Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rolstudent    182

Oni stawiają te Prószkowie.bo niby Chiny potrzebują proszku. Ciekawe co się stanie jak te Chiny tego proszku nie kupia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol1905    63

A w Łowiczu za grudzien cos maja podniesc ? ktos cos wie?

Nic nie wiadomo jeszcze. Ale znając życie to podniosą może 1 gr jak zwykle.  A premii świątecznej to jak jestem to nie było nigdy. Słabo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Oni stawiają te Prószkowie.bo niby Chiny potrzebują proszku. Ciekawe co się stanie jak te Chiny tego proszku nie kupia.

W większości ta proszkownia ma robić ten proszek na mleko dla dzieci którego popyt jest bardzo dużo bo mało kto to produkuje z racji dużych kosztów budowy, bardziej martwiłbym się o to jak mlekpol zamierza zagospodarować że swojej nowobudowanej proszkowni tą serwatkę w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Kolego te teksty z brakiem mleka słyszę od 1.5roku, 

 

Bo brakuje. Potencjał jest ogromny i nie do końca wykorzystany. Przyjmują rolników, kupują mleko przerzutowe. Liczyli pewnie, że na nowej proszkowni bedą produkować z przerzutowego, bo zamontowano tam ogromne pompy do wypróżniania cystern. Tak szczerze mówiąc na ogromne podwyżki nie licze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekb    40

Kolego te teksty z brakiem mleka słyszę od 1.5roku, tak samo z tą proszkownią że cała Polskę tym mlekiem zasypią, różnica w cenie niech będzie 5-10gr a to już dużo, u nas jeszcze jest taki fakt że bardzo na parametrach jadą, ja od stycznia systematycznie będę woził do prywatnego laboratorium na badania, może za wiele z tego nie ugram ale będę wiedział ma czym stoję

Ja mam pod oceną i widzę ile okradają a różnica jest naprawdę duża aż za duża ;[ , tylko nie ma za bardzo gdzie uciec od nich :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

W mlekovicie już brakuje mleka gdy ruszy proszkownia to bedzie ciekawie. Pożyjemy, zobaczymy. Przerzutowe jak na razie tanie nie jest.

Zanim otworzą proszkownię to przejmą jeszcze ze 3 mleczarnie w których będą ograniczać produkcję a bardziej traktować jako punkty skupu. Już w tej chwili widać jak przewoźnicy mlekovity zbroją się w nowy tabor do przerzutów mleka. Mlekovita nie myśli aby przejąć i inwestować. Chodzi im tylko i wyłącznie o surowiec. Koncentracja wszystkiego w Mazowiecku jest katastrofalna dla logistyki tego zakładu. Jeden wielki burdel!!!

 

 

GDT wyniki z dziś średnia -0.5% więc jest stabilizacja. 

Edytowano przez grzesiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
devar    10

Panie i panowie nie podniecajmy się tak tymi cenami bo mogą one bardzo szybko przestać rosnąć. Unia europejska własnie zaczyna wprowadzać na rynek zmagazynowane mleko w proszku. Wedle ostrożnych szacunków żeby upłynnić zgromadzony towar trzeba dwóch trzech lat. Tak więc pewnie wzrosty zaraz będą za nami. Oby nie przyszły głębokie przeceny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Jest koniec roku to robia nadzieje podwyzkami na dobry poczatek nowego,a bedzie jak zawsze,ze znow beda spadki tak gdzies od kwietnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    496

Mleko drożeje od kilku miesięcy wiec można wprowadzać nowe inwestycje oczywiście z głową . Ja akurat kupuje nowy paszowóz no bo kiedy jak nie cena 1.55 brutto.

Jak tanie mleko trzeba oszczędzać pieniądze jak drożeje inwestować . I jakoś biznes się kręci. A co do spadku cen to nie wiadomo jaka cena będzie za miesiąc a co dopiero w kwietniu. Na wiosne na spotkaniu z mleczarni dyrektor z Zambrowa straszył ze 2016 będzie zły a 2017 jeszcze gorszy. Z tego sprawdziło się może 2 letnie miesiące a póżniej cud się stał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Panie i panowie nie podniecajmy się tak tymi cenami bo mogą one bardzo szybko przestać rosnąć. Unia europejska własnie zaczyna wprowadzać na rynek zmagazynowane mleko w proszku. Wedle ostrożnych szacunków żeby upłynnić zgromadzony towar trzeba dwóch trzech lat. Tak więc pewnie wzrosty zaraz będą za nami. Oby nie przyszły głębokie przeceny...

 

Jedna aukcja już się odbyła, cena minimalna była tak duża że sprzedali całe 40 ton z 22000 ton...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

W większości ta proszkownia ma robić ten proszek na mleko dla dzieci którego popyt jest bardzo dużo bo mało kto to produkuje z racji dużych kosztów budowy, bardziej martwiłbym się o to jak mlekpol zamierza zagospodarować że swojej nowobudowanej proszkowni tą serwatkę w proszku

Takiego mleka dla dzieci sprzedaje się bardzo mało. Serwatka w proszku jest jeszcze bardziej poszukiwaną jak mleko.

Ja piszę ogólnie chodzi mi o to że dwa molochy będą produkować prawie identyczne produkty. I chcę zwiększyć na to skup. Komuś to trzeba sprzedać. A jak wiadomo jak czegoś jest dużo na rynku to robi się to tanie. I odwrotnie brakuje mleka to cenę podnoszą tak jak teraz.

Problem jest z chińskim rynkiem. Dziś oni mówią ze chcą nasze mleko.A jutro mogą powiedzieć ze już nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    189

Mi mówili w Lubawie jak byłem po fakturę że cena idzie w górę, ale wiecie jak to jest z tymi obietnicami, dla mnie cena może być mniejsza ale niech będzie w miarę stała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszDe    370

Troche z innej beczki ale temat dla mnie bardzo wazny wie ktos moze jak sobie poradzic z kryptosporydioza u cielat?w ostatnim miesiacu mialem 6 wycielen wszystkie cielaki byly chore 3padly po kilku dniach dwa wyleczone 1 w tej chwili choruje oczywiscie weterynarze odwiedzaja mnie czesto/zbyt czesto ale nie za bardzo wiedza jak sobie z ta choroba poradzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszDe    370

Lekarz stwierdzil ze krypto jest bardzo ciezkie do wyleczenia i sa tylko dwa leki na to dranstwo crypto car taka tuba ziolowa z, weglem lub taka zolta ciecz podawana profilaktycznie do picia po urodzeniu prawdobodobnie holocur z tym ze to ciele ktore w tej chwili choruje_ma prawie dwa tyg.dostawalo po urodzeniu przez 5dni ten specyfik i najwyrazniej nie pomoglo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hollender    1

Troche z innej beczki ale temat dla mnie bardzo wazny wie ktos moze jak sobie poradzic z kryptosporydioza u cielat?w ostatnim miesiacu mialem 6 wycielen wszystkie cielaki byly chore 3padly po kilku dniach dwa wyleczone 1 w tej chwili choruje oczywiscie weterynarze odwiedzaja mnie czesto/zbyt czesto ale nie za bardzo wiedza jak sobie z ta choroba poradzic

 

kup sobie dobry budki typ iglo i po kazdem cielakiem ta budka staw w inne miesce. Crypto jest tam gdzy są starsze sztuki lub tam gdzie były chore , na crypto, cielaki. Milkivit, z trouw nutrition, u nasz lepiej działa niz halocur. Po halokurze cielaki gorze pija, bo jest mocno zrącze. Kup budki nie z plasticu ale z laminatu!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

W Mlekovicie i Mlekpolu nie ma wcale takiej złej ceny, więc nie dramatyzujcie :)  Macie jedne ze stabilniejszych cen w kraju, teraz pewnie dobre 1,30zł/l i więcej, ale to ciągle za mało bo w tym miesiącu nie ma podwyżki :blink: Co by nie było, zawsze jesteście stratni... Są zakłady, które płacą lepiej, ale znacznie więcej jest tych, które płacą mniej.


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
merybajery    0

Lekarz stwierdzil ze krypto jest bardzo ciezkie do wyleczenia i sa tylko dwa leki na to dranstwo crypto car taka tuba ziolowa z, weglem lub taka zolta ciecz podawana profilaktycznie do picia po urodzeniu prawdobodobnie holocur z tym ze to ciele ktore w tej chwili choruje_ma prawie dwa tyg.dostawalo po urodzeniu przez 5dni ten specyfik i najwyrazniej nie pomoglo

u nas to samo, dostaja specyfiki do picia po urodzeniu, kupe lekow a i tak zdychaja... lekarz stwierdzil ze krowy nosza juz cos w sobie. Co ciekawsze nie kazdy cielak zachoruje , wiekszosc ale nie kazdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

Kolego jakbys mial za sasiada dostawce piatnicy i bys pomyslal ze tylko w jednym roku kilkadziesiat tys zl masz mniej za mleko niz on to tez bys narzekal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

W Mlekovicie i Mlekpolu nie ma wcale takiej złej ceny, więc nie dramatyzujcie :) Macie jedne ze stabilniejszych cen w kraju, teraz pewnie dobre 1,30zł/l i więcej, ale to ciągle za mało bo w tym miesiącu nie ma podwyżki :blink: Co by nie było, zawsze jesteście stratni... Są zakłady, które płacą lepiej, ale znacznie więcej jest tych, które płacą mniej.

Średnia w kraju wyniosła za listopad 1,29 zł, za grudzień będzie zapewne grubo ponad 1,3 więc Mlekovita i mlekpol na ten moment nie ma czym się szczycić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tłuszcz w I połowie poleciał w dół a jeszcze nie wiadomo czy na koniec miesiąca parametry się utrzymają. Podejrzewam, że cena wyjdzie podobnie jak w listopadzie czyli 1,32 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
    • Przez Czyzyk97
      Witam agroforumowiczów ostatnio jest głośno o rejestracji chłodni do mleka.
      Jak dokładnie wygląda sytuacja,macje już zarejestrowane chłodnie? Do kogo/gdzie udać się po poradę/pomoc ?
      Dzięki za wypowiedzi Pozdrawiam
    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
    • Przez kris14
      Witam wszystkich
       
      Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, której celem jest uzyskanie informacji na temat zachowania konsumentów na rynku mleka spożywczego. Ma ona charakter anonimowy i służy wyłącznie celom badawczym. Zebrane w ten sposób dane pomogą w sformułowaniu wniosków, które zostaną zawarte w pracy magisterskiej. Proszę o szczere odpowiedzi.
      https://www.webankieta.pl/ankieta/254656/zachowanie-konsumentow-na-rynku-mleka-spozywczego.html
       
      Z góry dziękuję za udział w badaniu w imieniu swoim i przyszłej Pani Magister.
    • Przez Robert_Mobile
      Witam wszystkich, 
      obecnie mamy w fazie testów oprogramowanie dla weterynarzy: http://getcloudvet.com/
       
      Jesteśmy w trakcie zbierania wymagań co do aplikacji mobilnej dla hodowców bydła, obecnie na liście mamy: 
      zarządzanie stada (dodawanie bydła przez skan kodu z kolczyka za pomocą aparatu), dodawanie wydarzeń (inseminacja, choroba, szczepionka, wycielenie) kalendarz stada - na podstawie informacji uzupełnionych w stadzie propozycje zasuszania, wycielenia etc. Co waszym zdaniem, zdaniem praktyków powinno się znaleść w aplikacji. 
       
      Jeżli ktoś chce testować aplikację zapraszam do zapisania się na stronie http://getcloudvet.com/.
       
      Ucinając dywagacje o cenę, aplikacja ma być darmowa dla gospodarstw poniżej 35 sztuk bydła. Powyżej symboliczny abonament lub chamskie reklamy - opcja do wyboru  
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj