Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny mleka 2016

3954 odpowiedzi na ten temat

#3121 Share GR_Stachnik

GR_Stachnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 21 wrzesień 2016 - 19:32

Ceny mleka 2016

Średnia cena GUS za sierpień netto 1,0488 zł. Mieliśmy w całym kraju wzrost o ok 4 gr. Powinniśmy się wszyscy cieszyć ponieważ za wrzesień sytuacja powinna się jeszcze trochę poprawić. A wasze kłótnie i dywagacje mają tyle do znaczenia że dostaniecie kartkę/sms z podwyżką/obniżką i albo  się pojawi uśmiech na twarzy albo kolejne zmartwienie jak zamknąć miesiąc. Szczerze powiedziawszy mam obraz z strony podmiotu i z strony rolnika. Jak ktoś umie "gospodarzyć", zna się trochę na ekonomi to mając nawet średnie stado krów może spokojnie żyć. Gorzej jak ktoś rzuca się na lewo i prawo, sąsiadowi by wbił widły w plecy to może siedzieć na forum i skomleć jak to jest źle. U nas wraz z nowym pokoleniem jest 3x więcej bydła i 2x większa wydajność. 2x więcej pracy. Konkretna specjalizacja. Wciąż się uczymy i korzystamy z doświadczeń innych. Nikt nie narzeka że trzeba się narobić żeby coś w życiu osiągnać :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny mleka 2016 Dzisiaj, 02:23
  •  

#3122 Share grzesiu

grzesiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 21 wrzesień 2016 - 19:42

Ceny mleka 2016

P.S. nie szukaj we mnie przyjaciela i nie dodawaj mnie do znajomych karakanie  :)
Nie tylko polska wieś, ale co prawda ta w szczególności jak już pisałem dzieli się na dwie grupy, tych, którzy się mądrzą, nie mając pojęcia o czymś czego nie robią (np: zarządzanie, finanse) i na tych, którzy rozumieją, że się na tym nie znają, nie udają znawców i można z nimi porozmawiać. Tutaj jest kilku betonów, którzy przejęliby od razu mleczarnię i płacili za litr dzisiaj 1,60zł, pracownikom dali 1200zł na rękę - bo przecież oni okradają chłopów  ;)

Tak jak wcześniej pisałem daje im max rok czasu i można by się na syndyka przyjąć do tej mleczarni :D:D:D Te 1.6zł to optymistyczne przy ich apetytach haha i przez pierwszy miesiąc następnego podwyżka do 2 zł :D a maszyny na zakładzie same się obsłużą biedronka z lidlem na kolanach do nich przyjdzie i poproszą o produkt gotowy :D:D:D Ja wiem że każdy stara się bronić swego interesu ale trzeba umieć wyważyć swoje żądania, nauczyć się dostosowywać do warunków panujących na rynku być elastycznym dywersyfikować swoja działalność a nie tylko gderać na prezesa że nie podnosi cen. Powinniście ich (tego z Grajewa i z mazowiecka również) na rękach nosić za to jakimi są sprawnie działającymi menedżerami. Znam kilku dobrych gospodarzy i tych z mlekpolu i z mlekovity powiem Wam że żaden nie narzeka i większość z nich mówi że oni nawet poniżej złotówki dadzą radę. Ich gospodarstwa kwitną a nie wegetują jak większości!!!!

#3123 Share matik123

matik123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 21 wrzesień 2016 - 19:59

Ceny mleka 2016

Znam kilku dobrych gospodarzy i tych z mlekpolu i z mlekovity powiem Wam że żaden nie narzeka i większość z nich mówi że oni nawet poniżej złotówki dadzą radę. Ich gospodarstwa kwitną a nie wegetują jak większości!!!!

dobrych tzn jakich? bo ja kogo się nie zapytam z gospodarzy mających więcej niż 50 krów to każdy kwiczy przy cenie 1,25 zł, bo koszt produkcji jest średnio 1,10-1,20 zł, nawet w miesięczniku topagrar jest jakiś gość z okolic przasnysza co sam przyznał że koszt produkcji ma 1,20 zł ale cenę za mleko 1,40 zł więc coś mu zostaje, jakby dali wszystkim te 1,40 zł to nikt by nie narzekał że jest zła sytuacja. ale są równi i równiejsi 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Skup OMP będzie trwał zobacz »

•  

#3124 Share Xawier

Xawier

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 21 wrzesień 2016 - 20:01

Ceny mleka 2016

Mam pytanie do "bańkowców" szczególnie z Mlekovity ile macie bakterii w mleku i jak u was wygląda pojenie i mycie po doju?

#3125 Share niesamowity90

niesamowity90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 21 wrzesień 2016 - 20:32

Ceny mleka 2016

Ja jeszcze przed miesiącem jechałem na bańkach, mycie było właściwie takie jak teraz w myjni w przewodówce - płukanie letnią wodą, gorąca woda z płynem zgodnie z zaleceniami na etykiecie (raz czerwony raz niebieski) i po płynie płukanie zimną. Bakterie miałem zazwyczaj między 10 a 20 tys.

#3126 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 21 wrzesień 2016 - 20:50

Ceny mleka 2016 U mnie bakterie od lat 10, ale są sytuacje, że rośnie do 60 i więcej, nawet w pozaklasowe, ale to 1-2 razy w roku. Najczęściej winne są za stare gumy strzykowe, węże mleczne, kolektory i "grzybki" w kolektorach. Mycie bardzo proste.Płyn do naczyń w I płukaniu i chlorinol w II płukaniu. Czerwony od czasu do czasu jak widać jakiś osad.
Pisałeś, że kierowca nie wkłada próbki do lodówki. Cały czas tak robi? Przecież w samochodzie mleko bardzo szybko się ogrzeje a bakterie zaczną się błyskawicznie namnażać. Lepiej zapytaj w skupie czemu tak robi, lub zwróć mu uwagę. Zarządaj pobrania niezależnej próby przez laborantkę, jeśli wiesz, że masz czyste mleko. Co do mycia krów też żadnych rewelacji nie stosuję. Zwykłe dokładne mycie i tyle.

#3127 Share zkordalski

zkordalski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 22 wrzesień 2016 - 07:28

Ceny mleka 2016

Informacja z wczoraj z działu skupu Mlekovita. Szykuje się kolejna znaczna podwyżka ceny mleka ( 10 gr/litr) Nie wiedza czy bedzie to jeszcze za wrzesień czy październik . Wszystko przez szalejące ceny mleka przerzutowego płacą za nie aż 1.4zł/litr chcą zachęcić własnych producentów do wzmożonej produkcji a wiec czekamy . Cena ma ostatecznie oscylowac w granicach 1.4 -1.5 zł/l to było by już coś .

#3128 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 22 wrzesień 2016 - 07:40

Ceny mleka 2016 Mleka zaczyna im brakować. Kierowca rano pyta się "Co tak mało?". Na pastwiskach wypaliło a krowy już cały wrzesień na oborze stoją i dostają ja w zimie. Tak w ogóle to od lipca dokarmiam. Mówi, że u mnie i tak nie jest źle, ale u innych mleko spadło o połowę. Trudno będzie zwiększyć znacząco produkcję, bo wycielenia się poprzestawiały.

#3129 Share BarteqD

BarteqD

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 22 wrzesień 2016 - 08:24

Ceny mleka 2016

Mleka im brakuje bo nie stać ich na mleko przerzutowe, dużo podmotów skupujących odeszło od Mlekovity i dlatego mniej mleka w ich zakładach się zrobiło.

#3130 Share MarcinZetor8011

MarcinZetor8011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo krowy :)
    Historia
    itd.
    itp.
    :)

Napisany 22 wrzesień 2016 - 09:03

Ceny mleka 2016 Najpierw nas prawie zajechali niskimi cenami a teraz chcą mleka... Niech sobie kupują przerzutowe skoro takie dobre. U mnie w okolicy też mleka spadło. Może teraz zaczną trochę szanować rolnika.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3131 Share kosacki

kosacki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 22 wrzesień 2016 - 09:38

Ceny mleka 2016 Thomas2135 gdzie to jeszcze kierowca pobiera ręcznie ? Chyba że zlewnia. Najwiecej problemow mają ci co ruszyli z kredytami jak mleko było po 2 zł zamiast powoli spokojnie to na hura i teraz narzekają

Edytowany przez kosacki, 22 wrzesień 2016 - 09:40.

#3132 Share grzesiu

grzesiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 22 wrzesień 2016 - 11:18

Ceny mleka 2016

np w mlekovicie ręcznie pobierają próbę tyle że wożą w lodówkach samochodowych :D w mlekpolu zaplombowany automat pobiera i kiero nie ma możliwości ingerencji :P 

#3133 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1887 postów

Napisany 22 wrzesień 2016 - 12:29

Ceny mleka 2016 Ja doje w bańkę i bakterie różnie od 7-15tys. Po dojeniu przepuszczam 12litrow wody z płynem gorącej i szuruburu ręcznie ale bez jakiejs spinki. Gruntowne mycie raz na tydzień. Ale za dwa miesiące zagości nowa przewodowka

#3134 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1614 postów

Napisany 22 wrzesień 2016 - 12:53

Ceny mleka 2016

w mlekovicie kierowcy pobierają sami ponieważ jak to oni twierdzą "mlekovita nie wymaga to my nie montujemy automatów do pobierania"

ale na mojej trasie strasznie ich trzepią, co miesiąc nowi kierowcy i inna firma przewozowa, od stycznia jeszcze żaden nie powoził dłużej niż miesiąc a i żaden się nie powtórzył, a i kilka razy jeździła z nimi laborantka i brała próby przez kilka odbiorów po kolei, ale już 40 km ode mnie mój znajomy twierdzi że u niego kierowca to już z 2 lata wozi i stówę kosztuję go jedna próbka z klasami...

#3135 Share Xawier

Xawier

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 22 wrzesień 2016 - 14:54

Ceny mleka 2016

np w mlekovicie ręcznie pobierają próbę tyle że wożą w lodówkach samochodowych :D w mlekpolu zaplombowany automat pobiera i kiero nie ma możliwości ingerencji :P

Dziś był kierowca po próby z Mlekovity i mówie mu że ost coś wysokie wyniki są a on żebym mu udoił prosto od krowy i od razu do lodówki schował a wcześniej brał ze schładzalnika i na fotelu w aucie woził, jeździ ten sam już parę ładnych lat.

Co do ceny to kierowca z towarem dziś był i mówił że niby 8gr podwyżki ma być za wrzesień a wcześniej mówiono o 10gr, za 2 tyg się okaże jak to będzie

Edytowany przez Xawier, 22 wrzesień 2016 - 14:56.

#3136 Share xpaxpa

xpaxpa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 23 wrzesień 2016 - 08:38

Ceny mleka 2016

Spomlek od wrzesnia 12 gr plus premia 5gr :)

Skąd masz taką informacje ????

#3137 Share Marcin133

Marcin133

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,sport,piękne kobiety

Napisany 23 wrzesień 2016 - 13:20

Ceny mleka 2016

Widac że coś zaczyna sie dziać   Łowicz  1,10zł brutto  bi 3,38 tł 4,5  ponizej 20tys

Dokładnie spadki mleka nie uniknione na polach trawy wypaliło a po kuku mleka nie bedzie. Ciekawe czy za wrzesień cos dołoża...

#3138 Share Piotrass

Piotrass

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów

Napisany 23 wrzesień 2016 - 17:50

Ceny mleka 2016

Ktora mleczarnia przyjela by duzych dostawcow w granicach 50-60 tys miesiecznie z powiatu sieradzkiego? mlekovita jak daleko siega w woj lodzkim z odbiorem mleka?

#3139 Share potrekk

potrekk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 23 wrzesień 2016 - 17:59

Ceny mleka 2016 a Radomsko?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama