzyko że ktoś cię wykiwa duże ;) Wystaw legalnie fakturę i po problemie, w sumie to nie głupi pomysł - zarejestrować działalność, postraszyć nieuczciwą konkurencję skarbówką i cała okolica nasza , wtedy z odzyskaniem kasy nie było by takich problemów, no i jakieś dotacje od czasu do czasu by się chwyciło a tak to robi się starymi rzęchami i prosi ludzi kasę miesiącami 

kolego nie wrzucaj wszystkich do jednego worka gdyż gospodarstwo będące płatnikiem vat lub jakaś spółdzielnia   typu rsp wręcz wymagają faktury nawet robią przetargi gdzie faktura jest jednym z podstawowych kryterium oceny ja nie twierdze że faktury są wszędzie bo często sąsiad sąsiadowi robi po koleżeńsku na lewo lub za flaszkę ale faktura i umowa to super sprawa tym bardziej że kupuje sie paliwo i częśći na 23% vat a usługę sprzedaje na 8% czyli dodatkowe 15% w kieszeni zostaje  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krecikuryn    6

ja pozostawiam cenę usług bez zmian z poprzednim rokiem a więc 

koszenie kombajnem zboża z sieczkarnią -390 zł /h bez sieczkarni -360 zł /h -bo sie dobrze liczy :D

oranie 250 zł ha siew agregatem uprawowo- siewnym 200zł /ha pryskanie 50 zł /ha  transport ciągnikiem 100 zł /h 

pakowanie w rękaw mobilnym gniotownikiem zboża i kukurydzy 50 zł/ t z moją folią do 50 km od siedziby 

usługa koparko- ładowarką 90 zł /h koszenie kukurydzy sieczkarnią na kiszonkę przyczepa ok 15m3 70 zł szt

koszenie kukurydzy na ziarno 350 zł h talerzowanie 200 zł /ha 

wszystkie ceny to ceny netto sam ustaliłem i powiem szczerze nie narzekam na brak pracy  

oczywiście są różne rejony polski i są różne ceny 

 

Kolego jakim kombajnem bierzesz tyle za godzinę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

nie wiem czy mam być szczery z wydajnością kombajnów co mamy bo kiedyś jak napisałem wydajności to była wielka nagonka na ,mnie a mi zegarek nie oszukuje napisze że jestem zadowolony z wydajności a i jeszcze jedno dodam że jeden dominator 88 przez 4 lata zarobił na drugiego przy takich stawkach jak napisałem wcześniej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz531    25

Witam, niestety z tymi niepłacącymi klientami macie racje. Dlatego mysle ze sprawdzony sposób to mieć swoich stałych, wiarygodnych klientow i im świadczyć usługi. Sam mam sąsiada który nie płaci za koszenie i prasowanie, co roku chodził do kogos innego ale w końcu brakuje tych innych i w tym roku chyba zostanie na lodzie.

Nie wiem jeszcze jaka dokładnie bedzie cena w tym roku za koszenie, w tamtym brałem 300 zł/h, prasa kostaka 150 zł/ha. W tym roku pewnie cena bedzie oscylować w granicy zeszłorocznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

U mnie mniej więcej 120-150zł za ha.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj