Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ferguson 61XX - szyberdach

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share andrewk

andrewk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, kulturystyka, informatyka = taki lekko szalony MIX :]

Napisany 08 styczeń 2016 - 18:19

Mam korozję koło zawiasów i na około uszczelki. Muszę odpiąć całą klapę, Z siłowników wystarczy mocniej popchnąć i wyskakuje, a co z tylnymi zawiasami ? Rozprułem całą tylną część dachu ( trochę elektryki do poprawki było, ogólne czyszczenie + wymiana sworzni zawiasu tylnej szyby.

Szyberdach można przekładać tak aby otwierał się albo do przodu albo do tyłu ?

No i żeby nie zakładać kolejnego tematu : co to jest koło szyberdachu na dachu w kabinie ? Wygląda jak nadmuch ale ani na zimnym ani na ciepłym nic nie leci, tak samo kręcąc pokrętłem na tym prostokątnym czymś. 0 rezulatu

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" -_-

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ferguson 61XX - szyberdach Dzisiaj, 09:21
  •  

#2 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 08 styczeń 2016 - 19:13

chodzi CI o to pokrętło? jeśli tak to jest ono od ustawienia: obieg zamknięty/nadmuch z zewnątrz.

Co do szyberdachu można przekładać aby otwierał się z jednej i z drugiej strony. Trzeba tylko mocowania teleskopów przekręcić w drugie dziury (raczej trzeba sciagać tapicerke na dachu)

Tez stoje przed podobnym problemem z tym ze u mnie nie ma zbytnio korozji ale komuś jeden zawias się urwał, słabo go przyspawał i teraz urwał się dalej..

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#3 Share marian20

marian20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 08 styczeń 2016 - 19:38

Ferguson 61XX - szyberdach i u mnie korozja w tym miejscu jest. Nie mam zamiaru narazie tego ruszać bo jeszcze okaże się , że cały dach trzeba bedzie wymienić; )

#4 Share andrewk

andrewk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, kulturystyka, informatyka = taki lekko szalony MIX :]

Napisany 08 styczeń 2016 - 19:53

Co do tego pokrętła to chodzi mi o to co jest w załączniku. Aby był nadmuch z zewnątrz to trzeba kręcić do dołu czy góry ? Przez tą siatkę powinno dmuchać powietrze czy nie ?

Co do korozji szyberdachu to wolę teraz się tym zająć niż później płakać i się denerwować, że można było wcześniej zaradzić :D

Wiecie jak wypiąć tą klapę z zawiasów ? Tam prawie nie ma miejsca aby coś zobaczyć a co dopiero czymś.. coś...

Załączone miniaturki

• wentyl.jpg

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" -_-

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share hemi

hemi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, Elektromechanika

Napisany 08 styczeń 2016 - 23:32

Z siatki ciągnie powietrze, czyli obieg zamknięty jak dasz na czerwone, z tego co pamiętam.  Z przestawianiem  "sybirdachu" bez wyskakiwania na dach się nie obejdzie.  

#6 Share andrewk

andrewk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów

Napisany 09 styczeń 2016 - 08:06

Na dachu już siedziałem kilka razy :) No nic dziś sam spróbuję coś zdziałać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share andrewk

andrewk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów

Napisany 09 styczeń 2016 - 16:52

No i udało się :)

Aby dostać się do zawiasów szyberdachu należy wypiąć go z siłowników i następnie pociągnąć tak aby stał w pionie. Ja miałem o tyle dobrze, że go sobie przywiązałem do krokwi co go unieruchomiło ( swoje jednak waży ). Teraz trzeba wyjąć zawleczki i wybić sworznie z zawiasów ( ciężko szło ale się udało ).

Nie żałuje, że go zrzuciłem, zarówno w klapie jak i na około uszczelki było sporo powierzchownej rdzy. Wyglądało to gorzej,  przed rozebraniem.

Co do przełożenia szyberdachu w odwrotną stronę to nie ma żadnego problemu. Ja muszę to zrobić bo ktoś kiedyś wzmacniał te cyple od zawiasów i każdy stoi krzywo co skutkuje tym, że nie idzie dobrze go zamknąć. Po przeciwnej stronie wszystko jest ok. Aby przekręcić siłowniki wystarczy podgiąć lekko podsufitkę, bez jej wyjmowania.

Póki co wszystko poczyszczone i zabezpieczone niech sobie schnie do poniedziałku :D

Edytowany przez andrewk, 09 styczeń 2016 - 16:52.